Opony letnie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kiedy zmieniaće opony na letnie??
CHyba już najwyższy czas - tak mi się wydaje
  
 
fiat ma navigatory caloroczne co eliminuje zmiane po kazdym sezonie
ale na innych wozach to juz najwyzsza pora
  
 
no już by się przydało zmienić , zimówki są chyba do +7 stopni , jak jest cieplej robia się miekkie
  
 
Cytat:
2006-03-31 19:17:18, chojnas pisze:
no już by się przydało zmienić , zimówki są chyba do +7 stopni , jak jest cieplej robia się miekkie



daj spokoj z tymi 7*C to pic jak 150, pogadaj z kazdym szanujacym sie gumiarzem ze to bajka... poprostu firmy oponiarskie sobie tak wymyslily aby ludzi przypilic do zmiany... marketing.
  
 
rzeczywista granica to ok 15 stopni temperatury, ale asfaltu
  
 
powiem tak, kiedys pierwszym fiatem jezdzilem na zimowkach caly rok bo mnie nie bylo stac na letnie i zrobilem z 10tys km a byly upaly i do ponad 30*C i praktycznie sie wcale nie zdarly...
oczywiscie trzeba oponki zmieniac jak ktos ma, ale bez przesady nie przy 7stopniach... po prostu jak juz nie ma i nie bedzie sniegu to najwyzsza pora
  
 
U mnie juz po sprawie - oczywiście wystąpiły okoliczności mało łagodzące w postaci zjechanicjh klocków i wybitej gałki ale cóż drogi mamy jakie mamy.
Pocieszam się tym że inne autka gorzej to znoszą
  
 
opony zmienia się przy ok.5-7 stopni w plusie według ADAC , wiadomo że im cieplej tym opona jest bardziej miękka i się szybciej ściera , ale jak ktos się uprze to cały rok pojeździ...