Renault laguna czy Peugeot 406

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam kłopot co wybrac czy Renaulta czy Peugeota.
Prosiłbym o rady i oceny użytkowników.
  
 
przymierzałem się kiedyś do obu, w końcu wybrałem jeszcze coś innego (kwestia kasy) i zdecydowanie lepiej wygląda Laguna, przestronniejsze wnętrze, dużo lepsze silniki, prawdopodobnie lepszy serwis, jeździłem tylko Laguną i było extra nawet z silnikiem 1,6
  
 
Sam osobiście jeżdziłem i jednym i drugim...powiem Ci,że moim zdaniem dużo lepiej wypada Laguna.Komfort jazdy, układ napędowy, zwrotność...punkty dla Laguny.Peugeot wygląda może atrakcyjniej,ale gdy już siedzisz wśrodku....kompromitacja..
  
 
Żałuje, ale nie miałem okazji brykać 406, choć nosiłem się z zamiarem jej kupna. Ciekawi mnie dlaczego tak fakujecie ten skądinąd nowocześniejszy od laguny samochodzik?
  
 
Ja nie mam za bardzo zaufania do Laguny. Natomiast 406 ma rzeczywiście bardzo złe opinie. Teraz wchodzi nowa Laguna - zamiast kluczyka karta magnetyczna itd )) A w ogóle skąd taka alternatywa: 406 czy Laguna. Nie można po prostu kupić czegoś porządnego (czytaj: nie francuskiego)?
  
 
Mam lagunęII 1,6. Ma 70tys. km. Mało pali. Nowsze wersje mają klimę w standardzie. Dla mnie wadą jest stosunkowo długie nagrzewanie się wnętrza w zimie, potem jest już ciepło i nie ma problemu. Na jeździe próbnej jeździłem 406 i wydawał mi sie przyjemniejszy w prowadzeniu. 406 ma gorsze silniki i to jest też duzy minus(więcej palą). Cena jest podobna więc to nie jest żaden argument za lub przeciw.
  
 
Ja tak strasznie nie lubie tych obiegowych opinii na temat marek , znowu sie tu spotkalem a dlaczego nie francuza, bo??? bardziej awaryjny ciekawe skad wziales te informacji i oczywiscie tylko niemieckie porzadne a idz:))
a wracajac do tematu ja wybralbym laguna,ja osobiscie nie posiadam ale kilku znajmoych ma i sobie bardzo chwala !Piotrek napisał:
>
> Ja nie mam za bardzo zaufania do Laguny. Natomiast 406 ma
> rzeczywiście bardzo złe opinie. Teraz wchodzi nowa Laguna -
> zamiast kluczyka karta magnetyczna itd )) A w ogóle skąd
> taka alternatywa: 406 czy Laguna. Nie można po prostu kupić
> czegoś porządnego (czytaj: nie francuskiego)?

  
 
Ganicie Peugeota 406 za złe silniki, a przecież silnik 2.0 HDI 110 KM jest obecnie jednym z najoszczędniejszych Dieseli (pail średnio 5,2 l / 100 km), a do tego jest bardzo dynamiczny 12,4 do setki.

Plusem dla Peugeota jest też bardzo bogate wyposażenie w wersji STDT (klima automatyczna 4 poduszki ...)

Jeśli chodzi o silniki deasla to Peugeoty są lepsze

Pozdrawiam ))

Andrzej