Renault laguna czy Peugeot 406

Sortuj posty wg daty: 
rosnąco malejąco
 >> wyświetlony od najstarszych postów <<
 Autor 
 2001-02-10 17:46:00

Mam kłopot co wybrac czy Renaulta czy Peugeota.
Prosiłbym o rady i oceny użytkowników.

2001-02-13 15:44:00

przymierzałem się kiedyś do obu, w końcu wybrałem jeszcze coś innego (kwestia kasy) i zdecydowanie lepiej wygląda Laguna, przestronniejsze wnętrze, dużo lepsze silniki, prawdopodobnie lepszy serwis, jeździłem tylko Laguną i było extra nawet z silnikiem 1,6

2001-02-23 08:44:00

Sam osobiście jeżdziłem i jednym i drugim...powiem Ci,że moim zdaniem dużo lepiej wypada Laguna.Komfort jazdy, układ napędowy, zwrotność...punkty dla Laguny.Peugeot wygląda może atrakcyjniej,ale gdy już siedzisz wśrodku....kompromitacja..

2001-02-23 15:45:00

Żałuje, ale nie miałem okazji brykać 406, choć nosiłem się z zamiarem jej kupna. Ciekawi mnie dlaczego tak fakujecie ten skądinąd nowocześniejszy od laguny samochodzik?

2001-03-01 22:25:00

Ja nie mam za bardzo zaufania do Laguny. Natomiast 406 ma rzeczywiście bardzo złe opinie. Teraz wchodzi nowa Laguna - zamiast kluczyka karta magnetyczna itd )) A w ogóle skąd taka alternatywa: 406 czy Laguna. Nie można po prostu kupić czegoś porządnego (czytaj: nie francuskiego)?

2001-03-02 11:17:00

Mam lagunęII 1,6. Ma 70tys. km. Mało pali. Nowsze wersje mają klimę w standardzie. Dla mnie wadą jest stosunkowo długie nagrzewanie się wnętrza w zimie, potem jest już ciepło i nie ma problemu. Na jeździe próbnej jeździłem 406 i wydawał mi sie przyjemniejszy w prowadzeniu. 406 ma gorsze silniki i to jest też duzy minus(więcej palą). Cena jest podobna więc to nie jest żaden argument za lub przeciw.

2001-04-01 21:32:00

Ja tak strasznie nie lubie tych obiegowych opinii na temat marek , znowu sie tu spotkalem a dlaczego nie francuza, bo??? bardziej awaryjny ciekawe skad wziales te informacji i oczywiscie tylko niemieckie porzadne a idz:))
a wracajac do tematu ja wybralbym laguna,ja osobiscie nie posiadam ale kilku znajmoych ma i sobie bardzo chwala !Piotrek napisał:
>
> Ja nie mam za bardzo zaufania do Laguny. Natomiast 406 ma
> rzeczywiście bardzo złe opinie. Teraz wchodzi nowa Laguna -
> zamiast kluczyka karta magnetyczna itd )) A w ogóle skąd
> taka alternatywa: 406 czy Laguna. Nie można po prostu kupić
> czegoś porządnego (czytaj: nie francuskiego)?

2001-05-05 13:23:00

Ganicie Peugeota 406 za złe silniki, a przecież silnik 2.0 HDI 110 KM jest obecnie jednym z najoszczędniejszych Dieseli (pail średnio 5,2 l / 100 km), a do tego jest bardzo dynamiczny 12,4 do setki.

Plusem dla Peugeota jest też bardzo bogate wyposażenie w wersji STDT (klima automatyczna 4 poduszki ...)

Jeśli chodzi o silniki deasla to Peugeoty są lepsze

Pozdrawiam ))

Andrzej