[problem z rejestracja] prosba o pozyczke silnika 650

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chcialem wczoraj zapłacic składke na ubezpieczenie OC ale goscie powiedzieli ze jak auto nie ma przegladu to zwyżka......200%!!!
no to ładnie podziekowałem
autem nie jeżdże, jest tam teraz zamontowana 903 - w dalszym ciagu mam kłopoty z jej rejestracja
wszystko ok oprocz silnika - no tak sie u nas czepiaja
teraz wymysliłem zeby pozyczyc sie od kogos silnika 650 i podjechac na przeglad, zeby podbić DR i żeby w konsekwencji móc zapłacic składke OC po normalnych kosztach.


Czy na przegladach czepiaja sie teraz numerow silnika - jesli sie nie zgadazja z pierwotnym numerem starej jeszcze 650 na która w tym momencie widnieje w DR?
Macie jakis inny pomysł jakby to załatwić?
pozdrowki
  
 
ale teraz przeca silnik jest rzecza wymienna prawda?
  
 
Nie sprawdzaja wogole numerow.
  
 
no tak
ale nie chca rejestrować bo silnik wiekszy niz 125% pojemnosci nominalnego
no i moc przekracza 130% nominalnej - ale to akurat nie jest problem
  
 
ludzie rejestruja swapy przeciez... wez poszukaj kogos z forum kto bezproblemowo zarejestrowal i zrob sobie wycieczke rejestracyjna.
  
 
no wlasnie na taka wycieczke to wypada miec chociaz OC bo jesli sie przegladu nie ma to jeszcze nie najgorzej
  
 
ano wypada, chyba ze ktos zalatwilby bez ogladania fury poszukaj przegladu na 652 z samym dowodem w lapie...
  
 
Cytat:
2006-05-30 09:29:28, NAZIK pisze:
no tak ale nie chca rejestrować bo silnik wiekszy niz 125% pojemnosci nominalnego no i moc przekracza 130% nominalnej - ale to akurat nie jest problem



zmien stacje diagnostyczna. w zyciu o takich przepisach nie slyszalem ktos Cie chce w ch** zrobic.
  
 
Cytat:
2006-05-30 09:27:32, bart322 pisze:
Nie sprawdzaja wogole numerow.


tak... jak pozostawiasz tę samą pojemność. w przypadku zmiany pojemności trzeba jechać na stację okręgową gdzie tylko tam zmieniają pojemność w DR i np. mogą sprawdzić numery silnika w celu potwierdzenia pojemności, tak jak było w moim przypadku.
Koleś wyciągnął taką gruuuubą księgę gdzie numery serii silników przyporządkowane były do pojemności... sam się zdziwiłem
gdyż chciałem załatwić wpis w dowodzie 899cm3 mając 903cm3.
Koleś powiedział mi że w przypadku kolizji jakiejś poważniejszej, dokłądnie sprawdzają wszystkie detale i jakby wyszły nieprawidłowości to ja mam przeje... a stacja jeszcze bardziej...
  
 
wyloz raz 200-250 zl i zalatw sobie przeglad na 899..ja tak zrobile teraz - w dowodziku bedzie 899 a silnik.........moze nawet i wiekszy
  
 
Cytat:
2006-05-30 09:18:55, NAZIK pisze:
Chcialem wczoraj zapłacic składke na ubezpieczenie OC ale goscie powiedzieli ze jak auto nie ma przegladu to zwyżka......200%!!! no to ładnie podziekowałem autem nie jeżdże, jest tam teraz zamontowana 903 - w dalszym ciagu mam kłopoty z jej rejestracja wszystko ok oprocz silnika - no tak sie u nas czepiaja teraz wymysliłem zeby pozyczyc sie od kogos silnika 650 i podjechac na przeglad, zeby podbić DR i żeby w konsekwencji móc zapłacic składke OC po normalnych kosztach. Czy na przegladach czepiaja sie teraz numerow silnika - jesli sie nie zgadazja z pierwotnym numerem starej jeszcze 650 na która w tym momencie widnieje w DR? Macie jakis inny pomysł jakby to załatwić? pozdrowki



U moich ziomów na stacji okręgowej tylko bym podał numery auta że przyjedzie taki i taki kolo, płacisz kasę i wymagasz a oni wbijają czy masz V8 czy diesla w maluchu. Szkoda że bliżej nie mieszkasz.
  
 
albo buran
  
 
Ja akurat moją kanciare rejestrowałem na 1600 (z pojemności 1300) i nie było problemów, a byłem na okręgówce ( mówił nawet że na upartego może mi dalej zarejestrować na 1300 bo i tak nie sprawdzają numerów teraz ). A DOHC raczej jest mało podobny do serii 1300 . Jak cos podam Ci namiar gdzie jest taka fajna stacja.
  
 
z checia przyjme namiar na fajna stacje, oczywiscie na priv
niestety musze przyznac ze w krakowie nie znalazlem takowej
  
 
przyjezdzaj na slask. tu jest wszystko., od wypasnych swapow, po frajerów szpanerów
  
 
Nazik zapraszam ponownie do Poznania-tu napewno Twoj malec przejdzie przeglad.
  
 
Cytat:
2006-05-30 21:24:38, mufaz pisze:
Nazik zapraszam ponownie do Poznania-tu napewno Twoj malec przejdzie przeglad.



okej to pojade 400 km autem bez przegladu
hehe a tak nawiasem to jak wtedy jechalem do ciebie to policja mnie kontrolowała 500 m od osiedla o 4 rano a pozniej nic
..tak to jest w krakowie panowie
  
 
spróbuj w okregówce na ................. - tam powienieneś sie dogadać

[ wiadomość edytowana przez: lukaszc dnia 2006-06-01 12:36:25 ]
  
 
Na dniach /może nawet dziś/ bede kupował 650 do kaszla już wyjętą to mogli byśmy pokąbinować, przy okazji bym sprawdził w jakim stanie jest.
  
 
naziku, gadalem z kumplem, powiedzial ze pogada z ojcem o tym co musisz miec zeby zrobic rozszerzony przeglad i da mi dzisiaj znac, masz jakies papiery na ta 903?