Zewnetrzna końcówka mocy a kieszeń...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tak właśnie odglądąłem i juz na 99% zdecydowany zobaczyłem, że moje wypatrzone radio ma zewnatrzną końcówkę mocy.
Z racji, że nie ma innej opcji jak kieszeń, nie wiem, czy to go nei eliminuje. Bowiem w moim obecnym takową posiadam i kiedyś powiedziano mi (jak chciałem zrobic z niego kieszeniowe), że nie bardzo, bo można łatwo spalic końcówke mocy i nie chcieliby sie tego podejmować...
Wiecie cos więcej na ten temat, znacie przypadki zjarania itp.??
  
 
Ja mam doświadczenie z przerabianiem radia na kieszeń, podobnie jak Szaq mogę stwierdzić że radio tego nie przeżyło Jestem wyleczony na jakiś czas z takich przeróbek. Wina leżała po stronie błędnego zamocowania wtyczek kieszeniowych.
  
 
Mżesz też wybrać wersję mniej łatwą w eksploatacji. Radio wsuwasz do półkieszenie a kostki podpinasz ręcznie. A jakie to radio tak z ciekawości??

  
 
Cytat:
2006-04-14 11:59:35, orczyk pisze:
Mżesz też wybrać wersję mniej łatwą w eksploatacji. Radio wsuwasz do półkieszenie a kostki podpinasz ręcznie. A jakie to radio tak z ciekawości??



Nie polecam tej metody. Wtyczki ISO nie są przystosowane do częstego wyciągania, one powinny być wpięte raz i ew. wyciągane sporadycznie. Ich piny są kruche, łatwo je złamać. Pierwsze radio jakie spaliłem to właśnie w ten sposób. Było wyciągane z półkieszeni i odpinane wtyczki ISO, po pół roku złamał się pin od masy a masa poszła przez antenę i wypaliło 3/4 elementów i ścieżek. Radio było nowe ale gwarancji nie uznali.
  
 
Cytat:
2006-04-14 11:59:35, orczyk pisze:
Mżesz też wybrać wersję mniej łatwą w eksploatacji. Radio wsuwasz do półkieszenie a kostki podpinasz ręcznie. A jakie to radio tak z ciekawości??


Taka wersja nie przechodzi. Nie będe za każdym razem odłaczał czterech wtyczek, bo po jakimś czasie stanie się to samo, co u Ravena.
Druga sprawa - Raven - radio warte ponad 1600PLN i możliwośc jego utraty wraz z szybą zapewne spowodowały by u Ciebie ponownie chorobę wyjmowania radia.
Alpine 9855R