CB moze ... ktos pomoze .....

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie

Zaczne moze od tego, iz jestem nowym (narazie przyszlym) uzytkownikiem CB radio. Zastanawiam sie jaki model kupic do samochodu osobowego. Nie wiem jaki model wybrac.

Problem pierwszy.
Zastanawiam sie nad Allanem 199 lub Allanem 100plus. Jako jednak lajkowi ... ciezko mi jest uchwycic czym roznia sie te modele i jaki tak naprawde bedzie mi na poczatku potrzebny.

Problem drugi.
Z tego co zdazylem sie juz dowiedziec bardzo wazna role w komunikacji pelni antena.
Posiadam w aucie fabryczna antene do radiotelefonu analogowego motoroli. Antena ma dlugosc okolo 1m. Mam uszkodzony sam telefon (centralke) wiec siedzi to u mnie w aucie bezuzytecznie. Teraz tylko pytanie czy te antene mozna wykorzystac do CB?.

Jesli moje pytania (moja niewiedza) urazily kogos - to bardzo za to przepraszam.

Pozdrawiam serdecznie i oczekuje na jakies ... sugestie.

Mariusz

  
 
Jako, że rozumiem że nowym użykownikom trudno się na początku znaleźć na nowych forach nie dostaniesz bury Hehe.
Zadałeś pytania na tematy, które na naszym forum już wyczerpująco zostały opisane - mam na myśli wybór samego radia. Alan 100 i 199 to praktycznie to samo, różnią się jednym szczególikiem - tak naprawde nieważne jakim, ponieważ... nikt Ci tych radyjek na tym forum nie poleci. Dołóż troszkę pieniążków i kup sobie Unidena 510 - funkcjonalnie jest podobny do Alanów, ale jakościowo o niebo lepszy i ma bardzo ważny filtr ANL, natomiast różnica cenowa nie jest zatrważająca, wręcz powiedziałbym że jest mała (U510 to w tej chwili wydatek rzędu 240-250 zł). To tyle tytułem powtórki - kondensacja informacji na temat najtańszych Alanów: nie warto!

Co do antenki to chyba takiego pytania nie było. A odpowiedź brzmi: nie. Nie możesz wykorzystać tej antenki do CB, jest to tantenka o innej długości fali, zbudowana do pracy w zupełnie innych częstotliwościach.

Pozdrawiam!
Mac...
  
 
no i dziekuje bardzo za szczegolowa jak dla mnie nawet odpowiedz. Juz wiec zaczynam rozgladac sie za odpowiednim sprzetem.

Do uslyszenia byc moze w eterze kiedys

  
 
Po to jesteśmy, żeby sobie pomagać Dobrego wyboru życzę i radości z zakupionego sprzętu