Almera czy Corolla

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Temat zawiera moje pytanie. Dzieki za wszelkie uwagi. Pozdrawiam. michal
 
 
Nie wiem czy rozwiaze twoj problem ale rok temu mialem podobny problem. Zdecydowalem sie na Almere rocznik 99. Zdecydowala o tym cena z promocji poniewaz cala reszta jak osiagi, wyposazenie, wyglad sa bardzo podobne przynajmniej z tego co pamietam, moze teraz troche sie to zmienilo. Mi po prostu bardziej podoba sie ksztalt Nissana (w wersji sedan) oraz wystroj wnetrza, bardziej tradycyjny i chyba z lepszych materialow. Poza tym Nissanow jest mniej niz Toyot co na pewno ulatwi ci kontakty z serwisem. Z wywiadu wsrod znajomych obie marki charakteryzuja sie podobna awaryjnoscia czyli zadną. Tak wiec mysle ze wybor jest sprawa bardzo subiektywna i trudno bedzie znalezc jakies wymierne i znaczne roznice. Pozdrawiam.
 
 
Wizualnie-zdecydowanie nowa Almera,ogólnie chyba też nowa Almera.Niebawem pojawi się nowa Corolla(w Japoni już chyba ją sprzedają).Powodzenia.marcel napisał:
>
> Nie wiem czy rozwiaze twoj problem ale rok temu mialem podobny
> problem. Zdecydowalem sie na Almere rocznik 99. Zdecydowala o
> tym cena z promocji poniewaz cala reszta jak osiagi,
> wyposazenie, wyglad sa bardzo podobne przynajmniej z tego co
> pamietam, moze teraz troche sie to zmienilo. Mi po prostu
> bardziej podoba sie ksztalt Nissana (w wersji sedan) oraz
> wystroj wnetrza, bardziej tradycyjny i chyba z lepszych
> materialow. Poza tym Nissanow jest mniej niz Toyot co na pewno
> ulatwi ci kontakty z serwisem. Z wywiadu wsrod znajomy 3SDireI
  
 
Corolla sprzedawana w Polsce nie jest zbyt starannie wykonana. Ma dużo plastiku kiepskiej jakości, jest taka trochę na odwal się. Natomiast jest równie niezawodna jak almera. Ja bym kupił Almerę zdecydowanie. Ale myślę, że kupując Corollę też nie będziesz żałował.
  
 
polecam toyotę, jak dla mnie to sprawdzona marka, sama jeżdżę carinąE i bardzo chwalę japońskie samochody-są posłuszne i niezawodne pod warunkiem dbania o nie i wymiany w odpowiednim czasie części zamiennych a nie należy czekać aż się całkiem rozsypią-np. amortyzatory czy podobne.
  
 
Bardzo miło, że cenisz auta japońskie, tyle tylko, że Nissan to też japońska marka )) Zatem wybór Almera-Corolla to wybór między dwoma markowymi, japońskimi samochodami.
Jeśli chodzi o Toyotę, to jest trochę w Polsce przereklamowana. Owszem, jest niezawodna, ale równie niezawodne są np. Hondy czy Nissany. A Toyota trochę wykorzystuje to, że jest znana jeszcze z dawnych czasów i np. obecna Corolla jest pełna brzydkiego plastiku w środku. Sporo tandety, po prostu masówka. A teraz np. Nissan daje do każdej Almery klimatyzację w cenie wersji podstawowej. Zresztą Almera jest obecnie wyjątkowo dobrze wyposażona.
  
 
W październiku ubiegłego roku miałem podobny problem.Odbyłem jazdy próbne Toyotą Corollą 1,4 VVT-i oraz Nissanem Almerą 1,5. Zdecydowałem się na Nissana i nie żałuję wyboru. Już w trakcie jazd próbnych zauważyłem lepsze zachowanie się Nissana na zakrętach, ciekawsze wnętrze, cichszy silnik i bogatsze wyposażenie standardowe, za Toyotą przemawiał bardziej dynamiczny silnik. Obsługa w obydwu salonach była bardzo profesjonalna i na wysokim poziomie. Jak już wspomniałem na początku wybrałem Nissana (silnik 1,5, ABS, EBD, BA, szyby elektr.), przełechałem nim ok. 5 tys.km i jak narazie jestem bardzo zadowolony. Jeżeli miałbym ci doradzić wybierz Nissana tym bardziej, że teraz w promocji dostaniesz klimatyzację gratis. Pozdrowienia