Proplem z radiem Pioneer. Pomóżcie !!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A więc tak posiadam Pioneer DEH-3100R.
Wszystko było ok do czasu gdy:
- wracając z trasy radio w pewnym momencie zaczęło grać na maxa i nie dało sie go wyłączyć - skutkowało tylko wyjęcie panela.
Po ponownym włożeniu panela grało znów na maxa i nie działał nadal żaden przycisk.
Zresetowałem więc kompa (odłączyłem klemę minusową) i radio już się nie dało włączyć i nie działa do dziś.
Bezpiecznik OK !!
Co robić ??
  
 
Nie szukaj problemu w samochodzie tylko w radiu.
Skonczyla sie elektronika wiec odeslac do serwisu.
  
 
wiem że to problem z radiem i o pomoc w diagnozie awarii radia proszę was !!
  
 
Cytat:
2006-05-03 18:16:56, wisnia003 pisze:
wiem że to problem z radiem i o pomoc w diagnozie awarii radia proszę was !!



tak na odleglosc diagnozowac elektronike to troche nie teges..
  
 
tylko gwarancja cie ratuje...
  
 
generalnie z tego co moowisz to nie wyglada na usterke typu bezpiecznik koncoowka mocy a chipset w radyju cos w rodzaju zalanie woda itp (byc moze sam zglupial) ale tego nie da sie ot tak stwierdzic i naprawic.
  
 
a panel ci swieci? moze poprostu panel nie styka z korpusem i nie da sie z niego sterowac?
  
 
Tak czy siak, tylko gwarancja pomoże, bo przy awarii w której nagle zmieniają się jakieś wartości mógł pójść jakiś procesorek, a tego nie wymienisz "w domu".
  
 
Panel nie świeci. Radio poprostu nie daje żadnych oznak życia. Gwarancji nie posiadam niestety.
No to chyba wiozę radio do serwisu - tylko żeby naprawa nie skalkulowała się niekorzystnie w stosunku do kupna innego, może nawet nowego radia :/
  
 
Witam
Ja nie widzę problemu w związku z tą sprawą.
Weź lutownice w łapke i do dzieła a więc po kolei.
wyjmij radio z samochodu,ściągnij panel otwórz górę obudowy(bo dół na 99% się nie rozbiera)i zacznij wyciągać wszystkie bebechy tylko tak z głową zebyś niczego nie pourywał i połamał(jak coś nie chce iść to nie młotkiem tylko głową)ogólnie chodzi o to że masz wyjąć całą płytę główną radia a jak juz ją wyciągniesz to lutownica w jedną rekę, cyna w drugą i popraw lutowania w radiu od przodu(szczególnie złącze panela w radiu) a także wszystkie przerwy.
Złóż w kolejności odwrotnej do rozmontowania i ciesz się muzą o ile nic nie popsuleś.
Pozdrawiam
  
 
Do tego lutowania jeszcze przyda Ci się jakaś lupa,wtedy lepiej poszukać które luty są zimne albo naderwane.Ale zanim zaczniesz rozbierać radio sprawdź dobrze łącze panela z radiem.