Dwa problemy z 2107 (głośniki i ona mnie kopie)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cze,
Chciałbym otrzymać od Was rady na dwa tematy:

1) Z tyłu na podszybiu mam półke 120W (gra dobrze), ale nie wiem co wykombinować do przodu; W oryginalnych miejscach na głośniki (pod nawiewami szyb bocznych) jest strasznie mało miejsca A chciałbym do przodu wsadzic jakieś Sony uniwersalne (mam na oku Sony 13cm, XS-F1311, XS-F1322, XS-F1323, XS-F1331) i nie wiem czy to jest wykonalne??? Da rady wmontować w drzwi? Pomóżcie !!!

2) Ostatnio moja Lada zaczęła mnie kopać. Nie wiem co jest grane? Jestem co prawda elektrykiem ale nie samochodowym. Myslałem, że to ja sie naelektryzowałem, ale kopła już pare osób Podrzućcie jakiś pomyśł jak to wyeliminować.



[ wiadomość edytowana przez: Howser dnia 2003-04-21 23:31:17 ]

[ wiadomość edytowana przez: Howser dnia 2003-04-21 23:32:14 ]
  
 
Jesłi kopie Cie auto(ale jeśli kopie tak naprawdę mocno) to yślę,ze masz gdzieś przebicie na wysokim napieciu(sprawdź kable, cewkę)
A jesłi chodzi o głosniki to na 100% się da.Pewnie własciciele siódemek maja takie patenty
JA w samarze tez wsadziłem w drzwi choc nie ma tam na nie specjanie miejsca.
 
 
Co do głośników w drzwi śmiało możesz włożyć, tylko dobrze je umocuj i musisz z przewodami pokąbinować.
A kopie bo może uziemienia chce? Spróbuj założyć taki pasek co się po ziemi ciągnie za autkiem, u mnie też kopie, ale tak zostawiam. Podobno polepsza krążenie hehehe
  
 
w oryginalne miejsca na glosniki mozesz dac gwizdki wysokotonowe. Dobrze jest wyciac te kratki i albo niech gwizdek z nich wystaje nieco podgiety w gore, albo daj jakas elegancka siatke.
tam wiecej niz 10 zm nie wlezie.
a w drzwi to spoko, ale chyba musisz wzmocnic dykte boczka....
a kable pusc w tym tunelu, co idzie ten od lampki w drzwiach...
adasco
 
 
Ja mam w tamtym miejscu 10-cm Tonsile dwudrozne, graja nawet porzadnie, mam tez identyczne Fennery, ale nie zamienialem ich bo Tonsile graja lepiej.
  
 
W temacie głosników niewiele Ci pomogę, ponieważ mam Samarę (tam wchodzą spokojnie w drzwi).
Natomiast właśnie na forum (musisz poszukać) był poruszany temat "kopania przez auto" nas, szanownych właścicieli...
Konkluzja była taka, że w wyniku zjawisk elektocośtamcośtam, na które wpływ ma okres wiosenno - letni (słoneczko!) auto KOPIE!
Metoda jest ponoć jedna:
- zanim wysiądziesz z auta dotlnij się metalowej części drzwi - rozładujesz nagromadzone ładunki, bez narażania sie na przykre mrowienie i unikniesz wysiadając użycia słowa "k..."
PS
Choć znam zasadę i tak zapominam, więc radzę się oswoić albo pamiętać
  
 
Kiedys w Auto Swiecie bylo opisywane takie ustrojstwo, wygladalo jak taki guziczek przypinalo sie to bodajze do drzwi i przed wyjsciem trzeba bylo go pomacac
  
 
Witam HOWSER masz dylemat tak jak i ja w moim kombiaku po zmianie akumolatora terz kopie co to jest nie wiem.Co do głośników nie pakuj tych Soniaków to lipa i do tego kosztuje.Mam usiebie w dzwiach niskotonowe 16.5 cm ALPHARD + gwistki w desce rozdzielczej.Koszt mniejszy a jakość zdecydowanie 4razy lebsza.
  
 
Co do głśników to najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu dwódrożnego. Gwizdki powinny znajdować się mniej więcej na wysokości ucha ludzkiego, czyli na przednimm słupku. Głośnik niskotonowy najlepiej zamotować w drzwiach. Pamiętać należy o usztywnieniu konstrukcji, jak i o wygłuszeniu oraz izolacji od wody. Jeśli chodzi o firmę to do 300 pln ciężko znaleźć coś dobrego. Większość firm oferuje za okło 250 pln zestawy cztero elementowe, ale nie należy obieywać sobie zbyt wiele, głośniki basowe są klasy średniej. Co wybierzesz zależy od ciebie. Pozdrowienia z Mazur. JOHNY
  
 
Dzieki za wskazowki. Autko kopie troche, wiec chyba tak zostawie dla poprawy krazenia. A co do glosnikow to cos pokombinuje. Czekam narazie na przyplyw gotowki. Czeka mnie do tego wymiana lancuszka i wkoncu musze wymienic opony na letnie, tyle ze najpierw musze je kupic. Trzymajcie sie cieplo. Nara.
  
 
ja w samarze założyłem z przodu 13cm dwudwrożne, a z tyłu gwizdki i dwa razy 22cm bas w pułkę. mam zamiar dołożyć jeszcze cykady z przodu, albo w słupki, albo na przednim panelu. hula.
  
 
Głośniczki można spokojnie wsadzić w drzwi!!!! A jeśli chodzi o kopanie to może czasem Ty też powinieneś ją lekko kopnąć?!?!?!
  
 
Nie ma co się śmiacMoja też kopać zaczęła,jak sie złapie za górna krawędź drzwi podczas wysiadania i zamykania.Zimą tego nie było,zaczęło się ok. marca mniej więcej.Będę musiał poszukać,bo pewnie mam przebicie na masę i z tąd te kopy
Pzdr Grzesiek
  
 
Chyba najbardziej prawdopodobne jest przebicie na przewodach wysokiego napięcia