MotoNews.pl
  

Do komputerowców

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czy spotkał sie ktoś z następującym problemem:
otóż posiadam radio SONY CDX2000S bez MP3 ale powinien czytać płyty CD-R/RW ale niestety nie czyta płyt nagrywanych w kompie na nagrywarce DVD LG.
Przepraszam że tu pisze o moim problemie ale ta część forum jest najczersciej otwierana.
Dzieki za wszelką pomoc i info.
  
 
z jak predkoscia wypalasz?
wypal z predkoscia 2x lub 4x i na pewno pojdzie
jesli wypalasz z szybsza predkoscia mnie zdazylo sie ze moj cd nie odczytywal

[ wiadomość edytowana przez: lukas_s dnia 2006-05-12 14:45:09 ]
  
 
ja jeszcze musze zaznaczac przy nagrywaniu jakies tam track-at-once, bo domyslnie jest cd-at-once i wtedy mi nie dziala plytka w radiu...
  
 
sciezki audio na CD najlepiej nagrywac z jak najmniejsza predkoscia, odtwarzacze CD w sprzecie RTV nie maja takich algorytmow korekcji bledow jak w komputerowe dlatego plytka musi byc super dokladnie wypalona zeby sie nie kwasilo
  
 
a i plyty tylko firmowe!! moj najlepiej czyta takie cale srebne Verbatim i Sony!! innych moj blaupunkt nie preferuje....
  
 
Cytat:
2006-05-12 14:39:23, lukas_s pisze:
z jak predkoscia wypalasz? wypal z predkoscia 2x lub 4x i na pewno pojdzie jesli wypalasz z szybsza predkoscia mnie zdazylo sie ze moj cd nie odczytywal [ wiadomość edytowana przez: lukas_s dnia 2006-05-12 14:45:09 ]


Już próbowałem wszystkiego nawet wypalałem z prędkością 4x ale co dziwnego jeśli wypalam płytke u brata na może 1,5 roku temu zakupionej nagrywarce - to czyta bez problemu nawet wypalanej z predkościa 48X
A co mie dziwi najbardziej to to że jak ją włoże do radia to mieli laserem mieli i nagle zaczyna odtwarzć płyta np. od 10 utwotu i od np. 3,45 min.
A tak na marginesie co powinno sie zaznaczyć przy wytpalaniu płyt :
disc-at once czy track at once co to za różnica?
  
 
Cytat:
2006-05-12 15:27:37, gardenia1 pisze:
Już próbowałem wszystkiego nawet wypalałem z prędkością 4x ale co dziwnego jeśli wypalam płytke u brata na może 1,5 roku temu zakupionej nagrywarce - to czyta bez problemu nawet wypalanej z predkościa 48X A co mie dziwi najbardziej to to że jak ją włoże do radia to mieli laserem mieli i nagle zaczyna odtwarzć płyta np. od 10 utwotu i od np. 3,45 min. A tak na marginesie co powinno sie zaznaczyć przy wytpalaniu płyt : disc-at once czy track at once co to za różnica?


disc at once to wypalanie calego dysku bez zatrzymywania
a dokladniej:
Jedna z metod nagrywania, polegająca na zamknięciu całego procesu w jednej operacji. Laser będzie wypalał krążek do czasu, aż cały dysk nie zostanie nagrany i "zamknięty" - nie trzeba wykorzystywać przez to żadnych bloków startowych, poza tym nie pojawiają się żadne przerwy pomiędzy nagrywanymi ścieżkami audio

track at once to wypalanie kolejno utworow z przerwami, a dokladniej:
Tryb ten umożliwia nagranie ścieżki w każdym dostępnym formacie (CD-DA, CD-ROM, ect.). Minimalna długość ścieżki musi wynosić 300 bloków (4 sec.), co jest równowartością około 700 kb. Laser jest wyłączany po zapisaniu każdej ścieżki. W zgodzie ze specyfikacjami RED BOOK na płycie CD można umieścić maksymalnie 99 ścieżek.

Za każdym razem, gdy laser kończy swą pracę, wypala dwa bloki wyjściowe (tzw. Run-Out blocks). Wraz z wznowieniem pracy nagrywane są jeszcze dwa dodatkowe bloki wejściowe (tzw. Run-In blocks). Tak powstałe 7 bloków przerwy jest ignorowanych przez normalne odtwarzacze CD-ROM i nie powodują żadnych ujemnych skutków transmisji danych, jednak niektóre odtwarzacze Audio mogą odtworzyć tę przerwę jako pojedynczy 'klik', dlatego do nagrywania płyt Audio preferowaną metodą jest tryb 'Disc-at-Once'.

kiedys musialem wypalac plytke nawet z predkoscia x1.

pytlar zwrocil ci uwage na kolory a i slusznie. bywa ze nagrywarka jest dobra i nagra ci na kazdej plytce ale pozniej jest problem z odczytem tej plyty w niektorych odtwarzaczach.
  
 
Jeżeli sprzęt audio odtwarza płyty nagrane na innym komputerze a buntuje się przy nagranych na Twoim to wina jest po stronie Twojej nagrywarki. Możliwe, że jest zakurzony laser.
A jak nagrywarka radzi sobie z odczytem płyt w kompie?

Pozdrawiam
  
 
Witam
Ja rozwiązałe problem z nagrywarką poprzez upgrade firmware nagrywarki. Wejdź na strone np. producenta i poszukaj firmware ("oprogramowanie biosu napędu") do twojego modelu napędu i zrób upgrade. Z mojego doświadczenia nawet napędy ze świerzej dostawy nie mają aktualnego oprogramowania. Cały czas mam na mysli oprogramowanie "zaszyte" w nagrywarce a nie program do nagrywania, np na stronie
http://pl.lgservice.com

pozdrawiam
Arturek
  
 
przy nagraniu plyte nagrac jako disc-at-one.

Unfinalized CD-R/CD-RW disc playback in NOT POSSIBLE

Playback of discs may not be possible because of disc characteritics, disc format, RECORDED APPLICATION, playback environment, storage conditions and so on.

  
 
Ja mam Sony CDX-S2050 a wczesniej ten CDX-S2020 i czytały mi wszystkie płytki niezaleznie z jaka predkoscia nagrywałem, nawet baaaaardzo porysowane płytki działały bez problemowo.
Moze warto by sie wybrac z tym do servisu jezeli masz jeszcze gwarancje.
Hmmm, a w jakim programi wypalasz?? Pewnie w Nero... bo u mnie i nie tylko jest taki ZONK, ze jak wypalamy płyty audio w tym nowym nero 7 co pojawiaja sie dziwne trzeski i przeskoki, czego nie bylo w poprzednich wersjach,
wiec moze bys przeinstalował program, ale walna inna ver i moze bedzie dobrze.
  
 
Cytat:
2006-05-16 09:37:45, dymek666 pisze:
disc at once to wypalanie calego dysku bez zatrzymywania a dokladniej: Jedna z metod nagrywania, polegająca na zamknięciu całego procesu w jednej operacji. Laser będzie wypalał krążek do czasu, aż cały dysk nie zostanie nagrany i "zamknięty" - nie trzeba wykorzystywać przez to żadnych bloków startowych, poza tym nie pojawiają się żadne przerwy pomiędzy nagrywanymi ścieżkami audio



Witaj, to nie do konca prawda, ze nie pojawiaja sie przerwy miedzy trackami. Mozna to ustawic w zakresie 0-2 sec. (0 sec - wtedy track przechodzi plynnie w kolejny).
No chyba, ze masz na mysli przerwy w pracy lasera... to oczywiscie kolejne tracki sa nagrywane jednym ciagiem bez przerwy - w odroznieniu do TAO.

Aha, dla gardenia1: kiedys, kiedys sprzety "domowe" faktycznie mialy problemy z odczytem CD-audio palonych w nagrywarkach. Sprobuj to pisali koledzy wczesniej: zmniejsz predkosc nagrywania np do 4-8X, uzyj markowych nosnikow i wyprobuj tryby DAO i TAO. Teoretycznie DAO powinno byc lepsze, ale moze w Twojej konfiguracji lepiej sprwdzi sie TAO. IMO nowsze (kilkuletnie) sprzety nie powinny miec zadnych problemow z czytaniem palonych plyt, dlatego (jezeli masz taka mozliwosc) sprawdz jak odtwarzacz czyta plyty palone w innej nagrywarce, lub jak plyty z Twojej DVDRW sa czytane w innych odtwarzaczach.
Edit2: ughh, troche nie doczytalem - masz to juz za soba... z tego wniosek, ze kaszani sie Twoje DVDRW. Albo ma zanieczyszczona optyke, albo stare FW nie radzi sobie dobrze z CDAudio, albo po prostu z Twoim egzemplarzem "cos nie tak".


[ wiadomość edytowana przez: Xeper dnia 2006-05-16 13:22:30 ]

[ wiadomość edytowana przez: Xeper dnia 2006-05-16 13:31:27 ]
  
 
to co koledzy pisza to wsio jest ok.
za to jesli masz zakurzona soczewke laseru to nic nie pomoze tylko jej wyczyszzenie. kup albo pozycz taka fajna plytke do czyszczenia laseru i zobacz co to da. bo mi sie zdaje ze pomoze i to duzo.

powodzenia.
  
 
WŁAŚNIE POMYŚLAŁEM NAD TEMATEM UAKTOALNIENIA OPROGRAMOWANIA. WCZORAJ ZAJŻAŁEM DO WŁAŚCIWOŚCI NAGRYWARKI I IKAZAŁO SIE ŻE STEROWNIKI (JESLI TO JEST TO SAMO)SĄ Z DATĄ 1-07-2001. A NA STRONIE CDRINFO ZNALAZŁEM WIREWERE Z DATA STYCZEŃ 2006 (jest tam napisane ze poprawili nagrywalnosc płyt cd audio) tylko nie wiem czy to jest to samo tz sterowniki.
A poza tym może ktos po skrtócie napisać jak sie to robi. Bo w panelu sterowania w właściwościach znalazłem taką opcję jak uaktualnić sterowniki - czy przez to sie robi? a jesli tak to jak.
Dzieki za wszelkie sugestie i pomoc
  
 
Sterowniki a firmware to dwie rozne rzeczy. Sterownik to program pod konkretny system operacyjny (najczesciej Windows) ktory potrafi z jednej strony gadac z konkretna nagrywarka a z drugiej udostepnia standardowy interfejs dla programow korzystajacych z tego sterownika (np programu nagrywajacego). Tak wiec program nagrywajacy korzysta sobie ze standardowego interfejsu dla kazdej nagrywarki i nie musi miec zaimplementowanej obslugi konkretnego sprzetu - to zalatwia driver (sterownik)

Z drugiej strony sterownik gada z nagrywaką. Aby takie gadanie moglo sie odbyc w nagrywarce musi siedziec prgram (tzw. firmware)
Ten firmware dziala na jakims wewnetrznym procku nagrywarki i wykonuje konkretne zlecenia od drivera windowsowego (+ inne rzeczy, ale to nei ważne).
Oczywiscie w kazdym z tych programow pojawiaja sie bledy, stad upgrady.
Najlepiej miec najnowsze drivery (sterowniki pod winows) i najnowszy firmware.

Update sterownikow odbywa sie przez panel sterowania
Update firmware roznie w zaleznosci od nagrywarki albo odpalasz execa i on zalatwia sprawe albo musisz odpalic specjalnie przygotowana plyte CD i wloszyc do napedu. Kazda binarka firmware ma opis jak ja zaladowac.
Tylko pamietaj ze jak cos pojdzie nie tak, to mozesz udupic flasha w nagrywarce i juz bedzie wiekszy problem zeby ja znowu ozywic. Ale w 99,99% powinno sie udac (ja robilem to kilka razy chociaz biosa udupilem )
  
 
hmm,
pytanie z innej beczki, próbowałeś nagrać te same piosenki na płycie innej firmy - i nie mówię tutaj o taniasach jak BENQ czy MSONIC, ale np. Verbatim gdzie jakość płyt jest naprawde dobra. Czasami jedne odtwarzacze nie współpracują z płytkami mowa tutaj o sprzęcie innym niż komputerowym jak właśnie radia cd, stacjonarne odtwarzacze cd/dvd.

kolejna solucja to wlasnie wgranie firmware'u, wejdz na strone LG i poszukaj dla swojej czy nie ma czasem nowszego. LG upgrade firmware'u ma zrobiony ładnie w postaci instalatora także się nie namęczysz .

Pozdrówka
  
 
Mój brat miał ten sam problem - nagrywał płytę i nie mógł jej odtworzyć w swoim Sony Xploid 380. Co ciekawe ta sama płyta pieknie i bez zacięć pracowała na mojej zmieniarce Panasonic DP 880. Zmieniał program do obsługi nagrywarki (kilka wersji Nero) i nic. Jako że komp jest na gwarancji oddał go do serwisu. Załatwili to na miejscu pobierając z witryny LG (bo problem dotyczy takiej samej nagrywarki LG DVD) jakieś sterowniki. Myślę że to może być problem globalny tzn. mogą być problemy z konkretnym typem nagrywarki DVD LG konkretnie ze sterownikami. Na próbe po tej operacji wypalili płytkę i śmiga pięknie - problem rozwiązany. Może brat poradziłby sobie sam ale niestety nie ma netu. Mam nadzieje że pomogłem.
Pozdrawiam.
  
 
Wynika z tego jasno, że wymiana oprogramowania nagrywarki czyli firmwaru załatwi sprawę.

Pozdrawiam
  
 
dzieki wszystkim za info. właśnie zadzwoniłem do LG Polska gośc zaproponiował uaktualnić Firewera bo ponoć mieli sygnały że nie wszystkie odtwarzacze czytają płytki wypalone na nagrywarce LG.
A tak na marginesie - czemu ludzie uważają ze BENQ to dziadostwo przecież to nic innego jak Siemens?
  
 
Cytat:
2006-05-17 14:36:41, gardenia1 pisze:
dzieki wszystkim za info. właśnie zadzwoniłem do LG Polska gośc zaproponiował uaktualnić Firewera bo ponoć mieli sygnały że nie wszystkie odtwarzacze czytają płytki wypalone na nagrywarce LG. A tak na marginesie - czemu ludzie uważają ze BENQ to dziadostwo przecież to nic innego jak Siemens?



... bo jak zwykle ludzie myslą że jak jest napis SONY, Panasonic czy cóś innego "firmowego" to ten sprzęt jest super, a reszta to "syf", nic bardziej błędnego, proponuje rozebrać co bardziej "markowy" sprzęt i polookać co w środku siedzi, firma BenQ, Lite-On od "zawsze" były producentem podzespołow do markowych urządzeń, ot po prostu wszystkim sie wydaje że Sony sie nie psuje, a to takie samo dziadostwo jak i inne...