Co sądzicie o tych kablach?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Co sądzicie o takich kablach:
ZESTAW KABLI DO WZMACNIACZA

Mam do podłączenia wzmacniacz Blaupunkta GTA4
Czytając lekture forum widze, jak duże ma znaczenia jakość kabli dlatego się pytam i proszę o opinie...

Jeżeli nie takie to jakie polecacie.

Pozdrawiam
BziKu
  
 
Sorki ja jestem za rozwiązaniem masa i plus z akumulatora więc obydwa kabelki powinny mieć po około 5 metrów (jeżeli ciagniesz do bagażnika). Niestety w zestawach tak raczej nie ma.
  
 
Ja bym nie kupił tych kabli. Szczerze polecam firme DIETZ. Do tego wzmaka spokojnie wystarcza kable 10mm kwadrat, a takie na allegro DIETZ'a kosztuja około 90zł, wiec roznica w cenie nie jest duza, ale jakosc zdecydowanie lepsza. Ale to tylko moje zdanie . Pzdr.
  
 
Cytat:
2006-05-16 13:35:55, adikox pisze:
Ja bym nie kupił tych kabli. Szczerze polecam firme DIETZ. Do tego wzmaka spokojnie wystarcza kable 10mm kwadrat, a takie na allegro DIETZ'a kosztuja około 90zł, wiec roznica w cenie nie jest duza, ale jakosc zdecydowanie lepsza. Ale to tylko moje zdanie . Pzdr.



Czyli np. coś takiego:
KABLE DIETZ DO MONTAŻU WZMACNIACZA 10 MM 23088

A jak z kablami do głośników, czy wystarczą te, które są razem w komplecie z głośnikami ?

Jakie kable do sub'a ?

Dzieki za odp.
Pozdr
  
 
O ile pamietam w tym zestawie DIetz'a powinien byc kable 2x4mm - spokojnie wystarczy do kazdego suba no chyba ze masz jakis 2500W RMS za kilka tys PLN .
Co do kabli do glosników to sa opiniie, ze te co sa w zestawie z glosnikami wystarcza, no ja i wszyscy których znam i zajmuja sie car audio odpowiedz brzmi "oczywiscie, ze nie". Do głosników ja zakładam zawsze beztlenowe 2x2,5.
  
 
Aaaa co do kabli plus i masa to zgadzam sie z kolega orczyk'iem bo - teoretycznie - moga wystapic jakies zakłucenia spowodowane podłaczeniem masy do karoseri, ale ja jeszcze sie nie spotkałem z takim przypadkie. Ja bym montował do karoserii, u mnie i u znajomych jest bezproblemowo.
  
 
Cytat:
2006-05-16 13:52:10, adikox pisze:
O ile pamietam w tym zestawie DIetz'a powinien byc kable 2x4mm - spokojnie wystarczy do kazdego suba no chyba ze masz jakis 2500W RMS za kilka tys PLN . Co do kabli do glosników to sa opiniie, ze te co sa w zestawie z glosnikami wystarcza, no ja i wszyscy których znam i zajmuja sie car audio odpowiedz brzmi "oczywiscie, ze nie". Do głosników ja zakładam zawsze beztlenowe 2x2,5.



Czyli do głośników mogłoby być coś takiego:
2x2,5mm ORYGINALNA MIEDŹ BEZTLENOWA

a do suba coś takiego (bo w zestawie na aukcjinic nie piszą o 4mm kablu, więc pewnie nie będzie):
2x4mm ORYGINALNA MIEDŹ BEZTLENOWA 2x4mm ??

Aha.
A ile potrzeba tego kabla? Wzmacniacz planuje wrzucić pod siedzenie, o ile się tam zmieści. Więc głośniki tył + głośniki przód. Myśle tak około 12m kupić.

Dzieki za odp.
BziKu

  
 
Wg mnie takie kabnle beda dobre. Chodz na Twoim miejscu sprawdziłbym cene tych beztlenowych w najblizszym sklepie elektronicznym czy hurtowni bo moga byc nizsze niz na allegro i nie płacisz za przesyłke :]
A co do długosci to lepiej kupic wiecej niz miec za mało.
Zycze udanego montazu i
duuuuzo BASS'u
  
 
Cytat:
2006-05-16 14:17:04, adikox pisze:
Wg mnie takie kabnle beda dobre. Chodz na Twoim miejscu sprawdziłbym cene tych beztlenowych w najblizszym sklepie elektronicznym czy hurtowni bo moga byc nizsze niz na allegro i nie płacisz za przesyłke :] A co do długosci to lepiej kupic wiecej niz miec za mało. Zycze udanego montazu i duuuuzo BASS'u



Dzięki za rzeczową i wyczerpującą odpowiedź!!
Pozdrawiam
BziKu

Ps. Mam nadzieje, że BASS będzie
  
 
ALe drogie te kable 2.5 po 3.50PLN/metr ??????? U mnie w robocie porzadne beztlenowce kosztuja ok 1.20 /m. Chcesz to podjedz-do Wawy odemnie jest ok 15km.
  
 
Witam

Mam jeszcze jedno pytanko:
To, że wrzuce kable do wzmacniacza 20mm kwadrat zamiast 10mm w niczym chyba nie przeszkadza??

Tak pytam, żeby się upewnić, bo akurat na allegro są teraz same 20mm, a mi troche zależy na czesie, bo wzmacniacz i sub już czekają w domu.

Pozdr.
  
 
ile chcesz tego kabla i jaki przekroj.To ci wysle.