Klimatyzacja

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A mianowicie mam taki problemik. Wymieniłem sprężarke w omedze 2.5 v6 ponieważ jak stwierdzono w warsztacie ze starej ulatniał sie freon.nabiłem nowy czynnik i zauważyłem taką rzecz.,że schładzanie w środku mimo nabicia niedaje takiego efektu jak na starej sprężrce równiż po nabiciu.Czyli nie schładza zbyt dobrze.Niby cos tam chłodzi ale to niejest to.Co może by tego przyczyną.Dodam również że sprężarkę kupiłem używaną.
  
 
głupie pytanie????????ok to do zamknięcia
  
 
to jest cos, sam sobie odpowiadasz
  
 
Musisz sprawdzić cisnienia panujące w ukladzie klimatyzacji.tzn wysokie cisnienie i niskie.W ukladzie klimy jest takie cuś jak filtr-osuszacz ,ktory powinno wymieniac max co 2 lata,ale o tym w Polsce malo kto wie.Jesli zapchal sie ten filtr to klima nie bedzie chlodzić,lub bedzie bardzo malo wydajna.
  
 
Witam.
W tym tygodniu sprawdzałem swoją klime i całkiem przypadkowo od niedawna te sprawy prowadzi m.in. od dawna mi znany zaufany inż.
Mogę Ci dać dzisiaj do niego namiary na priv. Prowadzi warsztat.

Pozdr.
  
 
U mnie swego czasu doszło do usterki ekstremalnej tzn. filtr rozerwał się wewnątrz i wkład filtrujący -jakieś mikrokulki czy cuś- zostały zassane do całego układu klimatyzacji i przytkały go.

Na szczęście dało się wypłukać, oprócz filtru nic się nie uszkodziło.

Mechanik powiedział że na czujnikach od razu widać że instalacja jest szczelna ale ma zdławiony przepływ.
  
 
A mogli byście powiedzieć gdzie znajduje się ten "filtr-osuszacz"?
  
 
na nowym świecie nieźli są w takich przypadkach. klima-serwis się nazywa
pozdr
  
 
Cytat:
A mogli byście powiedzieć gdzie znajduje się ten "filtr-osuszacz"?



Jak zdejmiesz gryla i spojrzysz za lewy reflektor ( od kierowcy) do zobaczysz babaryłe pionowo
  
 
a ja mam takie pytanie czy u was rurki pod maską po włączeniu klimatyzacji oszraniają się bo u mnie nie. ale za to u mojego ojca w innym samochodzie (nie opel) oszraniają się a po dłuższej jeżdzie to nawet gruba warstwa lodu potrafi się zebrać na nich.

klimatyzacja działa to czuć jest wyaźnie chłodniej w kabinie, ale może działać niedostatecznie i w upalne dni będzie kiszka.
  
 
właśnie wróciłem z serwisu, u mnie był podobny problem,klima działała ale niedstatecznie ,rurki nie były oszronione ,powodem tego było za mało freonu w instalacji,może to byc jedna z przyczyn. w tej chwili działa wszystko super i lodzik mam w kabince
no i na przewodach.
  
 
Cytat:
2006-06-02 10:44:30, Klaus10 pisze:
w tej chwili działa wszystko super i lodzik mam w kabince


To sobie ciemne szybki skołuj, bo za lodzik z centrum miasta w południe możesz mandat dostać
  
 
miklo, a może klaus ma przyciemniane szyby i tego loda nie widać
hehehe

u mnie nie ma lodu na rurkach, a klima i tak nieźle daje. choć zaczynam się zastanawiać po co mi ona jak w lecie jest +15 w południe
pozdr
  
 
Cytat:
2006-06-02 12:35:16, miklo pisze:
To sobie ciemne szybki skołuj, bo za lodzik z centrum miasta w południe możesz mandat dostać




NIE MUSZE KOŁOWAĆ BO JEŻDŻĘ AUTEM A NIE LATAM SAMOLOTEM !!! A TAK SWOJĘ DROGĄ TO JESTEŚCIE DOWCIPNI I ZAUWAŻA SIĘ NA TYM FORUM JAK TRAKTUJECIE LOB TEST MOŻE BYŚCIE NAPISALI COŚ NA TEMAT
  
 
witam
a ja mam takie pytanie jaki czynnik jest w klimatyzacji w omedze B i jaka jest jego ilosc bo wyczytalem ze 0,9 l
Pozdrawiam
  
 
1.Pare razy napełniałem klimatyzacje i z tego co wiem to ilość czynnika chłodzącego podaje się w gramach a nie w litrach.
2.Przemrażanie czyli oszronienie się rurek klimatyzacji w komorze silnikowej może być spowodowane zbyt dużą ilością gazu w układzie.
3. Takie pytanie odnośnie filtra osuszacza. Z jakiego powodu wymiana filtra osuszacza jest konieczna co dwa lata? W sprzęcie chłodniczym typu lodówka, zamrażarka również znajduje się filtr osuszacz którego nikt nie zmienia tak bez powodu. Jego wymiany dokonuje się jedynie podczas nowego napełnienia wynikającego choćby z wymiany sprężarki.
  
 
Cytat:
W sprzęcie chłodniczym typu lodówka, zamrażarka również znajduje się filtr osuszacz którego nikt nie zmienia



a czy lodowka jezdzi po kaluzach albo soi podcza kazdego deszczu, czy przechodzi w sezonie roznice tempertur od -20 do +40 stopni, albo dobowo nawet roznice 15 stopni?
  
 
filtr osuszacz panowie, trza by wymienic po kazdej "dluzszej " nieszczelnosci - dostepie powietrza(potencjalnie wilgotnego) do nieszczelnego ukladu, jak nazwa wskazuje sluzy do osuszania ukladu i jezeli klima dziala jak trzeba, nie bylo wyciekow i uklad mial czynnik - filtr nie ma czego osuszac bo w ukladzie wilgoci nie ma, gdybyp pojezdzil np. przez zime majac swiadomosc braku czynnika w ukladzie napewno dany filtr kazalbym wymienic. pozdrawiam/mpaolos
  
 
No madre to to jest To wyjasnij mi jakie ma to zastosowanie do tego ze tu czy tam uklad musi byc stuprocentowo szczelny bo inaczej by nie dzialal.W samochodzie zgodze sie ze sa wymogi techniczne aby ten uklad posiadal uszczelki oringi zimeringi i gumowe weze przez ktore czynnik sam po 3 latach znika.W lodowce niema tam tego bo wszystko jest zalutowane.Ale to i tak nie powoduje dostania sie dobremu ukladowi wilgoci do srodka.
  
 
pytanie prawie jak czary mary.
do wczoraj chłodziło jak w lodówce, ale dziwne bo ...
ciśnienia w ukłdzie są ok, sprężarka sie załacza , klimatronik reaguje a zamiast chłodzić grzeje.
czy ktoś sie już z czymś takim spotkał?
fachman napomknał o czymś takim jak zaworek w sprężarce który nie ,puszcza, .... czy to włąściwy trop?
oczekuje podpowiedzi
k.