Problem z zegarem obrotomierza

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!

Pozwoliłem sobie zalozyc nowy temat
gdyz przeszukalem cale forum i nie znalazlem interesujacej mnie odpowiedzi, chodzi mi o to ze zalozylem do mojego poldka okragłe zegary od roverka (bo takie mialem pod reka) ale moj poldek posiada silnik 1.6 GLE czyli na gazniku i tu tkwi problem obrotomierz fałszuje tak ok. 500obr/min tzn. zaniza powinien pokazywac ok 850-900 a pokazuje ponizej 500obr/min. oczywiscie ten sam problem wystepuje na wyzszych obrotach np. na ssaniu zamiast 2tys obr/min jest ok. 1,5tys obr/min

Czy jest jakis sposob na przerobienie lub wyregulowanie tego bledu we wskazaniach obrotomierza

Byc moze ktos z was robil taki przeszczep zegarow z roverka do gaznikowca, i sobie poradzil z tym problemem. Prosze o pomoc!!
Oczywiscie w gre nie wchodzi wymiana na inny

Dzieki z gory!!
  
 
Głupio tak troche odpowiadac samemu na swój post ale cuz , zrobilem moze nie profesjonalnie ale wyjelem i przestawilem tylko wskazówke i teraz pokazuje idealnie chociaz jezeli silnik nie pracuje wskazówka nie jest idealnie na pozycji 0!!


  
 
Ja mialem taki problem z lublinem
  
 
Niektóre wersje zegarów miały regulacje tolerancji więc może i Twoj ma i da sie to skorygować. Poszykaj potencjometra pod tarczą
  
 
Witam, ja mam ciut inny problem z obrotomierzem: w przedziale 2000-3000 obr wskazówka chaotycznie podskakuje, powyżej i poniżej tych obrotów jest ok. Objaw występuje na 3 różnych obrotomierzach i 2 różnych cewkach (Poldolot 1.6 GLE)
  
 
"Cez4R" ja mam to samo w swoim poldku... (mam 1.5 GLE)
jeden mechanik powiedział że to wina kabla ten co idzie od kopułki do modułu... wymieniłem go i się uspokoił... działał normalnie ale nie długo.. po niecałym tygodniu znów to samo... i do dziś mi tak podskakuje... i nikt nie wie co to może być... ani zmiana cewki ani innych zegarów NIE POMAGA...
NIE WIEM CO TO MOŻE BYĆ...
ma ktoś jakiś pomysł?


Cytat:
2006-12-06 17:35:54, Cez4R pisze:
Witam, ja mam ciut inny problem z obrotomierzem: w przedziale 2000-3000 obr wskazówka chaotycznie podskakuje, powyżej i poniżej tych obrotów jest ok. Objaw występuje na 3 różnych obrotomierzach i 2 różnych cewkach (Poldolot 1.6 GLE)



[ wiadomość edytowana przez: Remusek dnia 2007-01-23 02:20:09 ]