Lada Samara pali 15-18l gazu? Czemu? Instalacja gazowa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, mam Samare 1300 i na jednym zbiorniku (32l) gazu robie 150-170km! Czemu tak jest? Od razu mowie ze chyba jest jakos zle wyregulowana bo jak zaloze ten taki wygladajacy jak jakis wlot powietrza, idacy z filtra powietrza polaczony z silnikiem miekka rura to wtedy mi gasnie silnik i teraz jezdze bez tej rurki z wlotem i po prostu zatkany mam wlot do filtra powietrza gazeta!
  
 

Odetkaj wlot i zrób sobie dolot taki żeby był tyłem do kierunku jazdy żeby powietrze nie wpadało do niego na siłe. Bo gasnie tylko wtedy gdy się rozpędzisz i wrzucisz an luz?
  
 
Hmm uważam że problem tkwi w samym parowniku biorąc pod uwagę objawy, ja u siebie jak miałem podjeżdzony parownik Landi to bez dlawienia powietrza na dolocie to sie jechać nie dało. Miałem po prostu założone 3 wartstwy damskich pończoch na dolocie do filtra i wówczas wszystko grało tylko ze spalanie miałem 11-13 l.Prosty sposób ale polacam.
  
 
a ile latek maja i jakie sa elementy instalacji gazowej i wlotu powietrza (np filtr)?? 15-18 litrow gazu to jakies 2razy za duzo wg mnie. przy dobrze wyregulowanej instalacji bez problemu jezdzi sie z fabrycznym wlotem bez zadnego obracnia. a ile pali benzynki? jakis filtr gazu, powietrza wymienic moze by trzeba? tyle to nie palila mi nawet jak mialem przewody miekie hamulcow zapchane z przodu
  
 
Ja bym pojechal po prostu na regulacje gazu, koszt regulacji 20 do 30 zeta mysle ze to nie sa jakies pieniadze a bedzies pewny ze gazownik zrobi ci to dobrze i bedziesz wiedzial co i jak.
  
 
albo skończy się jak u mnie na regeneracji parownika
  
 
Proponuje jak bedzie stac na luzie dmuchnac w dolot... odrazu sobie takie pomysly wybijesz z glowy, zadne powietrze nie moze wlatywac na sile jak pisze Janisz- silnik przygasa momentalnie. Co do spalania, to jesli zrobiles juz 50-80 tys i wiecej na parowniku to tylko pomoze regeneracja, jak mniej regulacja...
  
 
1bobo-> w takim razie moja lada jest ewenementem mam fabryczny wlot, przejechalem juz dobrze ponad 100k a kupilem ja z 2letnia instalacja i pali ponizej 10/100 w miescie
  
 
jak seryjny to ok, ja tez mam seryjny i tez skierowany do przodu ale ciagnie powietrze z zza swiatla i tez jest ok, ja myslalem ze masz jakis nie seryjny czy cos..
Teraz czytam i widze faktycznie .. pisales seria
  
 
swoja droga bede kombinowal wlot z zewnatrz i to z przodu, ale z kompensacja...
a tak btw - skoro masz motor na wtrysku to nie masz aby troche elektroniki we wlocie wiatru? bo to wtedy juz raczej nie ma wplywu skierowanie, bo i tak jest regulowany przelot


[ wiadomość edytowana przez: maciekk dnia 2006-05-26 09:44:18 ]
  
 
Nie mam niestety kompa od gazu. Lapie normalnie wicher


[ wiadomość edytowana przez: sheriffnt dnia 2007-01-22 17:33:19 ]