Mikrofon z echem MAAS 2020- problem - HELP !!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Koledzy, czy ktoś z Was używa takiego modelu mikrofonu jak w tytule z 6-pinową wtyczką mikrofonową? Mam problem- mikrofon ten nie chce działać właściwie z moim radiem Maycom EM 27, chwilę pracuje, a następnie zaczyna "skrzeczeć i piszczeć". Rozłożyłem wtyczkę od mikrofonu i co widzę: 1-pin żółty kabel, 2-pin czerwony kabel, 3-pin biały kabel, 5-pin oplot (masa) zlutowany z czarnym kablem. Wg opisu oryginalnego mikrofonu do tego radia powinno być: 1- audio biały, 2 RX czarny, 3 TX czerwony, 5 masa oplot. Podejrzewam zatem, że ktoś coś pochrzanił z kolejnością kabli, ale nie jestem pewien, czy też czasami producent po prostu nie zastosował się do kolorystyki poszczególnych przewodów. Jakby któryś uczynny uzytkownik mógł rozłożyć wtyczkę i spojrzeć jaka u niego jest kolorystyka poszczególnych kabelków we wtyczce mikrofonu, tzn. jaki kolor kabla do danego pinu i podać mi? Z góry dziękuję ! Jeśli ktoś zorientowany mógłby przesłać wiadomość podaję- e-mail: prawnik18@tlen.pl . nigdzie nie moge ZNaleźć w necie strony producenta tego mikrofonu....
Pozdrawiam .
P18
  
 
nie sugeruj się kolorami, prawie każda firma stosuje inną ich gamę. jeśłi masz opakowanie od mikrofonu, to jest na nim rozpiska: kolor-funkcja.
być może twoje radio nie wyrabia max wzmocnienia. spróbuj podregulować peerkiem oznacznonym vr2.
w moim superstarze niestety musiałem skrócić siłę modulacji. w jacksonie chodzi na maxa.

btw. połącznie oplot+czarny jest w km2020 prawidłowe
  
 
Cytat:
2006-06-17 11:15:32, Góral pisze:
nie sugeruj się kolorami, prawie każda firma stosuje inną ich gamę. jeśłi masz opakowanie od mikrofonu, to jest na nim rozpiska: kolor-funkcja. być może twoje radio nie wyrabia max wzmocnienia. spróbuj podregulować peerkiem oznacznonym vr2. w moim superstarze niestety musiałem skrócić siłę modulacji. w jacksonie chodzi na maxa. btw. połącznie oplot+czarny jest w km2020 prawidłowe


Dziękuję bardzo Kolego za odpowiedź !
Niestety, producent nie opisał kolorów kabelków na opakowaniu...
Będę musiał coś "pokombinować" z tym mikrofonem, słyszałem, że nie jest zły- niestety z moim radiem (Maycom EM 27) nie chce działać prawidłowo. W zanadrzu mam Sadeltę Hm 350, ale z kolei z wtyczką na 4-pin, więc i tak musiałbym przelutować na 6-pin.
Pozdrawiam
P18
  
 
Cytat:
Niestety, producent nie opisał kolorów kabelków na opakowaniu...



jestem zdziwiony, bo maas zawsze opisywał. miałem kilka mików tej firmy i zawsze opis kolorów był. sprawdź jeszcze raz na tej tekturowej podkładce. opis oczywiście po niemiecku.
o ile pamiętam, to czarny i masa to masa. żółty to na 90% odsłuch. czerwonego i białego nie pamiętam.
ale to nie proble. jeśłi wiesz gdzie podłączyć masę, to resztę znajdziesz sam metodą prób i błędów.
  
 
w instrukcji ktora znalazlem jest tak :

Black Wire -PTT Common Ground
Shield Wire -Ground
Yellow Wire -Microphone Audio Output
White Wire -PTT Transmit
Red Wire -PTT Receive
  
 
Cytat:
2006-06-18 14:57:05, janen pisze:
w instrukcji ktora znalazlem jest tak : Black Wire -PTT Common Ground Shield Wire -Ground Yellow Wire -Microphone Audio Output White Wire -PTT Transmit Red Wire -PTT Receive



czyli:
czarny i oplot=masa
zółty=odsłuch
biały=nośna
czerwony=modulacja
  
 
czyli:
czarny i oplot=masa
zółty=odsłuch
biały=nośna
czerwony=modulacja


na białym przewodzie powinien byc oplot jesli jest na innym przewodzie zamien je tak aby na przewodzie z tzw nośną był oplot bo to jest prawdo podobnie przyczyna twojego pisku i buczeniu w radiu

a propo massa 2020 i jacksona to niestety trzeba pin-y i przewody przelutowac bo w nie ktorych bywa sytuacja ze w tych radiach piszczy i buczy


pozdrowka
  
 
Znalazłem oryginalną gruszkę od Jacksona ale bez wtyczki. Wtyk też kupiłem 6-pinowy (bo takie jest gniazdo), teraz mam problem do których nóżek przylutować przewody, są cztery kabelki.

1. czerwony
2. czarny
3. żółty,
4. czarny oplata zółty

Nie mam czasu żeby udać się w dzień do serwisu. Może ktoś podpowie jak to powinno być prawidłowo niech wreszcie mój prezydent zagrzmi w eterze
  
 
jak wróce z pracy do ci odpowiem