Moj zestaw audio i pytanie co moze byc winą ..

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A wiec w ostatecznosci mam sprzęt taki :
- Radio Pioneer DEH-281MP (4x45)
- glosniki przód JBL GTO 6506 ce
- glosniki tył 6x9 pioneer TS A6901

Dzis wlansie zmienialem na powyzszy zestaw jak narazie mam podłączone 2 przednie + 1 szt tylnego ( jutro podlacze 2 szt bo troche z tym roboty jest zeby wcisnąć tam takie bydle )
i dosc slabo mi to szło jak narazie a dawalem na 9-10 poziom glosnosci w odtwarzaczu , slaby bass mialem z przodu , wczesniej jak mialem te glosniki z tylu ( te co teraz mam z przodu )lepiej bylo slychać było bass ,teraz takie slabe Puk jest ,czy to moze byc winą ze brak wzmacniacza i za duza moc jest podlaczonych glosników razem już


[ wiadomość edytowana przez: didoxxl dnia 2006-06-21 22:17:15 ]
  
 
Czesto tak sie dzieje jak biegunowosc glosnikow jest zle podlaczona. Ja u siebie tez tak mialem i wystarczy w jednym glosniku zamienic + z -
  
 
Cytat:
2006-06-21 22:18:45, Adrian-Gawan pisze:
Czesto tak sie dzieje jak biegunowosc glosnikow jest zle podlaczona. Ja u siebie tez tak mialem i wystarczy w jednym glosniku zamienic + z -


nie sadze raczej zbey tka bylo , bo sprawdzalem wszytsko 2 x przed zakladaniem tapicerki .
  
 
zamontowalem dziś juz wszystkie glosniki i lepiej juz to działa, najwidoczniej wolna przestrzec w bagazniku daje lepszy dzwięk , z przodu jak mialem te jbl to slabiutko to dzialalo a jak podlaczylem tyl to juz lepiej .
  
 
Witam
Z tymi basami to jest tak:jak będziesz miał nawet porządny głośnik do Subwoofer-a i dasz mu porządny wzmak a ten głośnik będzie bez obudowy albo obudowa będzie źle skonstruowana albo wymyślona to i tak i tak ci dobrze nie zagra bo jak wiadomo podstawa to dobra"skrzynia"(czytaj przestrzeń akustyczna głośnika),wytłumienie blach itp itd inaczej nic ci nie zagra.
Pozdrawiam
  
 
Witaj

Przedewszystkim po pierwsze najlepsze sa markowe głośniki i nie żadne tam Made in China,po drugie czym głosnik jest wiekszy tym wiecej mocy może sie z niego wydobyć,w samochodach trudno jest montować duże (wiadomo,mało miejsca) dlatego używane są do tego dobre wzmacniacze i konwertery które podbijają odpowiednie pasmo najlepsze są od 20hz do 20khz i oczywiście trójdrożne.

powodzenia!
  
 
wytłum drzwi matami bitumicznymi i problem się rozwiąze...
  
 
to pewnie znowu wiekszy wydatek , narazie kasy brak bo wladowalem w glosniki , wpakowalem na przod 165 do drzwi a na tyl 6x9 , tylko okazalos ei teraz ze przednie kapke sie żerą z przednim kokpitem i nie wiem co tu teraz wymyslec...bo troche zle je zamontowalem za bardzo w strone przedniej maski a powinny byc jak najbardziej w strone bagaznika tylnego
  
 
Cytat:
2006-06-22 23:33:19, JMarkus pisze:
i oczywiście trójdrożne. powodzenia!


Nie zgadam sie. Jak cos jest do wszytskiego to jest do niczego. Najlepiej zamontowac zestaw midbasy + tweetery lub tak jak ja mam w planach basy, sredniotonowe i tweetery.
Pozdrawiam
Kamyk
  
 
dzis udalem sie na dalsza pierwszą wyprawe autem ( po zakupie bryczki i po zamontowaniu glosnikow ) i powiem ze glosniki
6x9 pioneer TS A6901
są wypasione ) bassy prawie jak Tuuuba , to bym wysmienity strzal w te glosniki , dają równo ,naprawde polecam
z małymi przerobkami wchodza na tyl zamiast orginalnych fordowskich.
pozdro