Kostka ISO, zasilanie po stacyjce i z akumulatora

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
W kostce iso są dwa styki (żółty i czerwony kabelek).
Jedno jest od zasilania po stacyjce a drugie bezpośrednio z akumulatora, i tutaj mam takie pytanko, czy mogę wypiąć wogole z kostki ISO zasilanie po stacyjce i czy taki manewr nie swpowoduje ze nie będzie grało radyjko ?
  
 
Jeżeli podpinasz radio w sposób, że działa bez włączonej stacyjki, to zasilanie po stacyjce jest nie wykorzystywane. Musisz jednak wtedy kabel zasilający radia dopiąć do lini podtrzymania
  
 
chodzi o to ze poszło mi juz radio 2 raz na serwis i mówią że część która się pali, pali się z podowu ze oba kable zółty i czerwony podają prąd stały jednocześnie, dlatego się zastanawiam nam wypięciem tego po stacyjce wogole

[ wiadomość edytowana przez: ensimek dnia 2006-06-24 00:41:15 ]
  
 
Coś marudzą, albo ja ich nie rozumiem

Żołty kabel z kostki ISO to podtrzymanie pamięci, on ma być wpięty w instalację essiego tam gdzie jest ciągle 12v (Jak masz w swoim aucie oryginalną instalację to jest to kabel czerwony). Kabel czerwony z ISO to zasilanie radia. Jego podpinasz, albo pod zasilanie które włacza stacyjka (kabel żółty w instalacji auta), albo jak chcesz żeby radio dało się włączyć bez załączonej stacyjki to do tego samego kabla co podtrzymanie pamięci.

Jeżeli masz tak podpięte i masz w porządku instalację w aucie to nie ma możlliwości żeby coś się paliło
  
 
popatrz na to:
KLIK

interesują nas elementy podpisane jako 2 i 3. a w tym przypadku tylko i wyłącznie element numer3.

Mam wpięte do styków 4 i 7 kabelki. I wg nich obydwa podają w jednym momencie prąd i to jest powodem spalania części.
Więc idąc ich tokiem chcę wyciąć kabalek wpięty pod 7
  
 
Musisz mieć podpięty i 4 i 7.
4 to podtrzymanie pamięci radia, a 7 to zasilanie całego radia.
Jedynie tyle, że jeżeli chodzi o 7 to możesz sobie wybrać, czy go podepniesz pod stacyjkę czy pod stałe 12v, ale podpięte muszą być obydwa.
Jak nie podepniesz 4 to po każdym wyłączeniu radio zgubi ustawienia.
Jak nie podepniesz 7 to radio nie ruszy wcale.
  
 
No właśnie.
A tu Panowie z serwisu mówią mi że nie moga żółty i czerowny dawać jednocześnie napięcia. Podczas gdy tylko czerwony jest od tego i ma dwie opcje podpięcia dlatego aż pomyślałem że nie wiem o co chodzi. no ale się okazuje że tu serwis coś mąci.
  
 
koledzy a ja bym sobie podłączył radio pod stacyjkę tylko nie mam kabla od tego wyprowadzonego. może pomożecie skąd pociągnać takowy kabelek, gdzie jest podłączony...
  
 
Witam.
"Mruga" mi wyświetlacz z radia przy większych basach. Podobno jest to wina za cienich kabli zasilających, mam zamiar pociągnąć zasilanie prosto z akmulatora. I tu pytanie, gdzie najlepiej przeprowadzic kabel ? thx.
  
 
Okazało się, że nie było to takie trudne. Po zdjęciu plastikowego nadkola od strony pasazera wszystko widoczne jest jak na dłoni i mamy idealne wejście.
  
 
a widzisz, chyba tez sobie pociagne dzisiaj bo nudy a kabelki rzeczywiscie cienkie dzieki za info... pozdro...