Jakiej mocy wzmacniacz do tego zestawu byscie polecili

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jak w temacie - jakiej mocy powinien byc wzmacniacz do ponizszego zestawu, ile kanalow (w przyszlosci moze bedzie jeszcze subwoofer), czy w ogole wart jest kupna (zaznacze ze nie stac mnie na zestaw za 500zl). radyjko panasonic 4x40W:

.:ZESTAW:.

z gory dzieki za wszelkie info
  
 
witam
W tej aukcji jest troche niejasnosci a mianowicie podana jest moc muzyczna która wynosi 400W tylko ze jest to moc zestawu czy jednego z głośników???po mojemu to powinno ci twoje radyjko wystarczyc a jesli okarze sie ze to same głośniki niskotonowe beda miały po 400W mocy muzycznej każdy to potrzebny ci bedzie wzmacniacz tak 2*100W RMS czyli mocy znamionowej.
Najpierw podłącz pod radyjko i zobaczysz jak to gra.
Pozdrawiam
  
 
dzieki za info - ja tez mysle ze to moc calego zestawu. zapytam sprzedajacego. pozdrawiam.


[ wiadomość edytowana przez: wro_bel dnia 2006-07-27 23:23:02 ]
  
 
a ja bym wolal poszukac na allegro jakis firmowek uzywanych pinka albo sniaczy 2 okragle do przodu i 2 jajka do tylu ale to jestr moje zdanie
 
 
zapytalem sprzedawcy i jest to moc jednego niskotonowego glosnika - jesli to jeden to nadal wzmacniacz 100W RMS do kazdego?
  
 
Radze Ci dobrze nie kupuj buszmenow to strasznie gowniane glosniki i to nie bedzie grac dobrze. Lepiej poszukaj na Allegro uzywanych Cantonow, Infinity, Bose, Nakamichi itp to bedzie 100 razy lepiej gralo
Pozdrawiam
Kamyk
  
 
hmm... skoro wszyscy mi tak doradzacie to chyba poszukam jakis firmowek

a tak odnosnie mocy wzmacniacza to jaka czesc mocy glosnika niskotonowego powinna stanowic moc jednego kanalu wzmacniacza?
  
 
Zawsze lepiej zostawić zapas w granicach 25%. Czyli wzmacniacz 100W RMS to głośnik 125W RMS. Przy 1 do 1 może głośnik wypluć lub końcówka wzmaka polecieć przy dłuższym i na ful używaniu. Co do wzmaka to proponuję także jak poprzednik nie pchać się w byle co tylko firmowy. Przerabiałem u siebie ten temat i pisku w głośnikach nie mogłem zlikwidować. Dopiero po zakupie wzmaka Blaupunkt pisku niet.
  
 
dołóż lepiej i kup cos firmowego , jezeli ci zalezy na dobrym bassie ja n a pcozatku wydalem ok 150zł a po 3 dniach zmienilem caly sprzet na inny bo zero fajnego basu .
  
 
jesli ten zestaw to bez wzmaka bo te glosniki i tak pewnie ledwo wytrzymaja te 40w z radia jesli to RMS

ale tak jak inny szczerze radzilbym kupic cos firmowego...
moze na poczatek sam tyl lub sam przod ?
do 500zl dobre zestawy sa jbla na przod, alpine tez widziale i pionka w podobnej cenie na allegro.

uzywek bym nie brał bo bóg wie jak były przypalane...
  
 
kolego ten zestaw powinno pociagnac same radyjko.... ale nie polecem tego zestawu boschmann. W skali od 1 do 5 dał bym mu 3. Ja kupiłbym za 150zł magnaty 6x9 ultra 90RMS na tył i za 68zł magnaty 100mm 30RMS , tweeterów raczej bym nie kupował bo te oba magnaty maja głosniczki wysokotonowe. Ten zestawik w zupełności wystarczy ja mam do tego tube z głosnikiem pioonera 600W 300mm i wzmakol 300W i poprostu trzesie autem.