Strumienica, stożek jak to w końcu jest...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, jestem tu nowy.
Nie wiedzialem w ktorym dziale to napisac wiec z racji tego, że do dnia wczorajszego posiadalem Poloneza (musialem go niestety zezłomować - byl to moj pierwszy samochod) postanowilem zadac to pytanie na tym forum.
Otóż w ostatnim czasie czytałem w pewnej gazecie motoryzacyjnej artykul na temat stozka i strumienicy (nie chodzi tylko o FSO).Pisze tam inaczej niz wszyscy mysleli do tej pory.Sam wiem, że stozek nic nie daje (no moze jak go sie dobrze odseparuje od cieplego powietrza z silnika, to moze uzyska sie ok. 1-2 KM )ale jest tam napisane, że skraca on zywotnosc silnika o kilkadziesiat procent .Czy to mozliwe? Prosze o opinie
Jesli chodzi o strume to pisze tam, ze należy ją montować w miejsce środkowego tlumika.Pod zadnym pozorem nie wolno jej montowac w miejsce katalizatora, tak jak to robią amatorzy, tak samo nie wolno go wycinać A przeciez wszyscy mają stume w miejscu katalizatora
W zwiazku z tym, że slyszalem przerozneopinie na ten temat, proszę doswiadczonych i praktykujących te zabawki o wypowiedzenie się.

Troche trudno uwierzyć, żeby opinie fachowcow w prestizowej gazecie były omylne.

Pozdrawiam serdecznie.
  
 
Nie no super ja jakoś wstawiałem strumiennicę w pożądnje firmie i wstawili ją zamiast katalizatora... a oni pewnie tak piszą bo według polskiego prawa samochód wyprodukowany z katalizatorem ma go posiadać co do stożka to nie zgodzę się że zmiejsza żywotność silnika bo niby czym tym że jest filtrem powietrza a zamotowany z dobrym dolotem i porządnie oddzielony od komory silnika wpływa korzystnie na prace silnika
  
 
a co jeśli sie nie ma katalizatora?? to silnik jest z góry skazany na destrukcje w niesamowicie szybkim czasie??

śmieszna troche ta gazeta.. ale ja sie tam nie znam
  
 
Z tego co wiem to nie wolno zamiast kata wstawiac rury tylko strume bądz wybić środek katalizatora poniewać ta puszka pełni rolę komory rozprężnej dla gazów wylotowych
A co do stożka to bzdura jak dla nie tylko że źle zamontowany obniży moc silnika . Pozdr