Poprawne podlaczenie wzmacniacza

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Mam problem z poprawynm podlaczeniem "Tuby" aktywanej a dokladniej jej wzmacniacza. problem wyglada nastepujaco:
podlaczenie I
+12 od aku, GND od karoserii, REM ten sam kabel co +12
wszystko dziala elegancko chociaz przy glosniejszej muzyce zaczyna juz cos "harczec" tyle ze zeby oszczedzac aku musze odlaczac za kazdym razem mase od wzmacniacza zeby go wyl
Podlaczenie II
+12 od aku , REM antena od radia , GND karoseria
po wlaczeniu radia slychac szumy "pierdy" itp. zmiejsza sie to manipulujac kablami ( odsuwajac je od siebie ruszajac w rozne strony).
Prosze o pomoc co mam zrobic zeby podlaczenie II dzialalo poprawnie.


Sprzet:
Tuba aktywna Boshmann Apache B 88P
radio First 4113 ( link do radia http://www.first-polska.com.pl/?met=opis&id=79&c=n&PHPSESSID=3293a099936706aff3b14e46cffa6c84 )



P.S jaki masz rocznik swojej cordoby :>

[ wiadomość edytowana przez: WooCaSh_1987 dnia 2006-08-15 18:44:01 ]
  
 
Tam jest miejsce do podłączenia takiego kabelka z radia o nazwie Remote, niebieski lub niebiesko-biały, ten właśnie kabelek podłączasz do gniazda na wzmacniaczu tuby tyż o nazwie Remote i działa dobrze, i wyłącza się i włącza kiedy włączasz radio. To jest cała filozofia.
Powodzenia
  
 
leemarvin wiem o tym ale widze ze nie do konca przeczytales mojego posta. napsialem ze przy takim podlaczeniu wystepuja pewne zaklocenia i nie wiem z jakeigo powodu tak sie dzieje.
  
 
+12 od aku, GND od karoserii, REM do radia jako sterujacy wzmacniaczem (zazwyczaj ma niebieski kolor na kostce) i wzmacniacz bedzie sie wlaczal i wylaczal razem z radiem
  
 
boze ludzie... czytajcie dokładnie posty...

Ja sie postaram odpowiedziec na twoje pytanie
Prawdopodobnie wina lezy po stronie instalacji... calkiem mozliwe ze kable sygnałowe ida gdzies w poblizu pradowych dlatego spróbuj połozyc na nowo instalacje przewody sygnałowe z dala od pradowych i wiazek elektrycznych samochodu... moze jeszcze pomoc podlaczenie masy radia pod karoserie
  
 
Witam,
Napewno źle położona instlacja...
1. Kable zasilajace polecam min. 10mm2 i + do akumulatora i - do akumulatora. Jesli już oszczedzamu na kilku metrach kabla minusowego to należy pobrać - do radia z tego samego miejsca co minus do wzmacniacza (polecam mocowanie pasów bezpieczeństwa, ponieważ minus nie jest na całym aucie taki sam. inne spawy blachy itd.)
2.W lewym progu powinny iść kable zasilajace a w prawym sygnałowe. Kable zasilajace spleć (jak warkocz, na przemian) wytworzy sie wtedy taki jakby ekran.
3.POWODZENIA
  
 
Cytat:
2006-11-14 20:56:42, SOER pisze:
Witam, Napewno źle położona instlacja... 1. Kable zasilajace polecam min. 10mm2 i + do akumulatora i - do akumulatora. Jesli już oszczedzamu na kilku metrach kabla minusowego to należy pobrać - do radia z tego samego miejsca co minus do wzmacniacza (polecam mocowanie pasów bezpieczeństwa, ponieważ minus nie jest na całym aucie taki sam. inne spawy blachy itd.) 2.W lewym progu powinny iść kable zasilajace a w prawym sygnałowe. Kable zasilajace spleć (jak warkocz, na przemian) wytworzy sie wtedy taki jakby ekran. 3.POWODZENIA


Wszystko ok, ale NIE WOLNO PODŁACZAC POD MOCOWANIA PASÓW POD ZADNYM POZOREM!
  
 
Dlatego też nie jestem zwolennikiem oszczędzania na kablu minusowym i polecam poprowadzenie go do aku. Mam pytanie. Do wzmaka blaupunkt GTA 470 polecacie jakie kable zasilajace ? czy 10mm2 przekroju starczy ? czy lepiej 10mm srednicy ?
  
 
najlepiej 16mm^2 ot taki kompromisik
  
 
16 mm2 przekroju ? czy srednicy ?
  
 
Jeżeli 16mm^2 - czyli w kwadracie to znaczy przekrój a nie średnica!

Co do podłączania, to lepiej jest mase podłączyć do budy, możliwie blisko wzmacniacza (zwracając szczególną uwagę na wykonanie podłączenia!! ) niż prowadzić długi przewód od aku.. Jednak przpływ przez karoserie jest nieograniczony, więc lepiej a spotkałem się nawet z opinią, że kabel masowy powinien być grubszy niż '+'
  
 
grubszy jezeli jest dłuszy
  
 
A tu trzeba miec fantazje i pieniądze.Żeby wrazie zlego podłączenia wymienic sprzęt na nowy.Co z kabla 16^2 jak first to radio a gta 470 wzmak plus jakaś bazooka w bagazniku.90% zniekrztałceń i tyle no ijeszcze kabelki za 25pln kpl. o słynnej nazwie "hgw co" z hipermarkietu.