Polski Fiat 125p - rocznik 1981

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chciałbym zaprezentować mój samochód, czyli Fiacika.
Ten oto samochód został zakupiony w 1981 roku w Szczecińskim Polmozbycie (teraz salon Fiat'a koło Mediamarktu) przez mojego ojca. Już w 1983r przeszedł mały remont czyli pospawanie podszybia przedniego i dzięki temu wybuchł mały pożar, ofiarą tegoż pożaru był boczek drzwiowy kierowcy, który potem został wymieniony. W 1991r pojazd przeszedł dokładniejszy remont - zostały wspawane nowe błotniki przednie, przykręcone plastikowe nadkola na przód i tył.. Następną zmianą było wstawienie większego akumulatora do bagażnika ( 2001r. ). Teraz auto stoi "pod chmurką" (budowa garażu trwa - już niedługo koniec), od czasu do czasu coś w nim wymienię, przepalę, auto czeka na remont, który odbędzie się prawdopodobnie w 2010r ( lub 2008r. ).

A oto zdjęcia:
Moja najlepiej wykonana fotka Fiata

Przód

Dekiel look

Tak spędził minioną zimę (jak to siostra mówiła - "Ufo na podwórku"

Bok

W siną dal....

Rynienka

Wnętrze

Narazie na kołach ma nakręcone 103920km...

I taka kończąca fotka

  
 
Nooo, ładniutki, ładniutki... Ale ostatnie zdjęcie dobitnie pokazuje tragedie wąskiego mostu


Cytat:
2006-08-08 12:15:13, jurek_j pisze:
(...) Następną zmianą było wstawienie większego akumulatora do bagażnika ( 2001r. ). (...)


A myślałem, że będę z tym pierwszy . Można prosić jakiś fotek jak zostało to rozwiązane? Bo ja po "uzgodnieniu" butlki z zapasem pod podłogą nie mam już koncepcji gdzie upchnąć baterie .
  
 
Mówisz i masz, nawet jeszcze gorące te zdjęcie jest .


Jakość jest jaka jest, zresztą mistrzem robienia zdjęć moim aparatem w komórce to nie jestem...


EDIT: Janisz są 3 powody:
1. Nie mam zbyt dużo kasy na remont.
2. Nie mam gdzie go zrobić.
3. Nie mam migomata.
Ale raczej myślę, że rozbiórkę zacznę w 2008r.

[ wiadomość edytowana przez: jurek_j dnia 2006-08-08 14:49:34 ]
  
 
Fajny bo fiat, fajny, bo taki jak w zmiennikach Ale az się prosi o remont. Nie czekaj do 2010, bo ci się rozsypie
  
 
W sumie nic się nie zmieniło poza tym, że kot trochę porysował mi maskę (na szczęście nie zdarł całej warstwy lakieru.
Dali mi aparat to się pobawiłem - Fiacior i Ja (uwaga plecami zasłoniłem większość ognisk korozji )
  
 
fiacik fajny ladnie sie trzyma jak na 81! moja rada jest taka wywal kolpaki nie pasuja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  
 
Cytat:
2006-08-17 19:28:10, STRUGAR pisze:
fiacik fajny ladnie sie trzyma jak na 81! moja rada jest taka wywal kolpaki nie pasuja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Kołpaki są po to, aby fele zbytnio nie pordzewiały, wolałem założyć te kołpaki niż dekle. Na początku dla mnie były ohydne, ale teraz nawet mi się podobają, w końcu parę lat temu jeździły w MR'ze '78, jak i czarna wykładzina...
  
 
Cytat:
2006-08-17 20:03:00, jurek_j pisze:
Kołpaki są po to, aby fele zbytnio nie pordzewiały, wolałem założyć te kołpaki niż dekle. Na początku dla mnie były ohydne, ale teraz nawet mi się podobają, w końcu parę lat temu jeździły w MR'ze '78, jak i czarna wykładzina...


Przecież pod nimi łatwiej zatrzymuje się woda. A w ogóle to najlepszym sposobem, aby felgi nie pordzewiały jest je pomalować Albo kup jakieś badziewne koła, a te wrzuć pod dach.
  
 
Fiacik konkretny...
Jurku! Zlikwiduj tylko te ogniska korozji, żeby Ci się nie zaczeły robić dziury, bo potem będziesz przeżywał dramat zeszlifowane elementy zabezpiecz nawet zwykłą farbą podkładową.... To narazie nie ma wyglądać, tylko sie trzymać... a jak zrobisz prawko, to wtedy sobie położysz lakier, albo sobie porobisz zaprawki... Nie ma co zwlekać!!
  
 
Dziś zakupiłem do mojego starego Fiata nowe chromowane dekle za całe 24zł. Już za tydzień Fiat prawdopodibnie będzie stał w nowym garażu z czego jestem bardzo szczęścily - będę mógł pomalutku robić somochód.
  
 
Cytat:
2006-09-19 20:21:55, jurek_j pisze:
Już za tydzień Fiat prawdopodibnie będzie stał w nowym garażu z czego jestem bardzo szczęścily - będę mógł pomalutku robić somochód.


Ech qrwa, mój poldek w tym roku miał się doczekac garażu i się chyba nie doczeka ... Ja p**rdole
Oczywiscie Tobie JJ gratuluję, garaż ważna rzecz
  
 
Brawa dla młodzieży.
Coraz mniej osób dostrzega pojazdy FSO.
Tym bardziej miło, że jest to kolega z woj. Lubuskiego.
No i planujemy spotkanie w Nowinach na 08.10.
Udanej parapetówy w nowym garażu