Instalacja głośnika niskotonowego w tylnej półce.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie
W moim samochodzie - Matiz - oprócz głośników w przednich drzwiach, założone są z tyłu jajowate głośniczki, wpuszczone w tylną półkę.

Chciałbym wzbogacić dźwięk o nieco więcej basu .

Radio (Blaupunkt San Remo 4x45W) jest przykręcone do półkieszeni-nie mam dostępu do tylnej ścianki/kostki ISO, a nie chcę nic rozkręcać, więc założenie wzmacniacza odpada.

Z uwagi na niewielki rozmiar bagażnika, jak również dlatego, że nie słucham b.głośno muzyki i nie chcę montować wzmacniacza - tuba lub skrzynia basowa odpada.

Pomyślałem o naprostszym rozwiązaniu - mógłbym dołożyć na tylną półkę jeden lub dwa głośniki niskotonowe, wykorzystując kabelki dochodzące do tylnych jajowatych głośniczków.
Przeczytałem gdzieś, że nie powinno się łączyć "na krótko" kilku typów głośników i najlepiej użyć do tego zwrotnicy.

Czy można to połaczyć w taki sposób, jak na rysunkach poniżej??

Najdroższym rozwiązaniem byłoby użycie 2 głosników niskotonowych:




Czy można zatem podłączyć 1 głośnik niskotonowy w ten sposób:
A)



A może wystarczy to zrobić tak:
B)


Proszę o ocenę powyższych schematów oraz o poradę,jakiej zwrotnicy użyć.(na Allegro ceny zwrotnic zaczynają się od 9zł)
Czy można zmontowac bez wzmacniacza woofer 20cm,czy lepiej 16,5cm ?
Pozdrawiam
Paweł

[ wiadomość edytowana przez: pawelcio dnia 2006-08-15 02:08:52 ]
  
 
rozmiar woofera nie ma nic tu do rzeczy Wazniejsza jest jego moc... a co do tego rozwiazania to nie bedzie to zbyt dobrze sprawdzało
  
 
dokładnie,do bassu sa tuby i skrzynie,czego bys nie włozył w półke w Matizie,nie bedziesz zadowolony,tym bardziej bez wzmaka...
  
 
Cytat:
2006-09-29 19:34:38, mastah22 pisze:
dokładnie,do bassu sa tuby i skrzynie,czego bys nie włozył w półke w Matizie,nie bedziesz zadowolony,tym bardziej bez wzmaka...


tuby nie sa do basu tylko hałasu pozadny subwoofer to tylko i wyłacznie skrzynia zbudowana z pozadnego min 19mm MDF-u, skrecana i sklejana
  
 
Cytat:
2006-10-01 10:47:28, Vyzn-R pisze:
tuby nie sa do basu tylko hałasu



Tak właśnie subwoofer jest lepszy i to znacznie
  
 
Jesli chesz nieco wiecej bassu to te elipsy zamien na bardziej markowe i jest problem z glowy. Za dobre zwrotnice malo napewno niezaplacisz, a na stepna para glosnikow nie jest za darmo i trzeba robic dodatkowe otwory pod nie. Naprawde zastanow sie nad wymiana tych elips na markowe