Czy zestaw z antena magnetyczna wymaga strojenia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanko czy majac antene magnetyczną a wystawiam ja tylko na dłuzsze trasy a tak to chowam trzeba stroić zestaw??
jak tak to w jaki sposób to zrobić by pojawiało się mało szumów ??
jak mógłby ktos udzielić kilku wskazówek
z góry dziekuje
  
 
poszukaj w dziale "cb w mobilu" Tam jest wszystko na ten temat. Ja się nie udzielam bom nowy
  
 
tam bardziej jest o antenach na stałe nie magnesowych
  
 
Jak raz zestroisz i pozniej bedziesz stawial antene w tym samym miejscu to nie ma potrzeby ponownego strojenia anteny.
  
 
Nawet stawianie anteny o 50 cm. dalej lub bliżej nie spowoduje spalenia radia jeśli zestaw jest sprawny, dobrze połączony.
Warto natomiast sprawdzić SWR jeśli nadarzy się do tego okazja.

Ja ciągle przekładam zestaw do innych samochodów i nic nie stroję tylko częściej sprawdzam sprawność sprzętu i połączeń.
Moja antena ML-145 uległa uszkodzeniu nie od przekładania tylko od zwalenia jej kilka razy z dostawczaka przez niskie gałęzie (przy dużej prędkości).
  
 
Zawsze można poprosić kolegów o raporcik, każdy zna swoje miasto moje radjo w mieście dobrze daje do 15 km w trasie do 25-30 km. Prosisz i raport jeżeli w obydwie strony dobrze Cie słychac jest ok...jak nie to serwis...
Zdejmuje antenę na noc - wiadomo dlaczego...radyjko tez zabieram do domciu...rano jak wkladam prosze o raporcik raz lekko wysunełla mi się antenka ale koledzy z radyjko od razy krzykneli że jest coś nie tak słabo mnie było słychac już na 5 km...za 5 zł jak sie zaprzyjaźnicie każdy sprawdzi Wam SWR a wogóle to myśle o zakupie mierniczka...
  
 
kolego karzdą antene trzeba przynajmniej sprawdzic na dobrym sprzęcie. Zacząć od alanów po przez falkony i prezydenty karzda antena jest niezbyt idealna jedną trzeba skrucic w drugiej wtyk na kablu wymienić w trzeciej bat jest za krutki( a tyczy się to lipy sprzedawanej na alegro razem z radiem to kosztuje ok 250zl to jest zestaw alana kicha)