Co gra w Astrze II ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam wszystkich forumowiczów, posiadam Astra II 1.4 twinport, fabrycznie jest wyposażona w dwa głosniki w przednich drzwiach, w tylnych drzwiach również jest miejsce na zamontowanie głosników, pytanie brzmi: 1. jakie głośniki zamontować więc w tych tylnich drzwiach( moc, rodzaj: wys, nis, sredniotonowe)?
2. czy do tylnich drzwi są doprowadzone przewody z instalacji radiowej , czy trzeba je samemu doprowadzić, a jeżeli tak to jak sie do tego zabrać?
pozdrawiam i czekam na liczne porady
P.S. nie chodzi mi o żadne Super hiper głośniki tylko takie żeby grały, radio mam 40Wx4
  
 
te z przodu wrzuc na tył a na przod kup jakies lepsze Co do głosnikow zalezy co rozumiesz przez okreslenie "takie żeby grały" dla mnie "graja" zestawy od ok 250zł tzn graja to moze za duze słowo Wydaja dzwieki ktore nie draznią

Napewno na przod jakis odseparowany zestawik cos so da probke stereo Wszystko zalezy jakiej muzyki słuchasz i jakie brzmienie preferujesz
  
 
Z tyłu w drzwiach masz miejsca na 130mm głośniki potrzebny bedzie ci tylko taki dystans
Co do głośników to najlepiej jakieś midbasy (ew dwudrożne) z tańszych np phonocary YL130 lepsze ale droższe Powerbassy bk5.
Kabli z regóły nie ma w tylnych drzwiach są jedynie doprowadzone do słupka trzeba albo dokupić na serwisie przewody zakończone pinami i wcisnąć w kostkę lub wywiercić w niej otwór i przeciągnąć nowe przewody łącząc je w słupku.

Ale i tak warto skupić się na przodzie tak jak napisał wcześniej Vyzn-R bo przód decyduje o dobrym dzwięku w astrze i innych autach
  
 
Moja rada-dokup na allegro oryginalne gwizdki na przód, plus oryginalne głośniki na tył i bedzie git
ja mam 6 głośników standardowych i do słuchania wiadomości i muzyczki zupełnie wystarczają
w planie mam zakup giwzdków na tył,żeby pasażerowie tez dobrze słyszeli bez podgłaśniania
  
 
witam!
który przewód w astrze II, w instalacji głośnikowej jest plusowy? w tylnym słupku.
kabel z paskiem czy bez?
pozdrawiam.

[ wiadomość edytowana przez: wiesiek_ko dnia 2006-09-01 20:33:28 ]
  
 
Witam

Ja własnie tez potrzebuje kilku rad. Otóz również myśle nad sprzetem do Astry II, to jest 3-drzwiowa 1.6. No i mam tam fabryczne głośniczki 160mm z przodu i jak już powiedzieliście jest miejsce na 130mm na tył. Teraz tak, myślałem zeby właśnie walnąc na przód jakiś zestaw za optymalną cenę (helix blue 62, lub znacie moze jakies inne dobre zestawy np magnat albo cos?). I to podpiąc pod radio (nic w sumie szczególnego sony sony cdx-gt100), a dodatkowo coś walnąc na tył. I teraz nie wiem czy moze dac dobre 160mm w półke i podpiąc je pod wzmaka, + w tylnie drzwi 130mm i je jeszcze podczepic pod radio. Czy moze wogle olac te 13nastki z tyłu i zamiast 160mm w pólce dac cos wiekszego, rowniez pod wzmaka? Np 3 drożne pionki elipsy, albo 200mm? I jeszcze pytanie czy łączenie kilku marek głosnikow bedzie przeszkadzało?
  
 
Cytat:
2006-09-01 20:30:56, wiesiek_ko pisze:
witam! który przewód w astrze II, w instalacji głośnikowej jest plusowy? w tylnym słupku. kabel z paskiem czy bez? pozdrawiam. [ wiadomość edytowana przez: wiesiek_ko dnia 2006-09-01 20:33:28 ]


z paskiem minus