Polski Fiat 125p - rocznik 1983

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.Moj samochod to fiat 125p z 1983 roku.Przebieg nieznany.Fotki z profilu sa jeszcze z allegro.Autko troszke dziurawe ale prowadzi sie niezle.W planach sa listwy progowe,chromowane kierunki przednie i inne gadzety lat 70.Blacha byla robiona podobno 3,5 roku temu ale blacharz spapral robote.Jesli tylko srodki pozwola ( i zona) autko przejdzie odbudowe u dobrego blacharza.Pozdrawiam milosnikow jedynych prawdziwych samochodow.



  
 
... i żona, hehe! Musisz zastosować taktykę czynów dokonanych.
Gratuluję autka!
Jestem jedynie zdecydowanie przeciwko listwom czy chromowanym kierunkom. Auto jest z 83 roku i powinno mieć wyposażenie roku 83, a nie lat 70-tych.
  
 
No ładny fiat a liswy jak dla mnie pasują (jakby były)
ps. jak masz biały kolor to żony się nie pytaj bo na białym to bardzo widać wszelakie niedoskonałości
  
 
ładny i ładne felgi a za ile kupiony??????
  
 
Witam! Fiacina całkiem łądna, jednak na zdjęciach samochody zawsze ładnie wyglądają
Nietwierdze że jest brzydki, ale myśle że wyszykujesz go na bóstwo

Powiem ci że na białym kolorze niewidać tak chromów jak na ciemniejszych kolorach.

Felgi jak widze od skody Felicji

Rób co chcesz twoje autko, najlepiej zrób jak ci się podoba.
Ja robie swoje auto na 3:

1. Starannie
2.Żeby można było łatwo do oryginału powrócić
3.Oszczędnie


Pozdrawiam mojego imiennika

kancik68
  
 
Hej

Czy ten fiat to aby nie ten:


Pozdrawiam
  
 
Tego wczoraj widziałem, zdaje się, na Siekierkowskim.
  
 
Tak to ten.Kupiony zostal za polowe ceny wywolawczej jednak zniknely z niego chromowane kolpaki,licznik termometr w milach,kwadratowy obrotek a zamiast tego mam kolpaki od dajewo,okragle zegary.Moze zna ktos szrot na broniszach bo podobno maja przystepne ceny?
  
 
a ile było minimum bo nie pamietam???
  
 
W pierwszej wersji 1500 pozniej 1300 bez negocjacji i na samym koncu 1100 tez bez mozliwosci negocjacji.
  
 
Cytat:
2006-08-28 23:16:20, kancik1983 pisze:
(ciach) jednak zniknely z niego chromowane kolpaki,licznik termometr w milach,kwadratowy obrotek a zamiast tego mam kolpaki od dajewo,okragle zegary.


Czemu to wszystko wywaliłeś Kołpaki od dełu do PF
  
 
To nie ja tylko poprzedni wlasciciel.Licznik teraz mozemy sobie obejrzec na allegro.Sam z siebie nigdy bym nie zamienil chromu na plastiks.Jedyna rzecz jaka zostawil na aucie to licencja fiat.
  
 
A to burak jeden Życzę tobie powodzenia w przywróceniu tego modelu do fabrycznego stanu
  
 
Musisz go obsikac, żeby zmyć nedzarskie fluidy poprzedniego właściciela. Przecież widać, że kupił go miłosnik, a nie zarzynacz aut. Jakbym trafił na pasjonata, oddałbym swoje auto za połowe ceny i jeszcze bym sie cieszył. 400zł w lewo czy prawo nie robi wielkiej róznicy, przeca to nie Pagoda. A i z ryja sympatyczny jesteś, hehe! Taki stary jak ja.
  
 
Dzieki Pagan.Dzisiaj wzbogacilem sie o chromowane kierunki i wstepnie zaklepalem sobie licznik i obrotek.I teraz pytanie.Czy wskaznik temp. wody i wskaznik paliwa w termometrze sa takie same jak w okraglych zegarach czy sie roznia?

A wracajac do tematu srodkow na blacharza to bedzie to niestety droga wyboista gdyz glowna czesc domowego budzetu zdominowal moj pierworodny-niejaki Maksymilian i to on dyktuje na razie warunki.Ale ja sie nie poddaje i nawet zlapalem druga robote zeby tylko autko doczekalo az Maks zrobi prawko i bedzie powozil tym pieknym autem.(to jeszcze tylko 17 latek)
  
 
Cytat:
2006-08-29 22:38:15, kancik1983 pisze:
Czy wskaznik temp. wody i wskaznik paliwa w termometrze sa takie same jak w okraglych zegarach czy sie roznia?


różnią się niestety.
  
 
W razie co dobrego i solidnego blacharza mamy w zasiegu. Nie spodziewaj sie, że do niczego nie bedzie sie można doczepić, ale za ta cene otrzymasz dobrze zrobione auto.
Srebrne kierunki wloz sobie do kolejnego Fiata sprzed 1980 roku.


[ wiadomość edytowana przez: PAGAN dnia 2006-08-30 11:35:29 ]
  
 
Teraz kilka pytan do znawcow.Podobno to jest wersja 1.5 L.Autko posiada oswietlenie schowka,lampke w bagazniku ogrzewana tylna szybe i lampki w drzwiach w blasze drzwi a nie w tapicerce.Czy to jest wyposazenie oryginalne czy poprzedni wlasciciel zastosowal swap drzwi/lampek od modelu sterszego.Fiacik pierwszy raz byl zarejestrowanu w maju 1983.Moze ktos z Warszawy obejrzalby Fiacika i cos mi doradzil.Pozdrawiam.
  
 
Fajnie poznać braciszka z 1983, chyba starszego (choć kto wie). Ja mam Wóz kupiony i zarejestrowany w czerwcu tegoż roku. I teraz parę faktów: nie jest to już Polski Fiat, tylko FSO 125p (początkowo 1300/1500), fabryka zmieniła markę tego wozu od początku 1983 roku. Fiat wycofał nazwę, (lub jak kto woli wygasła licencja), powodem była coraz gorsza jakość montażu i elementów, wiadomo bardzo ciężki okres stanu wojennego i problemy z materiałami. Dziwi mnie więc ten emblemat Licencja Fiat - NIE powinno go być. Wersja, którą posiadasz jest prawdopodobnie wersją Lux (jeśli masz polonezowski silnik), poza nią była jeszcze wersja standard C, którą pozbawiono praktycznie wszelkich udogodnień. Nie powinno być natomiast lampek w drzwiach, zlikwidowano je jeszcze w 1980 roku. Srebrne zespolone kierunki to też luxus, który występował w tych latach jedynie w wersjach eksportowych , a królujące wtedy kołpaczki były małe i plastikowe. To był chyba jeden z trudniejszych okresów dla fabryki, a i 125p z tych lat jest jakoś mało, kto wie czy Twój nie jest jednym z pierwszych spod nowej marki FSO. Pozdrowienia
  
 
mialem kanta z 83 roku czyli FSO 125p, ale w dowodzie bylo polski fiat 125p. Byla to wersja C czyli "ogragiona" przez fabryke z czego sie dalo.