Samara - fotele (zamienniki) i jaki olej w skrzyni biegów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie wszytskich klubowiczów i mam pytanie:
1.Od jakiego samochodu pasują fotele do samary bez potrzeby ogromnych przeróbek
2. Jaki olej lać do szkrzyni biegów , mineral czy pół syntetyk (poprzedni właściciel zalał silnikowy 15w40 mineral)

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam ALL

[ wiadomość edytowana przez: dcnt dnia 2005-05-22 17:26:45 ]
[ powód edycji: korekta tytułu ]
  
 
Przylaczam sie do pytania.Dzis jechalem kolegi samarka(bardzo mi sie podobalo,i chyba sie skusze na samarke )i musze przyznac ze moje fotele w 2107 sa o wiele lepsze.Czy daloby sie je wmontowac do samarki?Moze ktos ma cosik takiego?Pozdrawiam
  
 
zalezy w jakim stanioe masz skrzynie. Jesli jest nieco zuzyta, moze nie byc szczelna - syntetyk odpusc. Jesli jest extra, nowka i idealna - syntetyk da lepsze smarowanie na poczatku, albo przy mrozach....
 
 
Nie tak dawno wymieniałem u siebie olej w skrzyni. Mechanik, u którego zawsze sie stawiam radził zalać skrzynię mineralnym co też i uczyniłem. Pozdrawiam
  
 
W swojej skrzyni (w samarce) mam zalany syntetyk.Skrzynia nie jes zużyta ,więc w zimie przy -20 st.C byla rewelka.Gorzej w lato,czasami ciężej biegi wchodzą,chyba,że kończy mi się tarcza sprzęgła.
Fotele powinny pasować za 110-i.Faktycznie są lepsze niż w samarce.
  
 
Ja jeżdzę na mineralnym (Castrol 80W 90) czyli standard. Tak jak pisze kol. Stoki w zimie lepiej, a w lecie może być problem z właczaniem biegów. Informacje o olejach silnikowych do skrzyń biegów dotyczą głownie krajów skandynawskich-tam się pewnie lepiej sprawują. Ciekaw jestem cczy macie jakieś wrażenie ,że na syntetyku w skrzyni może spaść zużycie paliwa???
Paweł
 
 
Co do foteli to powinny pasować od Ibizy oraz Vectry
  
 
Złe fotele w Samarce ????
rzeczywiście - 0-we trzymanie boczne ale pod względem wygody podróżowania to jedne z najlepszych w jakich jeździłem
Wsiadźcie sobie do Astry2(rekord niewygody) albo Fabii - tam dopiero jest na co narzekać
  
 
W skrzyni biegów mam QukerState 80W/90 + 50ml dodatku MILITEK, w tylnym moście zaś QukerState 85W/140 + 50ml dodatku MILITEK. Do tej pory najmniejszych dolegliwości nie stwierdziłem .
  
 
Cześć
Do skrzynki Samary należy się silnikowy minerał (taki podają źródła zbliżone do producenta), ze względu na łożyska wewnątrz skrzyni i ich smarowanie. Praktykowałem z różnymi przekładniowymi (gęstszymi, z dodatkami) aby wyciszyć skrzynię , ale nie daje to efektu.
Proste rozwiązania są najlepsze.
Fotele są dobre.... o gustach się nie dyskutuje.... a poza tym jechałem w takich fotelach co mnie gniotły "w nerki" ....I TO MA BYĆ BOCZNE TRZYMANIE.... wolę bez.
To jest samóchód prosty w budowie, naprawie, tani i skuteczny...