Symbole kolorów, warianty wystroju wnętrza, 131(I-szy model)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chciałbym usystematyzować swoja wiedzę na temat kolorów na jakie malowane były fiaty mirafiori od początku produkcji, do modernizacji w 1978 r. Chodzi mi o wpisywanie polskiej zwyczajowej nazwy danego koloru, oraz nazwy włoskiej (np. rosso osido, blu scuro itp.) Jeśli ktoś wie coś na ten temat, to proszę pisać i w miare możliwości wrzucać fotki.
Poza tym: Jakiej firmy (firm?) używano lakierów, do malowania 131?
Druga sprawa, to wystrój wnętrza. Spotkałem się w życiu z trzema wariantami: Wszystko, co skajowe koloru morelowego, materiał na fotelach w podobnym kolorze, w czarne prążki. Widziałem także wersje, że wszystko co skajowe, było czarne, a materiał na fotelach był niebieski w czarne prążki. Trzeci rodzaj, jaki widziałem, był taki sam jak drugi, tylko tkanina na fotelach była czerwono-czarna.(o takiej samej fakturze). Czy występowały jeszcze jakieś warianty kolorystyczne?
Jeśli macie, to umieszczajcie, także zdjęcia wnętrza.
PS. Niech ktos wrzuci fotę zegarów z nie-specjala
  
 
witam. u mnie w fiacie 131 widnieje naklejka z kolorem 'rosso ossido'
firmy herberts o numerze 163.w dowodzie w rubryce kolor jest wiśniowy.
  
 
foty koloru w temacie polska tabliczka.....
  
 
narazie dodam tylko ze "blue scuro" ma numer 456 myslalem nad tym kolorem przy wyborze lakieru na argente.
  
 
Cytat:
2006-09-07 11:59:08, Janisz1990 pisze:
Druga sprawa, to wystrój wnętrza. Spotkałem się w życiu z trzema wariantami: Wszystko, co skajowe koloru morelowego, materiał na fotelach w podobnym kolorze, w czarne prążki. Widziałem także wersje, że wszystko co skajowe, było czarne, a materiał na fotelach był niebieski w czarne prążki. Trzeci rodzaj, jaki widziałem, był taki sam jak drugi, tylko tkanina na fotelach była czerwono-czarna.(o takiej samej fakturze). Czy występowały jeszcze jakieś warianty kolorystyczne? Jeśli macie, to umieszczajcie, także zdjęcia wnętrza. PS. Niech ktos wrzuci fotę zegarów z nie-specjala



jesli chodzi o speciala to byla jeszcze taka opcja - brazowa wykladzina, brazowe boczki na drzwiach, skaj na fotelach brazowy a material pomaranczowy w czarne prazki. Ojciec mial taki zestaw w pomaranczowym specialu. Procz tego napewno wystepowaly speciale w kolorze zielonego groszku z czarnym wnetrzem i fotelami calymi z czarnego skaju (takie wnetrze mial special 1,8 w wersji na californie ktorego rozebralem).

W modelach 78-81 widzialem na razie 4 warianty - ciemnobrazowa cerata na drzwiach , skaj w tym samym kolorze na fotelach i wypelnienia z brazowego jakby sztruksu (to w CLce), fotele cale z szaro-bezowego weluru podobnie jak boczki na drzwiach (ale ksztalt jak w CLce, kanapa bez zaglowkow i podlokietnika, trzecia opcja to wnetrze z podlokietnikiem z tylu, szerokimi zaglowkami w zlotym welurze z brazowymi dolami boczkow, czwarta tak samo tylko zamniast zlotego blekit a zamniast brazu czern


[ wiadomość edytowana przez: kosa131 dnia 2006-09-09 00:45:30 ]
  
 
Uuuuu, to było tego trochę Mnie głównie interesuje wyposażenie mirki z lat 74-78, bo te modele, to moja naczelna pasja
A teraz jeszcze pare pytań do znawców:
Mam w serwisówce wydanej ok. 75r. przez polmo, schemat zegarów z obrotomierzem. Ja czegoś takiego na oczy nie widziałem. (oczywiście w samochodzie z lat 74-78 ) Widział ktoś? Jeśli ktoś ma fotkę, to porposzę

Czy był jeden rodzaj kloszy tylnych lamp od 1-szego modelu? Bo zazwyczaj widzi się takie z lekko wystającym środkowym sektorem (lampa cofania + odblask). Mi się coś wydaje, że widziałem kiedyś zupełnie płaskie. Możliwe to?

Jak wyglądało dawanie zagłówków do przednich foteli? Dodawano do jakichś konkretnych wersji, czy może na życzenie?

Na razie to by było na tyle, za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuje, jak mi przyjdzie jeszcze jakies pytanie do mojego skołatanego chorobą samochodową łba, to nie omieszkam zapytać


[ wiadomość edytowana przez: Janisz1990 dnia 2006-09-08 13:19:25 ]
  
 
Cytat:
2006-09-07 20:42:39, Bart128 pisze:
narazie dodam tylko ze "blue scuro" ma numer 456 myslalem nad tym kolorem przy wyborze lakieru na argente.


tu masz kolory argenty


[ wiadomość edytowana przez: automatic dnia 2006-09-08 14:31:59 ]
  
 
U mnie w czarnym rocznik 77 były czarne boczki i czarno-niebieska tapicerka+skajowe czarne zagłówki. Oryginalnie samochód był srebrny. W pomarańczowym też roczkik 77 są jasne boczki (morelowe czy beżowe) i pomarańczowo-czarna tapicerka z czarnymi skajowymi zagłówkami.
  
 
Automatic, dzięki
SerU, obie masz z 77? Też mieliśmy 77 Pozdrawiam własciciela rówieśniczek Szkoda, że nasza inaczej skończyła
  
 
Tak-obie 2 drzwiowe rocznik 77

Co do deski z obrotkiem w specialu:



Sorki-fota z komórki ale widać co i jak
  
 
Dzięki
Co to za ładna, beżowa deska? (jak zrobiona?)
  
 
Deska malowana moją tajemną miksturą . 2 lata się trzyma i nie odpada ani się nie łuszczy Z daleka wygląda jak skóra
  
 
SerU, a jak tam się ma abarth-replika?
  
 
Leży na boku i czeka na wymianę podłogi i podłużnic (wszystko już mam poza czasem żeby to zrobić )
  
 
No tak. Prawdziwe 131, gnije az miło
  
 


kolor mojego dawcy
  
 
Dejta, daj tez fotke całego samochodu


[ wiadomość edytowana przez: Janisz1990 dnia 2006-09-08 16:17:28 ]
  
 
Cytat:
2006-09-08 14:09:17, -SerU- pisze:
Co do deski z obrotkiem w specialu:



biorac pod uwage czcionke tarcz i kolor wskazowek przypuszczam, ze to zegary z lat 78-81 z maskownica od speciala. Special powinien miec zielone wskazowki i inne tarcze. Powinien miec tez oznaczenia "gen" i "press" na kontrolkach zamniast ikonek akumulatora i smarowniczki.
  
 
wrzucam zegary od swojego sprzęta.rok 1976.
Image Hosted by ImageShack.us
  
 
Cytat:
2006-09-08 16:17:00, Janisz1990 pisze:
Dejta, daj tez fotke całego samochodu [ wiadomość edytowana przez: Janisz1990 dnia 2006-09-08 16:17:28 ]



juz niewiele z niego zostało

jutro cos wrzuce