Wzbudzenie wzmacniacza

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jestm początkujący w dziedzinie Car audio więc moje pytanie dla was moze okazać sie śmieszne ale mi sprawia problem. Zamontowałem w bagazniku skrzynie i wzmacniacz, prawie wszystko juz podłączyłem tylko niewiem co mam podłączyć do wejścia REM - Wzbudzenie. Gdzie mam to podłączyć do auta??
Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam
  
 
skrót REM to chyba do jakiegoś zdalnego sterowania, chyba że jest to to samo co RMT wtedy jest to takie wejście które powoduje włączenie się wzmaka przy włączeniu radia. jeśli to jest to o czym myślę to z radia jest do tego podłączenie.
  
 
Normalnie się podaje sygnał z wyjścia z radia na włącznie automatycznej anteny - nie wiem jaki to kolor...
  
 
jeśli radio ma wyjście na wzmak to i sterowanie powinno być (niezależne od aut. anteny).
  
 
przewaznie w radyjku to kabel koloru niebieskiego z bialym paskiem!:]
  
 
niebieski prewód wychodzący z radia
bo możesz też podłączyć do plusa ale wtedy cały czas wzm. będzie pracował i rozładuje ci akumulator
  
 
Cytat:
2006-09-08 10:59:37, _kruchy_ pisze:
Normalnie się podaje sygnał z wyjścia z radia na włącznie automatycznej anteny - nie wiem jaki to kolor...



tylko trzeba uwazac bo sluchajac CD niekotre radia chowaja antene (czyli odcinaja zasilanie wtedy tez dla wzmacniacza) hehe
  
 
ok juz sobie poradziłem, poprostu zamontowałem mały pstryczek. Wielkie dzięki za pomoc.
  
 
u mnie w kenwoodzie tak było głupio że kabel remote miał na wyjściu tylko 6V a trzeba 12V aby się włączył. Zrobiłem tak że podłączyłem do czerwonego kabla 12V zamiast remote i jest gites. Bo radio działa tylko gdy kluczyk jest przekręcony w stacyjce.
Teraz mam balupunkta gta 470 i dosłownie roznosi pioneery 6x9 80 watt rms. Nawet połowy regulacji mocy nie przekręcam na wzmaku i głośniczi mają już dosyć.
Zamierzam zrobić sobie suba na Powerbassie , ale to odległa perspektywa