[MKVII] Maglownica do regeneracji?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam problem z maglownicą, ma niewielki wyciek i jakieś luzy. Mechanik stwierdził, że to nierozbieralna i trzeba wymienić. Czy można ją oddać do regeneracji? Jakie są tego koszty, bo nowa słono kosztuje?

[ wiadomość edytowana przez: Miro dnia 2009-11-06 16:27:37 ]
  
 
Jaką masz maglownice? I z kąd dokładnie masz wyciek? Jeśli z miejsca wejścia wałka kierowniczego do maglownicy to moge ci pomóc
  
 
SPOKOJNIE MOŻNA JĄ REGENEROWAĆ JA PŁACIŁEM 350 ZŁ W TARNOWSKICH GÓRACH 1.6 99r
  
 
Pogadaj z Jankiem-RS. Jeśli ma akurat, to za tę cenę, a być może mniejszą będziesz miał używkę w pełni sprawną.
  
 
jezleli chodzi o wyciek to sam przy odrobinie checi i umiejetnosci to zrobisz. Jesli jednak luzy masz duże to regeneracja. Nie polecam uzywanej sprawnej bo za tydzien mozesz miec to samo

ja wymieniałem uszczelniacz

TU
  
 
jesli mam sam wyciek bo ucieka mi tak z 400ml miesiecznie to wystarczy uszczelniac? luzow nie mam zadnych
  
 
Cytat:
2006-09-11 21:51:56, koniuXR3i pisze:
jesli mam sam wyciek bo ucieka mi tak z 400ml miesiecznie to wystarczy uszczelniac? luzow nie mam zadnych



wejdź pod auto zobacz skąd mniej więcej leci. Jak leci Ci z wałka kolumny kierownicy to uszczelniacz w aso kosztuje ok.100zł.
Moze jeszcze leciec z gniazd przewodów. Wtedy może nowe przewody albo jakies uszczelnianie. Jak wyciagnac i wymienic uszczelniacz w przekładni jest w wątku który podałem dwa posty wyzej
pozdrawiam
  
 
no cieknie pod autem, ale nie wiem dokladnie skad znaczy widze wyciek ale nie wglebialem sie do kolumny az
  
 
Cytat:
2006-09-11 22:43:21, koniuXR3i pisze:
no cieknie pod autem, ale nie wiem dokladnie skad znaczy widze wyciek ale nie wglebialem sie do kolumny az



rozebrać i zobaczyc.pozdrawiam
  
 
Jeśli chodzi o sprawdzenie czy maglownica cieknie w miejscu wejścia wałka kolumny kierowniczej to jest prosty i dosyć pewny sposób.
Trzeba trochę ponurkować w aucie i gotowe.
Należy odchylić dywaniki na miejscu kierowcy i pod pedałami jest taka czarna gumowa osłona. Zdjąć osłonę i następnie jest jeszcze biały plastik który trzyma tą gumę- też go zdejmujemy. Następnie dobrze poświecić i ładnie widać miejsce w którym wałek kolumny kier. wchodzi do przekładni.

Powodzenia
  
 
Cytat:
2006-09-11 19:58:24, kafelka5 pisze:
SPOKOJNIE MOŻNA JĄ REGENEROWAĆ JA PŁACIŁEM 350 ZŁ W TARNOWSKICH GÓRACH 1.6 99r



paru znajomych też regenerowało i efekt ich spotkał jeden, po pewnym czasie magiel do wymiany, za takie pieniądze mozna załatwić uzywkę która może długo posłużyć
  
 
odkopię kotleta...
Mam luzy i cieknie, więc:
wymiana, czy regeneracja?
Na allegro chodzą regenerowane po 350pln, a sama regeneracja to 400...600 najbidniej...
Nawet pytałem już o używki, ale ciężko ze sprawadzeniem stanu...
  
 
Cytat:
2006-09-16 19:18:14, Biedrona pisze:
paru znajomych też regenerowało i efekt ich spotkał jeden, po pewnym czasie magiel do wymiany, za takie pieniądze mozna załatwić uzywkę która może długo posłużyć



ja kupilem uzywke od kogos z forum nawet, dalem 150 zl z przesylka i smigam juz ponad pol roku i odpukac nic sie nie dzieje...
  
 
Hej!
Też szukam teraz regeneracji maglownicy i znalazłem w Bytomiu firmę Twój Serwis która się tym zajmuje. Koszt takiej regeneracji to 588zł i rok gwarancji -nie wiem czy to dużo czy mało, ale tyle właśnie kosztuje.
Moja jak lekko lała to wymieniłem sobie zimmering na podstawie fotorelacji (która była dla mnie dużą pomocą) i było ok przez miesiąc po czym jak się zaczęła lać z innych miejsc, to płyn ze wspomagania rozpuścił mi gumy z tulej metalowo-gumowych wahaczy i teraz mam znacznie więcej do naprawy w przednim zawieszeniu. Korzystał ktoś z usług wspomnianej firmy przy regeneracji przekładni kierowniczej?
  
 
kolega FAROW kiedys pisal, ze jest jakas firma w chorzowie, ktora robi to bardzo fajnie i biora za regeneracje 600 zl. ja kupilem urzywke we wakacje ( do rsa ) i co prawda nie cieknie, ale porobily sie luzy. nowa maglownica kosztuje ponad 3tys zl, a fabrycznie regenerowana 815zl ( i trzeba oddac stara ) daja na nia 24 miesiace gwarancji ( info od slawas1). ja w lodzi znalazlem taka o to firme www.maglownica.com.pl podobno daja 24 miesiace. jezeli jest ktos kto z niej korzystali jest zadowolony to nie zawacham sie tam pojechac prosze rownierz o opinie tej jak i innych firm specjalizujacych sie w regeneracji maglownic. mi zalerzy bardziej na solidnosci jak na kasie ( ale bez przesady ).
  
 
up!
  
 
W firmie o ktorej pisałem 600 zł to koszt razem z wyjeciem i wlozeniem maglownicy zregenerowanej. Czas to jeden dzien, rano sie odstawia auto a popoludniu odbiera. Na robote jest rok gwarancji, trzeba sie umawiac na terminy.

[ wiadomość edytowana przez: FAROW dnia 2011-06-20 12:38:57 ]
  
 
Smallsize przy trasie na tarnów, w okolicach wieliczki, w zasadzie "za" jest warsztacik godny polecenia, nie mogę teraz znaleźć namiarów ale kiedyś posłałem tam kumpla, kompletna regeneracja, łącznie z tuleją główną to było coś w granicach 5 stów, z gwarancją. Jakiś czas temu pytałem go o ten magiel mówił że machnął już ok 70 tys. i buja się jak nowa, robił kompletną regenerację. W łodzi warsztat o którym piszesz też śmiało można polecić, kilka lat temu koledzy z tego forum "wysyłkowo" załatwiali sprawę cena przekładała się na jakość. Chorzów też nie daleko, tak więc jest w czym wybierać.
  
 
Cytat:
2010-01-20 18:33:11, Kris75 pisze:
Smallsize przy trasie na tarnów, w okolicach wieliczki, w zasadzie "za" jest warsztacik godny polecenia, nie mogę teraz znaleźć namiarów ale kiedyś posłałem tam kumpla, kompletna regeneracja, łącznie z tuleją główną to było coś w granicach 5 stów, z gwarancją. Jakiś czas temu pytałem go o ten magiel mówił że machnął już ok 70 tys. i buja się jak nowa, robił kompletną regenerację. W łodzi warsztat o którym piszesz też śmiało można polecić, kilka lat temu koledzy z tego forum "wysyłkowo" załatwiali sprawę cena przekładała się na jakość. Chorzów też nie daleko, tak więc jest w czym wybierać.



tutaj chodzi o miejscowosc cichawa po prawej stronie jak jedzie sie na tarnow ( jakies okolo 10 km od wieliczki chyba, ze mowisz o innej miejscowosci ). tez o nim slyszalem, ale nie znam nikogo kto by tam robil. ogolnie to o kilku warsztatach zajmujacych sie przekladniami na zasadzie slyszalem, ze "tam" robia, ale nie znam nikogo kto by robil i w lodzi i w chorzowie ( chodz FAROW mowi, ze jest ok ) cichawa i w krakowie sa 2 miejsca. nie chce jechac w ciemno. jadac poza krakow musialbym wziac dzien wolnego.dla mnie liczy sie tez czas gwarancji. nie ukrywam, ze chcialbym 24 miesiace, bo to tylko swiadczylo by, ze robota byla by zrobiona solidnie ( nie twierdze, ze przy roku gwarancji by tak nie bylo ).
  
 
????A macie adres albo nr telefonu do tego warsztatu w Chorzowie???? Mnie straszni pili bo nie da się już jeździć moim autem :[