Kondensator kupić, czy nie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!

Czy warto kupować kondensator do wzmacniacza, taki jakis do 200 PLN.
Co on dokładnie daje, czy usłysze jakąś róznice?
  
 
to nie daje ci wiecej mocy a przydaje ci jak bedziesz gral muza bez kondzia pograsz i aku zdechl a jak masz kondzia to nie boisz sie o to ze on umrze. no i przedewszystkim jak masz dobry sprzet tube czy skrzynie to te najnizsze czestotliowsci potrzbuja dobrego kopa z wzm a wzm potrzbuje wtedy duzo pradu i bierze z kondzia wiec przydaje sie napewno i warto zainwestowac
  
 
pochwal sie najpierw sprzętem,

kondensator to jak dla mnie przydaje się przy niedomaganiach wzmacniacza(czyt za duzy głośnik za mały wzmak)

jeśli Twój wzmak daje sobie rady z Twoim subem i juz w pełni Cie zadowala, to raczej zaiwestuj w coś innego
 
 
Cytat:
2006-09-12 09:51:00, szczypek7vl pisze:
to nie daje ci wiecej mocy a przydaje ci jak bedziesz gral muza bez kondzia pograsz i aku zdechl a jak masz kondzia to nie boisz sie o to ze on umrze.



Dobrze rozumiem, że kondensator to perpetum mobile ? Przecież prąd tak czy siak będzie brany z aku i umrze tak samo szybko z kondenastorem czy bez.
Kondesator niweluje tylko spadki mocy przy uderzeniach basu a nie zastępuje akumulatora.
Wg mnie do sprzętów bez dużego wzmaka lub dwóch subów nie potrzeba kond.
  
 
A wiec mam: Wzmacniacz blaupunkt GTA 2100 oraz Tuba gt300, zmieniam to na Blaupunkt GTA2 oraz skrzynia Blaupunkt, bo słyszałem ze skrzynki lepiej sobie radza. Co sadzicei o tym sprzecie, czy do niego warto kondensator, czy dlozyc te 200 zł do leszego wzmaka?
  
 
Kondensator zawsze można dołożyć do sprzętu grającego w aucie.
 
 
Cytat:
2006-09-12 12:24:20, Otizon pisze:
Kondensator zawsze można dołożyć do sprzętu grającego w aucie.



Zgadza się, zaszkodzić na pewno nie zaszkodzisz. Kwestia czy warto.
  
 
Ale czy poprawi sie "głębokość basu" ? bo cos niecoś o tym czytałem
  
 
Cytat:
2006-09-12 12:55:03, dj_jim pisze:
Ale czy poprawi sie "głębokość basu" ? bo cos niecoś o tym czytałem



tego nie wiem, cały czas umawiam się z Openem żeby podłączyć u mnie na próbę i usłyszeć samemu czy to coś da czy nie.
Open mówił że daje ... ale ja mu nie wierzę
  
 
Wlasnie to jest tak, ten kto ma, mowi, ze super efekt, ten kto niema - niewierzy
  
 
Cytat:
2006-09-12 13:00:13, dj_jim pisze:
Wlasnie to jest tak, ten kto ma, mowi, ze super efekt, ten kto niema - niewierzy



To własnie jest tak że ludzie chwalą to co mają mimo że to nic nie daje. Rezystor +20KM też wielu ludziom podwyższył moc i czują różnicę.
Radio sony tez podobno nie gra za dobrze a ja jak się przesiadłem na inne nie słyszałem różnicy aż tak znacząco.
Wyznaję zasadę że jak czegoś nie spróbuję sam, to nie wierzę.
  
 
Cytat:
2006-09-12 12:58:27, Raven pisze:
tego nie wiem, cały czas umawiam się z Openem żeby podłączyć u mnie na próbę i usłyszeć samemu czy to coś da czy nie. Open mówił że daje ... ale ja mu nie wierzę



Ravenik pamietaj ze ja przygluchawy jestem i moge czegos nie slyszec...

A tak powaznie to co do tego czy cos daje czy nie to wystarczy zobaczyc na dzialanie wzmacniacza, a dokladnie mocy przy danym napieci z aku. Moja bomba ma miernik na sobie i widze co sie dzieje jak audio zagra dosc nisko i glosno.
Tyle ze ja mam zapiete do tego 2wzmaki..

dj_jim - w Twoim przypadku darowalbym osbie zakup kondensatora. Lepiej zainwestuj w cos innego.


[ wiadomość edytowana przez: open dnia 2006-09-12 13:10:11 ]
  
 
Racja! Prosze o jakies sugestie po sprawdzeniu kondensatora, czy daje cos w koncu, czy nie?
  
 
To że innym daje wcale nie znaczy, że Tobie da. To indywidualna sprawa każdego systemu CA. Moim zadniem lepiej tą kaśe przeznacz na co innego (lepsze kable, wygłuszenie, inne radio).
  
 
wzmak 4 kanałowy lepszej firmy etc etc.

jak nie spróbujesz to sie nie dowiesz
 
 
Jeżeli zamierzasz mieć dobre audio w aucie, chcesz je powoli rozwijać, to prędzej czy poźniej będziesz musiał kupić kondensator. A wracając do tematu, czy Ci coś to da? To gdy słuchasz muzyki i chcesz jednocześnie zapalić auto, to wtedy z akumulatora pobierany jest duży prąd na rozruch i czasem radio się wyłączy. A kondensator szybko wyłapie ten spadek i radyjko się nie wyłączy

P.S Jak już chcesz, wydać te 200zł, to kup sobie lepsze mid-bass'y, ew. dołóż i zamień wzmacniacz...

[ wiadomość edytowana przez: MaRio-sKaTe dnia 2006-09-12 15:39:43 ]
  
 
I chyba tak tez zrobie, jako, ze i radio musze wyminic
  
 
Cytat:
2006-09-12 15:38:30, MaRio-sKaTe pisze:
To gdy słuchasz muzyki i chcesz jednocześnie zapalić auto, to wtedy z akumulatora pobierany jest duży prąd na rozruch i czasem radio się wyłączy. A kondensator szybko wyłapie ten spadek i radyjko się nie wyłączy



Ze co prosze?
Mozesz rozwinac to jasniej bo nie wiem jakim cudem moze kondensator wpiety zaraz przy wzmaku oddzialowywac na radio..
  
 
nie nie, chodziło mi o to, ze raczej te 200 pln dołoże do radia, aby kupic lepsze a na kondensator jeszcze przyjdzie czas, az tak potężnego audio niemam Ale moze kiedys
  
 
Cytat:
2006-09-12 15:38:30, MaRio-sKaTe pisze:
Jeżeli zamierzasz mieć dobre audio w aucie, chcesz je powoli rozwijać, to prędzej czy poźniej będziesz musiał kupić kondensator. A wracając do tematu, czy Ci coś to da? To gdy słuchasz muzyki i chcesz jednocześnie zapalić auto, to wtedy z akumulatora pobierany jest duży prąd na rozruch i czasem radio się wyłączy. A kondensator szybko wyłapie ten spadek i radyjko się nie wyłączy P.S Jak już chcesz, wydać te 200zł, to kup sobie lepsze mid-bass'y, ew. dołóż i zamień wzmacniacz... [ wiadomość edytowana przez: MaRio-sKaTe dnia 2006-09-12 15:39:43 ]


kondensatora nipodłacza sie pod radio bo nima takiej potrzeby choc sa różni modele

kondensator jest poto by wzmacniacz dostawał cały czas wystarczajace napiecie i prad inaczej mówiac jest to bateria która gromadzi prad i w razie braku dodaje, wiec jesli twoje granie powoduje przygasanie swiateł lub inne takie zjawiska jak spadki napiecia na instalacji to znaczy ze juz dawno powinenes zamontowac go


[ wiadomość edytowana przez: m-chmielo dnia 2006-09-13 00:29:43 ]