Malowanie Reflektorów - od A do Z ...WERSJA OSTATECZNA

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

chce przyciemnic przednie reflektory aby uzyskac efekt podobny do tego:

Nie chce jednak malowac odbłysników, tylko rant szkła reflektora.

Czy bedzie jakis efekt jeżeli pomaluje rant czarnym matowym sprayem ??

Moze macie inny pomysł aby jakos ściemnić lampy

Tylko prosze bez odp typu: a po co ?? przeciez to zagraza bezpieczenstwu. NIE CHCE MALOWAC ODBLYSNIKOW TYLKO RAMKE !!!

Ps. Moze jakas porada jak zdjac szklo z reflektora bez uzywania młotka ??

pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: ToFastMKIV dnia 2006-09-19 17:01:23 ]

[ wiadomość edytowana przez: ToFastMKIV dnia 2006-09-20 09:00:31 ]

[ wiadomość edytowana przez: ToFastMKIV dnia 2006-09-25 19:27:16 ]

[ wiadomość edytowana przez: ToFastMKIV dnia 2006-09-26 20:50:31 ]
  
 
Więc tak:
-mozna śmiało przyciemniac
-nie ma żadnej róznicy w oswietleniu
-malowałem nie tylko ramkę ale i dolną chrpowatą część
-moim zdaniem efekt super

A jeśli chodzi o poradę to tak:
1-zagotuj sporą ilośc wody
2-przelej do jakiegoś większego naczynia
3-zamocz szkło lampy,tak by zanurzyła się uszczelka
4-poczekaj chwilę
5-szklo powinno super odejść bo silikon zmiękł
6-uwazaj na odbłysnik,sprawdź czy nie odejdzie z tasma która
bedziesz oklejał
7-maluj
8-musisz dokładnie nałożyć np silikonu w miejsce starej uszczelki
9-odczekaj i zakładaj na auto
10-chwal się jak wyszło


U mnie tak:
  
 
no i po zawodach czekam az wyschnie drugi klosz i go założe. 1 lampe mam już na gotowo. Efekt.................... nawet sie nie spodziewalem takiego efektu fotki beda jak wyjade z garazu........bo obecnie ess stoi w czesciach (czekam za dostawa lozysk na tył)

Podziekowania dla SŁOWIKA
  
 
Cytat:
2006-09-12 20:16:56, ToFastMKIV pisze:
no i po zawodach czekam az wyschnie drugi klosz i go założe. 1 lampe mam już na gotowo. Efekt.................... nawet sie nie spodziewalem takiego efektu fotki beda jak wyjade z garazu........bo obecnie ess stoi w czesciach (czekam za dostawa lozysk na tył) Podziekowania dla SŁOWIKA



Nie ma sprawy
powiedz lepiej czy łatwo odeszło szkło?
A no i fotki odrazu wrzucaj
  
 
Cytat:
2006-09-12 21:01:27, Slowik pisze:
Nie ma sprawy powiedz lepiej czy łatwo odeszło szkło? A no i fotki odrazu wrzucaj



powiem tak: robilem najprosciej jak szlo (bez demontazu lampe - musialbym pozniej swiatla ustawiac) polewalem miejsce laczenia goraca woda przez kilka minut (moze ze 2-3min ) i delikatnie podwazalem nozem (w jednym miejscu lekko mi odpryslo, ale na szczescie tylko drobny kawalek rantu, co w niczym nie przeszkadzało) jak juz odchodzila polowa klosza to odginalem i polewalem wrzatkiem i wreszcie puscilo mam nadzieje ze bezbarwny silikon na ktory kleilem szkla bedzie trzymal dobrze

moze jutro poskladam essa i wreszcie wyjedzie na swiatlo dzienne. Teraz tylko kupic biale migacze i tez jej jakos sciemnic
  
 
ToFast gdzie te fotki?
  
 
Się podepne zamierzam zciemnic lampy w mk7 i myśle jak to zrobić??? przypylic szkła od wewnatrz czy zabrać się za odblask??
  
 
Cytat:
2006-09-14 20:08:02, Matys318 pisze:
Się podepne zamierzam zciemnic lampy w mk7 i myśle jak to zrobić??? przypylic szkła od wewnatrz czy zabrać się za odblask??




Mylse ,że najlepiej będzie jak pomalujesz całe szkło od środka czarnym sprayem,po co przypalać ?


A tak na poważnie ,ściągnij szkło i pomaluj czarnym matem elemnety,które nie mają wpływu na jakość oświetlenia.
Jak to zrobic masz już napisane
  
 
Cytat:
2006-09-14 20:16:12, Slowik pisze:
Mylse ,że najlepiej będzie jak pomalujesz całe szkło od środka czarnym sprayem,po co przypalać ? A tak na poważnie ,ściągnij szkło i pomaluj czarnym matem elemnety,które nie mają wpływu na jakość oświetlenia. Jak to zrobic masz już napisane




taaa "przypylic szkła" a nie przypalic
Mówisz ze da rade
  
 
Gdzieś bodajże była fotorealcja Bugza jak przyciemniał w
MK VII ... ale nie mog za diabła znaleźć
  
 
Cytat:
2006-09-14 20:23:33, Eskort1972 pisze:
Gdzieś bodajże była fotorealcja Bugza jak przyciemniał w MK VII ... ale nie mog za diabła znaleźć



Ja tez nie moge ale jak zrobie fotke odblasku to pokazecie ktore miejsca pomalowac ??
  
 
Cytat:
2006-09-14 20:20:49, Matys318 pisze:
Mówisz ze da rade



Da radę i moim zdaniem w MK VII jest najlepszy efekt.

A jaki jest kolor auta?


[ wiadomość edytowana przez: Slowik dnia 2006-09-14 20:28:16 ]
  
 
Cytat:
2006-09-14 20:25:58, Matys318 pisze:
Ja tez nie moge ale jak zrobie fotke odblasku to pokazecie ktore miejsca pomalowac ??



Pewnie ,że tak
  
 
Cytat:
2006-09-14 20:26:15, Slowik pisze:
Pewnie ,że da i moim zdaniem w MK VII jest najlepszy efekt. A jaki jest kolor auta?



narazie jest mk6 grafit juz za tydzien bedzie prawie mk7 mat wkładam przod od mk7 do mk6 no i za ok rok bedzie czarna perła


[ wiadomość edytowana przez: Matys318 dnia 2006-09-14 20:28:29 ]
  
 
jak cztam to dochodze do wniosku że to nie jest takie trudne
tylko czym malujecie żeby od ciepła nie odpadła farba, i czarny mat czy połysk ????
  
 
JAK na moj gust to takie malowaniw zalatuje WIEJSKIM TUNINGIEM
OCZYWISCIE BEZ OBRAZY PANOWIE
  
 
niby wszystko ladnie pieknie, ale czy wystarczy to na silikonie przykleic ?? mocno bedzie trzymac ?? czy lepiej klej do szyb ??no i co z ta farba ??
 
 
ja malowałem matem, zwykły spray, temperatura nie jest aż tak wysoka żeby coś się z nim działo

Yanek możesz rozwinąć myśl dlaczego zalatuje wioską ?? przyznam szczerze, że pierwszy raz spotykam się z taką opinią
  
 
wszyscy na czarno a ja zobaczę jaki bedzie efekt jak pomaluje pod kolor autka, czyli kość słoniowa.. albo goldenek
  
 
bo to tsha umić szukać