Anteny na magnes i prędkość

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Właśnie zamierzam kupić radyjko UNIDEN 520XL z antenką PRESIDENT FLORIDA, którą mocuje się na magnes.
Słyszałem że niektóre anteny tego typu (tj. magnesówy)
lubią spadać przy prędkościach rzędu 120km/h i wzwyż. Znacie ten problem i czy dotyczy także tej anteny?? Czy jest to dobra natenka??

THX za pomoc
  
 
Jesli masz plaski dach to nie ma obawy, nie spadnie. Problem moze sie pojawic, gdy dach jest wypukly albo karbowany i magnes cala powierzchnia nie przylega do blachy.
Ta antena jest OK.
  
 
Witam

Ja mam antenke na magnes nie wiem dokładnie co to za model , jeżdze Jarisem , i juz jechałem z antenka nawet 145 km/h i nie zdarło
  
 
Ja jechałem z antenką do ok. 160km/h i nic się nie stało ale kilka razy zwaliło mi antenę przy mniejszej prędkości gdy za bardzo wystawały gałęzie na bocznych drogach.
  
 
na pozyczonym zestawie od kolegi antena magnesowka odczepila mi sie na gierkowce przy 150 km/h , teraz mam juz swoj zestaw antene hustler 100cm na magnes i przy 170km/h nic takiego nie mialo miejsca
  
 
Czy Florida to dobra antena? Byłaby do przyjęcia gdyby kosztowała najwyżej połowę tego co kosztuje. Za mniejsze pieniądze można kupić o niebo lepszego Hustlera.
  
 
mnie przy predkosci 190 km/h Georgia nie spadla, ale w koncu to mala antenka duzo gosci na allegro daje gwarancje, ze nie spadnie do xx km/h.. nie wiem czy to rzetelne info, wiec sie nie wypowiadam.

moj kuzyn tez z jakas ponad metrowa jechal 190 i wszystko gralo, natomiast kumplowi przy 210 spadla, ale kompletnie nie wiem co on ma za antene, za to autko fajne (bora TDI, z tym ze DI czerwone )

pozdrawiam
  
 
Florida = Porazka , a do tego jeszcze ta cena. Jak juz chcecie kupowac i wydawac pieniazki na CB to przynajmniej z glowa.
  
 
Mój Hustler przy 165 km/h stał niewzruszony na dachu a podstawy nie ma za wielkiej.
Nawet gdyby wiedział, że jakaś antenka, która mnie interesuje trzyma się np do 150 km/h to i tak pewnie bym ją kupił bo z takim prędkościami jeżdżę niezwykle rzadko.
  
 
Jak już pisałem moja Florida siedziała na miejscu przy 230km/h.