Zabudowa w kombi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
macie jakieś przykłady ciekawych pomysłów na zabudowe w kobicy??
Chciałbym jakoś zamontować jakieś leprze głośniorki, jakiegoś suba ale niechce wozić poprostu zwykłej skrzyni albo tuby. Moze mi coś podpowiecie.
  
 
Cytat:
2006-09-13 19:29:58, levis87 pisze:
Chciałbym jakoś zamontować jakieś leprze głośniorki, jakiegoś suba ale niechce wozić poprostu zwykłej skrzyni albo tuby.


Hm... no to skoro nie chcesz wozic skrzyni ani tuby to chyba zostaje tylko zestaw 16+tweetery na przod i..... no wlasnie sa takie suby pod siedzenia montowane ale mowiac szczerze nie wiem jak u nich ze skutecznoscia i jakoscia dzwieku.
Pozdro
Kamyk
  
 
nie nie, mi nie chodzi oto ze niechce wozic tuby ani skrzyni bo zajmują miejsce itd tylko nie podobają mi sie z wyglądu, takie poprostu pudło wrzucone do baga. Chce zrobic coś pasującego do kształtu bagaznika tak zebu dobze grało ale zarazem wyglądało
  
 
rozumiem godzisz sie na zmniejszenie funkcjonalności samochodu tylko zeby to ładnie było?
  
 
zawsze możesz free air'a do siedzenia przykręcić wygląda to w sumie nieźle, chociaż w kombi jeszcze nie widziałem.

jak chcesz mega wygląd, to zakup sobie tube aktywna JBLa na wzór silnika odrzutowca

prezentuje się następująco
 
 
ale ja bym chciał jakąś zabudowe zrobić anie wrzucic coś do baga tylko tyle ze ładniejsze albo brzytrze
  
 
zamontuj sobie kratke i do niej przykręć głośniki sory, nie mogłem sie powstrzymać
 
 
Jak dla mnie to pozostaje Ci jedna słuszna droga: zestaw odseparowany przód, a na tył basik, zabudowany po boku, tak żeby było dostosowane wyglądem. Coś jak u Opena ale w mniejszej wersji zapewne
  
 
a może ktoś wytłumaczyć co to jest ten zestaw "odseparowany"? bo jak mam go kupić to żebym wiedział co bo mam podobny problem co kolega i chce zainwestować w przód.Tyle że na tył do kombi jeszcze jakiś sub albo skrzynia i tu pytanie czy potrzebował będe do tego wzmacniacz??
  
 
Nikt Ci nie poda gotowca na pomysl bo cala wlasnie frajda to wykminic cos samemu..
Zabudowanie bagaznika to Twoja inwencja i jak ktos poda Ci pomysly to okaze sie ze nic Ci sie nie spodoba, a znowu jak cos Ci sie bardzo spodoba to skopujesz ten projekt a to lamerstwo..
Wez kartke i olowek i narysuj sobie gdize co jak ma byc, jakbys chcail zeby to wygladalo a potem zastanow sie czy to jest wogole wykonalne od strony technicznej i czy taka zabudowa bedzie grala poprawnie.
Ja tez dlugo myslalem nad zabudowa,szperalem po necie zeby dostac jakiejs weny,az wkoncu nabazgralem jak kura pazurem mniejwiecej co bym chcial..
Milego projektowania,to fajne zajecie.
  
 
Cytat:
2006-09-15 08:13:48, tomcraft82 pisze:
a może ktoś wytłumaczyć co to jest ten zestaw "odseparowany"? bo jak mam go kupić to żebym wiedział co bo mam podobny problem co kolega i chce zainwestować w przód.Tyle że na tył do kombi jeszcze jakiś sub albo skrzynia i tu pytanie czy potrzebował będe do tego wzmacniacz??



Przykładowy zestaw

No i jak jeszcze woofer jakiś to bez wzmacniacza się nie obejdzie. Przód też lepiej by poszedł na wzmacniaczu.
  
 
ok to już wiem, tak też sie domyślałem że to o to chodzi ale troche drogi ten zestaw ,widziałem tańsze ale pewnie tamte to jakieś badziewie,nie wiem w sumie też hertza albo magnata.Myślałem nad takim czymś albo zamiast zestwau te głośniki JBL po 230 zeta.Magnat
  
 
Wydaje mi się że ten zestaw nie zawiera zwrotnic, czyli kiszka.

Oczywiście ceny są różne, choć zwykle za ceną idzie jakość. Ale można wyrwać coś niezłego w rozsądnej cenie.

A ten zestaw co podałem to tak tylko pierwszy lepszy wrzuciłem a allegro.
  
 
a tak sie jeszcze zapytam: od czego zależy jakość basów w głosnikach? bo koleś mi w media m. powiedział że od pasma przenoszenia czyli :Im wyższe tym lepsze basy.Prawda to czy mi ściemniał? np. głośnik o paśmie przenoszenia:38Hz-21khz bedzie miało gorszy bas niż np. 55Hz-21kHz ?Jak to jest?
  
 
raczej im niższe (basy to tony niskie)... zależy to od wzmaka-ile daje i od głośnika-czy jest w stanie te niskie wygenerować.