Prośba o poradę dla laika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Po pierwsze witam
Po drugie
Noszę się z zamiarem kupna radyjka CB do auta (dojazdy do pracy poza miejscem gdzie mieszkam więc.....)
W tej chwili tak naprawdę wystarczyło by mi chyba radio wyłącznie z "19" ale takich wynalazków nie produkuja :p
A serio - wyznacznikiem dla mnie jest cena - potrzebuję coś możliwie taniego do łączności wyłącznie na trasie bez bajerów wodotrysków i innych dziwnych funkcji z których pewnie i tak na początku nie skorzystam
Jest w necie masa radyjek z niemiec ale niektóre (np CV 2000 które omalże kupiłem np pracuje podobno tylko w FMach) - DOBRA POCZYTAŁEM TROCHĘ WIĘCEJ I WIEM ŻE NIEMCA NIE MA CO KUPOWAĆ...........................
Macie jakiś namia ra radyjka z USA ???
do tego raczej trudno będzie zdobyć do nich jakikolwiek papier dla "federales" i inśzyć pluszaków
więc sedno sprawy - co warto kupić do auta????


[ wiadomość edytowana przez: RATMAN dnia 2006-09-15 08:59:37 ]
  
 
Można kupić jakąś używkę w dobrym stanie ale lepiej go sprawdzić przy zakupie. Wynalazki z importu są zestrojone w "piątkach" i będzie kiepsko działać albo czeka Cię wizyta w serwisie i dodatkowy koszt. Na drodze słyszę że ok. 25% radyjek w piątkach nadaje i robi bałagan w eterze.

Np. Rejsik'D kupił fajnego Alana 28 za marne grosze i śmigał chociaż powiązał go drutami jak to tylko on potrafi. Dobrze że go migomatem nie spawał .
  
 
Taa RaceD ma fart do takich zakupów - BTW nie wiesz ile za niego dał ??
Pozdro dla kolegi z FSO AK
  
 
Hmm
Mam możliwość zciągnięcia sobie (w sumie za free -kumpel śłużbowo jedzie) radyjka
25 $ Cobra 19DX
30 $ Midland 1001z
(szkoda że u nas ztakich cen nie ma...........)

Oczywiście do przestrojenia ale jako że to amerykańce nie powinno być z nimi problemu (CHYBA????)

Króre byście polecili ?????
i potem jaką antenę do nich - auto polonez antenę bym mocował na "motylku" np na krawędzi tylnej klapy jak najwyżej - wiercić nie chcę a magnesówki ponoc gorzej działają...

I nie piszczie "sprawdź w szukajce" nie znalazłem tam satysfakcjonującej odpowiedzi a grzebę już kuuupę czasu
  
 
Cytat:
2006-09-15 11:34:22, RATMAN pisze:
Taa RaceD ma fart do takich zakupów - BTW nie wiesz ile za niego dał ?? Pozdro dla kolegi z FSO AK



Rejsik nawet za samochód nie daje więcej jak 100,- zł ale potem migomat w bagażniku wozi . Więc z radio nawet 50,- zeta nie dał.

Z tych dwóch radyjek wybrał chyba bym wybrał midlanda ale tylko ze względu na sentyment bo miałem już chyba z 5-6 midlandów i wszystkie były dobre odpowiednio do swojej ceny.

BTW - przyjedźcie na uroczystości rocznicowe "55 rocznicy FSO" - po raz kolejny załatwiamy dla nas i naszych gości wjazd na tor jazd próbnych, może będzie też przejazd kolumny po terenie fabryki. Poprzednio każdy chciał choć kilka kółek po torze przejechać i poczuć się jak za dawnych lat .
Pozdrowiam
  
 
to zapodaj zaproszenie na forum PTK - tu chyba nie miejsce i admini zaraz bedą bić
  
 
No cóż
Niniejszym chciałbym podziękowac koelgom specjalistom z forum CB za wyczerpujące odpowiedzi i doskonałe porady dotyczące wyboru jednego z 2 wyżej wymienionych radyjek - wasza pomoć okazałe się bezcenna.......(hmm bez ceny = bez wartości ?? ->bezwartościowa !!!!)
Dzięki wam pogłebiłem swoją wiedzę (tak że sięgnęła dna i nadal nic nie wiem)

Jerry - ciebie akurat to nie dotyczy
  
 
Szumofony za pare dolcow
  
 
Cytat:
2006-09-22 18:57:38, pawel0240 pisze:
Szumofony za pare dolcow



Może i "szumofony" ale wole mieć szumowfon i potem dorobić sie lepszego radia niż nie mieć go w ogóle....
Nie każdego stać na zestaw za tysiąc złotych......
  
 
Gdy w tym roku jechaliśmy kolumną na zloty do Sielpii a potem do Dobczyc to wszyscy już mieli radyjka i była super zabawa. Cały przekrój CB od Cobry i Midlandów do Jacksona. I naprawdę nie było ważne to jakie ktoś ma radio tylko to że ma i to że wszyscy już byli w zerach. W tamtym roku dwa radia pracowały w piątkach i ciągle się wnerwiałem jak oni się odzywali.

Olej więc Ratman głupie opinie i kup radio na jakie Cię stać a potem zadbaj żeby było dobrze zestrojone.
Pozdrawiam.