Potrzebuje wyjaśnienia znaczenia kontrolki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć mam prośbe.Czy ma ktoś objaśnienie znaczenia kontrolek w corsie swingu.Szczególnie chodzi mi o jedną.To znaczek silnika z piorunkiem w środku,podejrzewam że chodzi o zapłon ale nie jestem pewien .Mam książke ale jest po hiszpańsku a ja ni w ząb tego pięknego języka.

[ wiadomość edytowana przez: kapi1973 dnia 2006-09-18 15:07:23 ]
  
 
Ta kontrolka to Check engine, w książce obsługi ( nie mylić z instrukcją obsługi i napraw ) jest napisane że to kontrolka błędów elektrycznych, nie koniecznie związanych z zapłonem.
na początek polecam reset komputera , jeżeli lampka zacznie zapalać się znowu po jakimś czasie radzę zkontaktować się z aso w celu podpięcia do kompa i odczytaniu kodów błędów, jeżeli nic z autkiem się nie dzieje radzę podchodzić do diagnozy sceptycznie i zkonsultowąć się z kimś jeszcze żeby uniknąć naciągactwa !!!
RESET KOMPA : odpinamy klemy od akumulatora w oczywistej kolejności, czekamy 40-50 min, zapinamy je zpowrotem odpalamy autko BEZ UżYCIA PEDAłU GAZU !!! dajmy mu tak pochodzić jakieś 10 min ( początkowo może pracować nie regularnie ) i w drogę,możemy sie przejechać, życzę żeby sie więcej nie zapalała i pozdrawiam !!!
  
 
W moim przypadku byla to zepsuta sonda lambda