Jaka antene, zeby byla MALA i z jak NAJLEPSZYM ZASIEGIEM?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hej!
Chce kupic antene, zeby miala jak najlepszy zasieg, ale i zeby byla mala. Sa takie dosepne? Dopiero planuje kupic cb i nie wiem na jakie dane patrzec, zeby byl dobry zasieg. Prosze o pare rad.

Slyszalem, ze mozna kupic jakiegos "dopała", ktory podnosi zasieg. Podobno sa do 100W, ale zaleca sie do 5W, bo wieksze maja juz za duze promieniowanie. To prawda?
  
 
1. Mając dopałkę (mocy wyjściowej) łatwiej spalisz radio, będziesz miał gorszy odbiór,
2. Do 5W można rozkręcić prawie każde radio (niektóre więcej) bez stosowania dopałek.
3. krótka antena ma prawie zawsze gorsze parametry - solidne zaczynają się od ok. 1m.
  
 
Wiem, ze wiekszosc krotkich anten jest gorsza od duzych, ale czy jednak sa male z dobrym zasiegiem(jak sie domyslam, powinny byc troszke drozsze, jesli takie sa)?
Pozdro
  
 
Witam.
Ja mam w swoim autku antene magnesową President Florida wys. 45 cm. i nie narzekam, dogaduję się z każdym i wszędzie.
Pozdrawiam Misiek.
  
 
Cytat:
2006-09-19 22:39:34, Misiek-wadowice pisze:
Witam. Ja mam w swoim autku antene magnesową President Florida wys. 45 cm. i nie narzekam, dogaduję się z każdym i wszędzie. Pozdrawiam Misiek.



Ja równiez mam Floridę i tez nie narzekam dogaduję sie bezproblemowo i zawsze uzykuje informacje, które mnie interesują.

pozdrawiam
  
 
obaj posiadacze 45cm floridy, dogadujecie się wyłącznie z tymi, których słyszycie, co nie oznacza że słyszyccie wszystko co jest w danej chwili nadawane w zasięgu normalnej anteny

o ile przy antenach bazowych długość promiennika nie jest sprawą najważniejszą, o tyle w mobilach owszem. nadawanie z poziomu gruntu zdecydowanie ogranicza możliwości rozchodzenia się fal, więc im wyżej mamy promiennik, tym lepiej. o ile jeszcze na płaskim terenie krótki bat jest w miarę skuteczny, to w przypadku jakichkolwiek przeszkód terenowych czy urbanistycznych, zaczynają się schody.


co do dopały: kolego Hitman, zacznij od zrobienia prawidłowej instalacji antenowej, dobrego mikrofonu, a okaże się że dopała jest zbędna.
zresztą nie wystarczy dopały po prostu podpiąć, trzeba wiedzieć, jaką moca nadajnika radiowego ją wysterować, aby nie było kichy z modulacją.
  
 
Cytat:
2006-09-21 07:50:58, Góral pisze:
obaj posiadacze 45cm floridy, dogadujecie się wyłącznie z tymi, których słyszycie, co nie oznacza że słyszyccie wszystko co jest w danej chwili nadawane w zasięgu normalnej anteny



Zalezy kto do jakich celów potrzebuje radia.... ja nie potrzebuje radia do pogaduszek tylko do info o korkach przeszkodach misiakach itd. a do tego Florida spokojnie wystarcza
  
 
to wtedy twierdzenie że posiada się radio CB jest mocno naciągane... właściwym określeniem będzie: antymisiek
  
 
Dzieki wszystkim za pomoc Mysle, ze teraz juz cos wybiore :] Znalazlem tez sklep z serwisem, gdzie za darmo mi wszystko ustawia, jesli kupie u nich cb i antene
Pozdro
  
 
Cytat:
obaj posiadacze 45cm floridy, dogadujecie się wyłącznie z tymi, których słyszycie, co nie oznacza że słyszyccie wszystko co jest w danej chwili nadawane w zasięgu normalnej anteny



Tą antenę mam w seacie, natomiast w ładzie mam lemm magnum i z obu dogaduję się na bardzo zbliżone odległości.
misiek.
  
 
Misiek, to nie najlepiej świadczy o montażu Magnuma.
  
 
Zgadzam sie z Góralem
  
 
Witam ! Krotkie anteny, ktore zarazem maja dobry zasieg, to tzw. anteny helikalne. Charakteryzuja sie tym, ze nie posiadaja one tej puszki w dolnej czesci zwanej cewka, tylko cale sa cewka, tzn. drut nawiniety jest na calej jej dlugosci.
Sa to np. BNU 733F, 110 cm
President Indiana, 125 cm
Sirio DV 27, 135 cm