Filtr K&N

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie!!! Mam pytanko... jak wiele mi pomoze zastosowanie wkładki K&N zamiast standardu w Polshe 1.6 GLi ??? Co moge jeszcze tak w domowy sposob "usprawnic" ??? A i jeszcze jedno... ile pomoże zastosowanie rury doprowadzajacej zimne powietrze z za reflektora w Poldku GLE na gaz??? Pozdrawiam!!!
  
 
Za dużo nie pomoże wymiana wkładu na sportowy, tak samo wymiana świec na sportowe, oraz załozenie magnetyzerów (według mnie jest to tuning psychologiczny) ale może poprawić się kultura jazdy. Co do załozenia wiekszej rury doprowadzającej zimne powietrze, to jest to dobre ale na bęzynie, na gazie mozesz mieć kłopoty, może się dławić lub gasnąć. To tyle co miałem do przekazania, ale znając klubowiczów to bedą mieli pewnie inne zdanie.
  
 
Witam,
A pewnie że będą mieli inne zdanie
Rura z zimnym powietrzem przy LPG ma sens pod warunkiem że nie jest pod prąd, jeśli będzie tak wtedy może gasnąć.
Przy założeniu rury z imnym powietrzem założenie wkładu K&N będzie miało sens gdyż filtr ten ma większą przepustowość powietrza. Liczyć się należy ze zwiększonym zużyciem gazu natomiast moim zdaniem efekty są widoczne.
Pozdrawiam
Gucio
  
 
Czy ktoś wie jaki model wkładki filtra K&N pasuje do GSI? Podobno jakiś od starego BMW. Czy ktoś ma założony K&N?
Pozdrawiam
Robert
  
 
Nikt nie ma sportowego filtra powietrza w GSI?????
Pozdrawiam
Robert
  
 
Chyba nie
  
 
Na to wyglada... ludzie tutaj nie maja raczej za dozo forsy do wywalenia...
  
 
Jakby przy swojej cenie dawał 5 KM to bym założył. Ale przy obecnej jego skuteczności to wole naklejke...

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Ale patrząc na to że nigdy nie trzeba go wymieniać to zaczyna być ciekawą propozycją
Pozdrawiam
Robert
  
 
Cytat:
Ale patrząc na to że nigdy nie trzeba go wymieniać to zaczyna być ciekawą propozycją



ale za to trzeba go czyścić i konserwować specjalnymi preparatami. Czyli kolejny wydatek i robota. Skórka za wyprawkę
  
 
a ja mam tzw wkladke sportową filtromexu-ją sie czysci benzyna ekstrakcyjną raz na 50.000 km i to wszystko.....kupiłem ja za 80 zł ale prawde mówiąc nie zauważyłem zbytnio róznicy w zachowaniu autka po jej założeniu....
  
 
Ale Filtromex nie robi do GSI
Pozdrawiam
Robert
  
 
Cytat:
2003-03-05 13:03:18, Soyer pisze:
... ale prawde mówiąc nie zauważyłem zbytnio róznicy w zachowaniu autka po jej założeniu....


Bo podobno wkładki mają mizerny skutek. Dopiero stożki mają znaczący wpływ na sprawność samochodu.
Oczywiście info zasłyszane ale nie potwierdzone osobiście. Tak czy inaczej to jest sensowne bo nie zmienia się prawie nic w dolocie poza samą wkładką.