Eksplozja zbiornika z gazem !!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kumpel pracuje w firmie która pełni rolę pomocy drogowej
(nie pamiętam nazwy) i zfotografował specjalnie dla mnie ten właśnie przypadek...
Nie wiem co było przyczyną tego wybuchu
ale postaram się dowiedzieć...













  
 
To nie butla gazowa wybuchła - nie byłoby czego fotografować....
Według mnie to było tak:
z zaworu butli ulatniał się powoli gaz i zbierał się pod osłoną bagażnika przykrywającą butlę........ poszła iskra z któregoś z kabli widocznych na zdjeciu i wybuchł gaz zgromadzony pod podłogą bagażnika......
  
 
Czy tak czy siak dreszcze mnie po plecach przeszły
  
 
Live 's brutal!...jak widać nic się nie spaliło nie wyleciało totalnie w powietrze...ciekawe jak wygląda auto po wybuchu zbiornika z paliwem etylinowym!
  
 
A czy to COŚ obok zbiornika po prawej stronie to jest tłumik

Ja mam do gazu awersję i chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć na temat tego przypadku. Może mnie to jeszcze bardziej utwierdzi w przeświadczeniu, że należy jeździć TYLKO na benzynie ...
  
 
To chyba jakiś mikro wybuch

Niedawno był wypadek, i po czołówce w Kadecie wybuchł gaz, ale tam nie skończyło się tak dobrze jak w tym przypadku...Facet w b. ciężkim stanie.
  
 
Taki wybuch daje pewnie większego kopa niż dwa NOSy razem wziete
  
 
eee tam ..ja mam dziure na wylot to mi sie wentyluje samo....
  
 
Fiu fiu
Czyli prawdą jest to co mówili starożytni Egipcjanie:
gaz jest dobry ...


... w kuchenkach
  
 
No tak...mieliśmy być cicho ale skoro wujek Saddam H. nie żyje to może się ujawnimy ? ...jesteśmy ostatnią tajną bronią Iraku!! ...mieliśmy naszymi gasso-Esperakami wjechać jako kamikadze-jeżdżące gazo-bomby do obozu USA i BUM!!!!....A ten desperat z fotek popełnił to z rozpaczy!!...z powodu marki nie mógł się dostać do naszego klubu
  
 
MATKO BOSKA!

To się odbyło w czasie jazdy???? Jakby mi się takie coś stało to może samą siłę explozji bym przeżył, ale umarłbym na.....zawał serca (ale musiało lutnąć)!!!!

Pozostańmy w modlitwie oby nam (gazownikom) się to nie wydarzyło!

PZDR.
  
 
bogdan1
zdradziles nas... a to niewybaczalny blad!!!
teraz na tobie spoczywa klatwa SŁABEGO LPG!!!
pokara Cie srednio 1kg grafitu w butli na 100km!!!


ps: strzez sie... niewidomych na tankshtelach...
  
 
Dla tych co mają instalację gazową, a przede wszystkim dla tych co zamierzają ją zamontować, mam do pobrania i zapoznania się ZAŁĄCZNIK Nr 9 do Dz.U. z lutego 2003 w sprawie warunków montażu i dopuszczenia do ruchu pojazdów zasilanych gazem.
Warto przeczytać, a jeszcze lepiej pokazać to mechanikowi, który ma Wam montować instalację.
Przepisy te obowiązują też Stacje Kontroli Pojazdów, co oznacza, że każdy użytkownik pojazdu z gazem musi taką kontrolę przejść pozytywnie.

A poza tym, żeby już nie było tak całkiem poważnie, to trzymta sie chłopy, coby Wam gaz krzywdy nie zrobił
  
 
Z tego co widac, to byl chyba zbiornik w ksztalcie kola zapasowego... ja mam 65l, wiec boje sie pomyslec co by wtedy bylo.... gdyby moj wybuchnal
 
 
przepisy to jedno a wykonanie to drugie
  
 
Wybych gazu jest duzo gorszy niz benzyny

Z 2 powodow.
Sama benzyna wlasciwie sie nie pali. Pala sie jej opary co latwo zaobserwowac jak sie wyleje a potem ja podpali.

Gaz LPG kilkuset razy szybciej rozszerza sie (czysta fizyka). Wynikem tego jest duzo potezniejszy wybuch.
Swoja droga do tej pory nigdy nie slyszalem o wybychy butli z gazem a o wybychu zbiornikow PB tak

  
 
U mojej matki pod firma wybychl raz lanos... ale dziwne bylo to ze on po prostu stal na parkingu.... gdyby ktos w nim byl to by zginal... z samochodu nie bylo co zbierac.
 
 
No już nie mogę się doczekać aż dziś wieczorem po pracy zasiąde w moim Espero w którym znajduje się 30 kilo gazu
Panowie nie dajmy się ogłupić..........
  
 
Rozumiem Jaco, że masz butlę 60-tkę full napełnioną... czy może raczej miałeś