Pomocy z sprzętem audio !!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Posiadam forda eskorta Mk7 96r. Zresztą opis samochodu mam w profilu.
Natomiast mam problem taki że chce zamontować wzmacniacz i tube, ale nie zabardzo wiem co z czym Jeszcze się w takie klocki nie bawiłem a niechciał bym sobie narobić problemów....
Posiadam radio dokładnie takie jak w linku http://www.allegro.pl/item133235602_okazja_super_radio_z_mp3_gwarancja_od_ss_progres.html
Z przodu mam zamontowane niby 140W głośniki 3 drożne, a z tyłu niby 160W 2 drożne.
Chce kupić taki wzmacniacz http://www.allegro.pl/item132237961_gwarancja_24mc_n_o_w_a_j_a_k_o_s_c.html
A tuba taka http://www.allegro.pl/item132290963__dbsk26_100w_pod_radio.html
Jak widać nie jest to wybajerzony sprzęt za spora sumę, ale taki w samochodzie mi wzupełności wystarczy.
Możecie mi powiedzieć jak najlepiej podłonczyć ten wzmacniacz z tubą? Nie wiem czy to radio ma sterowanie suboferem czy nie, nie wiem czy musze zamontoać jakiś osobny włącznik wyłącznik do tego wzmacniacza żeby mi czasami akumulatora nie roładowywał?
Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: Naitsabe dnia 2006-10-11 23:25:27 ]

[ wiadomość edytowana przez: Naitsabe dnia 2006-10-11 23:26:56 ]
  
 
oj chlopie ten sprzet nadaje sie tylko do sluchania jakis audycji i wiadomosci:] muzyka z tego czegos nie bedzie grala... a tego wzmacniacza nie ma sensu pod tube podlaczac bo nie da sie go zmostkowac i czytalem kiedys na aukcji uczciwego sprzedawcy, ze ten wzmacniacz mimo niskiej ceny zadziwil go, bo ma mocy jak normalne radio, czyli jakies 40Wmax i niecale 20WRMS, nie jak napisal sprzedawca w tej aukcji

wiec powiem jedno: nie kupuj tego!! nazbieraj troszke wiecej kasy!! nie stac nas na tandete!!
  
 
popieram przedmowce

to nic innego jak wyrzucenie pieniedzy w błoto
Jestem pewien ze fabryczny zestaw lepiej zagra.

a jesli koniecznie chcesz wyrzucic troche kapitalu w bloto to kup sobie kasprzaka przynajmniej bedziesz wiedział co kupujesz.

dobry wzmacniacz kosztuje mnimum 200 zł. popatrz w moj profil to dowiesz sie jaki.
Jak poszperasz w tym watku to znajdziesz skrocony opis instalacji ktory umiesciłem i to calkiem niedawno



[ wiadomość edytowana przez: Rick_3 dnia 2006-10-11 23:57:32 ]
  
 
Też stałem niedawno przed dylematem i doszedłem do wniosku, że lepiej dozbierać i kupić cos firmowego. Tak też zrobilem, kupiłem aktywną tube JBL'a i nie żałuje...
  
 
To całe szczęście że nie zamówiłem tego...
A jak bym kupił samą tube już ze wzmacniaczem, to wystarczy tylko pod radio podpiać??
Czy trzeba sie bardziej nabawić?
  
 
Cytat:
2006-10-12 08:37:28, Naitsabe pisze:
To całe szczęście że nie zamówiłem tego... A jak bym kupił samą tube już ze wzmacniaczem, to wystarczy tylko pod radio podpiać?? Czy trzeba sie bardziej nabawić?



jezeli kupisz tube aktywną, czyli taka ze wbudowanym wzmacniaczem, to tylko ciagniesz kable zasilajace od akumulatora i chincze od radia. A jezeli kupisz tube pasywana, czyli taka bez wzmacniacza to muszisz dodatkowo zainwestowac we wzmacniacz, a podlaczasz tak samo jak aktywna tube
tylko pamietaj, ze jak chcesz dobre granie tylko pasywna, jezeli chcesz zeby cos tam pukalo w bagazniku to mozesz aktywna
  
 
O kolego pytlar - mylisz się i to bardzo... Ja mam tube aktywną (dokładnie JBL BTX 250) i raczej pukaniem bym tego nie nazwał... :]
  
 
Ale Tuba pasywna wyciągnie więcej, o chyba ze mowimy o tandetnej pasywnej a aktywnej wysokiej klasy
  
 
Ja nie mówie, że aktywna jest lepsza od pasywnej, bo to kłamstwo. Ale błędem jest pisanie, że aktywna "puka w bagazniku". Tak naprawde jeżeli ktoś tak właśnie pisze, to chyba nigdy nie słyszał jak gra aktywna (oczywiście nie taka z odpustu)