AWARIA HELPPPP CORSA A 91 C12NZ OHC

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
WITAM MAM PROBLEM Z CORSUNIĄ NIECHCE MI ZAPALAĆ A PODCZAS JAZDY NA LUZIE ZAPALA MI SIĘ KONTROLKA POMARAŃCZOWA Z AWARIĄ SILNIKA. A JAK TYLKO JA WEZME NA PYCH TO ODRAZU ODPALA I PÓŹNIEJ PALI JAK GŁUPIA. A PÓŹNIEJ ZNOWU TO SAMO JAK POSTOIJ TAK Z 4 GODZINKI TO JUŻ NIE MOGĘ JEJ ODALIĆ??? CO JEJ DOLEGA?? POMOCY?? WYMIENIŁEM ŚWIECZKI NA NOWE NGK I DALEJ KLAPA BEZ ŻADNEJ RÓŻNICY?
Z GÓRY DZIĘKI.
FAJNA STRONA TAK WOGÓLE
  
 
Witam, ta kontrolka to dzięki bogu nie awaria silika, jak się zapala to znaczy że jakiś czujnik lub urządzenie nie działa poprawnie, w celu stwierdzenia usterki należy podpiąć kompa i odczytać błędy ale na poczatek zresetuj komuter w samochodzie, to pomaga w 50 % przypadków, zdejmij klemy na 30-40 min, załuż spowrotem w odpowiedniej kolejności, odpal bez używania gazu niech pochodzi 15 min i jazda, jeżeli to nic nie da to trzeba odczytać błąd co padło i wymienić, pozdrawiam
  
 
niestety klemy były zdjęte i nic z tego Wyczyściłem wszystkie styki i też klapa. Niewiem może jeszcze to coś z rozrusznikiem? spróbuje jeszcze wymienić kopółkę oraz kable i w tedy sprawdze. A komputer może nic nie znalezc tylko kasiurke strace a tak przynajmniej bede miał nowe żeczy

Pozdrwiam i dzięki za pomoc
  
 
Radziłbym ustawić porządnie zapłon to powinno pomóc .
  
 
Czesc.
Dzisiaj jade do mechanika i niech zobaczy ten zapłon. Może to faktycznie będzie to. Jak coś będe wiedział to odrazu dam znać.
Dzieki za pomoc.
Pozdrawiam.
  
 
WiTAM.

Zapłon ok. to musi być coś innego Jeszcze spróbóje filtr paliwa? Ale to chyba nic niema wspólnego? Bo przeciez sie pali kotrolka czek egein? na pomarańczowo to z powodu filtra paliwa by się tez paliła???

Pozdrawiam.
Dzieki za pomoc.