Mam pytanie co do subufera??!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Proszę o pomoc w wyborze subufera.
Mam do wydanie od 300 do 450zł. Myślałem nad zabudową zamkniętą, o litrarzu rczej nie większym niż 50 l. Myślałem nad głośnikami:
JBL GTO 1202D
INFINITY REF 1250W
JL Audio 12w1v2-4
LANZAR 30 CM 1000/500 WAT RMS
HERTZ ES 300
PowerBass PB-C109DS-4v.2 Chrome SQL
Prosze o pomoc jeżeli ma ktoś inne propozycje to proszę pisać
  
 
a jakiej muzyki słuchasz i czym to bedzie napewdzane? i tak kwota to jest na sam głosnik czy głosnik + skrzynia?
  
 
Ta cena obejmuje tylko głośnik. Czegu słucham różnie, ale przeważnie techno, czarna muza, troche hip-hop'u, a czasami lubie posłuchać czegoś spokojnego. A co do wzmacniacza to też się jeszcze zastanawaim narazie mam blaupunkta GTA 4 Special (4x55W Rms przy 4 ohm), ale chyba dokupie do tej skrzyni jakiś osobny dwukanałowy. Myślałem o Blaupunkcie GTA 275. Ale czekam może też mi coś doradzicie w kwesti wzmacniacza.
  
 
pod taki rodzaj muzyki jaki słuchasz idealny będzie Powerbass Niestety jest bardzo trudny do napędzenia ze wzgledu na jego cewki 2x4Ohm
  
 
Też nad nim myślałem , a jaki wzmacniacz proponujesz?? W rosądnej cennie ok 300-350zł. On chyba potrzebuje od 200-300W RMS Więc na serio troche dużo
  
 
Ogladałem właśnie piece i widze że raczej nie kupie nic w tej cenie co by napędziło ten głośnik.
Ale mam pytanie czy jest możliwość zmostkować po dwa kanały z cztero kanałowego wzmacniacza Blaupunkt GT4 (po 55W RMS przy 4ohm), czyli miałby chyba 2x110W RMS, więc to by może wystarczyło. Ale nie wiem czy da się tak zrobić??
  
 
Cytat:
2006-11-02 15:11:08, dawid_wir pisze:
Ogladałem właśnie piece i widze że raczej nie kupie nic w tej cenie co by napędziło ten głośnik. Ale mam pytanie czy jest możliwość zmostkować po dwa kanały z cztero kanałowego wzmacniacza Blaupunkt GT4 (po 55W RMS przy 4ohm), czyli miałby chyba 2x110W RMS, więc to by może wystarczyło. Ale nie wiem czy da się tak zrobić??


da się tak zrobic
  
 
Zdecydowałem sie jednak na głośnik PowerBass PB-C109DS-4v.2 Chrome SQL, niestety nie moge przeznaczyć więcej na suba :/
Mam pytanie czy moge zaufać, temu co piszą na stronie http://essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,178,180&kid=180&pid=950
gdzie pisze że, przy budowie zamkniętej dużej powinnienem mieć ok.22,6 litra?? Jeszcze jedno czy będe musiał zmienić pojemność skrzyni jeżeli chcę przednią ściane z głośnikiem troche pochylić??
  
 
zalezy co chcesz osiadnac Jezeli bedzie mala to bas bedzie szybszy jezeli wieksza to bedzie schodził nizej ale za to sie ciągnął Jak chcesz pochylic scianke to objetosci zmieniac nie musisz... wrecz przeciwnie, musisz ja zachowac
  
 
Vyzn-R podpowiedź mi czy taki sub będzie dobry pod wzmacniacz, któy mam aktualnie. Jest włożony CarPower HPB-604 [4*75 W RMS lub w mostku 2*200 W RMS]. I zastanawiam się, który sub będzie lepszy i czy wogole będzie to dobra kombinacja Sub 1 czy lepszy ten Sub 2. Muzyka to techno i wszystko w tym stylu. Przód juz jest zabudowany i na niego poszły 2 kanały ze wzmacniacza.
  
 
da sobie rade Lepsza by była konstrokcja br... troche stracimy na wiernosci i szybkosci ale, zyskamy na skutecznosci co sie przyda bo wzmacniaczykbedzie na styk pod sub
  
 
Dzisiaj jeszcze po konsultacjach, kumpel mi doradził żebym spojrzał na ten sub Signat Onyx 112. Powiedział, że to dobra firma. I teraz zastanawiam się nad Onyx a PB. Onyx ma 150 w RMS, PB 250 w RMS (nie zależy mi na mocy ale bardziej na jakości dzwięku). Już zdecydowane, że będzie sub w skrzyni zamkniętej. Może ktoś używał signata w zabudowie i może cos powiedzieć mi o tej firmie, jak gra. Nigdzie nie moge znależc opinii o tym Onyx 112. A róznica cenowa między Signat a PB wynosi około 100zł.

[ wiadomość edytowana przez: Vanquish dnia 2007-02-13 14:32:42 ]
  
 
Onyxa nie słyszałem niestety Ale signat robi w miare udane konstrukcje wiec moze byc ciekawa alternatywa Chociaz trzeba wziasc pod uwage ze jest to najtansza konstrukcja tego producenta i cudow nie ma sie co spodziewac