[FAQ] jak otworzyc bagaznik w cabrio/sedan?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam mały problem...

najwyraźniej padła mi wkładka w zamku bagażnika w Cabrio (MK6) - kluczyk nie chce się przekręcić do pozycji w której zazwyczaj następowało otwarcie... coś go blokuje. Zdecydowałem się więc na wyrzucenie go i wstawienie elektrycznego siłownika, ale jak teraz otworzyć klapę? Od wewnątrz jak wiadomo w Cabrio się nie wejdzie bo kanapa składa się po pociągnięciu dźwigni w bagażniku...

rozwiercać zamek? tylko czy później będę mógł ten "dzyndzelek" odhaczyć żeby się otworzyło...

help! tak jakby pilna sprawa bo na jutro przydałby się sprawny bagażnik


[ wiadomość edytowana przez: kauczuk-krk dnia 2006-10-31 16:55:55 ]

[ wiadomość edytowana przez: JmB dnia 2013-02-17 11:05:08 ]
  
 
jest metoda,ale drastyczna...
masz cabrio więc jak wiesz w środku jest składane siedzenie,ale tylko pół...
to składane to: blacha,gąbka i naciągnięty materiał...
z dołu są 2 zawiasy po bokach i u góry na środku jest zamek,spróbuj górny lewy róg odgiąć,na tyle aby włożyć tam ręke i odbezpieczyć zamek,napewno wiesz o jaki zamek chodzi,otwierało sie go zawsze pociągając linke od strony bagażnika.... siedzenie potem odegniesz spowrotem.
  
 
Napewno wkladka padla?? Moze syfu nalecialo do zamka?? Moze najpierw psiknąc w niego jakimś psikadłem
  
 
Cytat:
2006-10-31 17:57:11, shibby pisze:
Napewno wkladka padla?? Moze syfu nalecialo do zamka?? Moze najpierw psiknąc w niego jakimś psikadłem



osikałem ją najpierw sprężonym powietrzem... potem odmrażaczem... na koniec WD-40... efekt jak widać

inna opcja - ktoś mi coś tam wepchnął... nie wiem jak było wcześniej ale teraz kluczyk wsuwa się mniej więcej o 2mm mniej niż w zamek drzwi/stacyjkę... jak jest u Was? ja wcześniej na to uwagi nie zwracałem

[ wiadomość edytowana przez: kauczuk-krk dnia 2006-10-31 18:00:08 ]
  
 
Cytat:
2006-10-31 17:58:54, kauczuk-krk pisze:
osikałem ją najpierw sprężonym powietrzem... potem odmrażaczem... na koniec WD-40... efekt jak widać


a to dlatego ze osikałeś ją .. jakbyś prysnął pryszczydłem to by puściła
  
 
Cytat:
2006-10-31 17:59:43, VinCe pisze:
a to dlatego ze osikałeś ją .. jakbyś prysnął pryszczydłem to by puściła



a jakie pryszczydło polecasz??
  
 
Cytat:
2006-10-31 18:01:20, kauczuk-krk pisze:
a jakie pryszczydło polecasz??


do smarowania - neoval
  
 
ODPOWIEDŹ

no to po akcji

obyło się bez cięcia...

dla potomnych napiszę co trzeba zrobić w takiej sytuacji

1. Odkręcamy 2 dolne zawiasy kanapy, odchylamy ją i od dołu ręką odblokowujemy zamek który ją trzyma... teraz mamy auto bez kanapy więc wchodzimy do bagażnika czynność iście kaskaderska (piwosze wciągnąć brzuch, bo mało tam miejsca

2. odkręcić 2 śruby trzymające blaszkę z bolcem który trzyma się zamka w klapie

teraz bagażnik otwarty, po zdjęciu plastiku z klapy możemy ręcznie odblokować zamek, po czym w moim przypadku wyjąć go i wyrzucić jak najdalej się da

wracam do montażu elektrycznego otwierania i będzie lans



[ wiadomość edytowana przez: kauczuk-krk dnia 2006-11-01 10:20:42 ]

[ wiadomość edytowana przez: JmB dnia 2013-02-17 11:11:48 ]
  
 
Cytat:
2006-11-01 17:37:38, rex pisze:
skoro zamek sie zacial to trzeba bylo wziac wiertarke,wiertlo 10 i jazda.Ja tak zrobilem ale dopiero jak zamek nowy mialem 2 min roboty i otwarte



A w Twoim też jest tak że to zamek otwiera? czy jest dodatkowy przycisk? Bo w moim szczerze wątpię że to coś da - rozwiercę zamek i co dalej? zapadki nic nie ruszy... klapa się nie otworzy...


Mały montaż elektryki prosty jak wymiana żarówki
Ale przyznaje się że wcześniej na stronie Ka Klub Polska patrzyłem na opis jak to zrobić
Fotorelacji żadnej nie mam bo aparatu brak...
  
 
Ja też montowałem siłownik elektryczny do cabrio. Silniczek dałem bezpośrednio w klapie i ciągnie za samo cięgno a nie za wkładke.
Bide mam bo przycisk mam tylko na pilocie. Bloker 60 od Stiga
Mam 4 szyby elektryczne więc patent na włącznik 2 szyb i bagażnika kaput. Myśle o przycisku w aucie np od fiesty bo jest okrągły i ławto wywiercić w desce. Chce zrobić przycisk bo nadal jak zatrzasne kluczyk w klapie to amen. Więc radze i tobie zaopatrzyć auto w przycisk w kabinie jak i z pilota. Tak najwygodniej
  
 
za odgrzanie kotleta:


edyta: sorry Wuipe - wiem, że to Twoja działka, ale nie mogłem się powstrzymać

[ wiadomość edytowana przez: jethro dnia 2013-05-08 00:23:55 ]