Czas na wzmacniacz - co sądzicie o takim?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
przeglądam allegro.. magnaty jakoś nie wzbudzają mojego zaufania, podobnie jakieś inne wynalazki do 100 PLN..

znalazłem jednak coś takiego:
blaupunkt gta4100
blaupunkt gta470
Axton CAA50


a cos takiego mogę mieć za 100 PLN
McFun 800

ktoś może mi coś doradzić ? chcę zasilić zestaw separowany z przodu i może kiedyś suba.. nie chciałbym przekroczyć 300 PLN..
gdybym musiał przekroczyć to znalazłem też takie coś:
signat onyx 4050
vrlocity vr250 (blaupunkt ?)
helix dark blue 4



aha! i jeszcze coś: nie mam na radiu wyjść RCA - czy adapter, który te wyjścia wyciąga w kabli głośnikowych (np taki: wyjścia RCA ) nie pogarsza czasem jakości dźwięku ? czy faktycznie to, co jest na RCA to to samo co na głośnikach, ale obcięte do 0,8 (chyba tyle) i ewentualnie wyfiltrowane ?

a może w ogóle lepiej narazie wyluzować ? odczekać na radio z wyjściem, odczekać na wzmaka.. pewnie ze 2 lata miną.. ale chodzi mi o to, że może gra nie warta świeczki..
mój obecny sprzęt opisałem we wcześniejszym wątku:
wątek o moim zestawie
  
 
McFun to jakis mega zart ... z tych blaupunktow wybralbym 4100 ... starszy model ale mocniejszy zreszta sporo o nim jest w necie ... bardzo dobry sprzecik.
  
 
pomijając brak RCA:

z pierwszej kategorii bezapelacyjnie AXTON, sam się swego czasu na niego czaiłem)

aleee zakupiłem coś z drugiej kategori, czyli SIGNAT, (jak podłacze to sie podziele wrażeniami)

Pozostałe 2 tez fajne sprzęty, ja osobiście brałbym HELIXA(też się czaiłem ale Kamyk zapeszył ) chociaż blampunkty tej serii to jedyne dobre blampunkty.

pozdrawiam
 
 
wolalbym sie trzymac pierwszej kategorii, bo to zmieszcze w grantach z wyborow samorzadowych
ten axton mnie wlasnie zastanawial.. 100w na kanal w rms to sporo.. na wzmakach samochodowych nie znam sie kompletnie, ale podejrzewam, ze nie wiele sie roznia od sprzetu domowego..
dobrze, czyli axtona trzeba przypilnowac..

nad helixem tez sie zastanawialem, ale to jednak ponad 100 wiecej.. tutaj trzeba by juz tlumaczyc zonie niezbednosc tego zakupu ...

jesli jeszcze ktos sie moze wypowiedziec w temacie braku RCA, bylbym wdzieczny, bo to da obraz calosci..
  
 
Witam!
Ten Axton wystepowal w dwoch wersjach 100RMS i 65RMS i ciezko stwierdzic ktora to jest bo wydaje mi sie ze wlasnie wersja fioletowa ma 100RMS a czarna 65RMS ale pewnien nie jestem. Sam sie na niego czailem i generalnie z tych wzmakow ktore wymieniles to wlasnie tego Axtona bym Ci polecil.
Co do radia to wyslij fotki tylu tzn podlaczen - moze da sie cos wykombinowac jak to BP to moze miec mini-iso.
Szkoda podlanczac takie glosniki i wzmaka pod high level input.
Pozdrawiam
Kamyk
  
 
wlasnie zakupilem cos, co obcina sygnal, jesli radio nie ma RCA..
reduktor sygnału
mam nadzieję, że to załatwia ten temat..

jeśli chodzi o tył radia, to coś wymyślę, tylko muszę je wymontować, co jest dosyć....... kłopotliwe..
radio jest takie:
link na ebay - BMW Z3 Bussiness CD
tutaj widok naklejki
a tutaj widać tył

odólnie jest to BMW Bussiness CD w wersji z 2 wyświetlaczami.. całkiem fajne radyjko, choć jako seryjne, budzi moją nieufność..
gdyby się komuś udało coś wymyśleć z tym RCA, byłoby fajnie

Edit:
o, tutaj tez znalazłem
allegro



[ wiadomość edytowana przez: xclone dnia 2006-11-10 14:51:33 ]
  
 
Uf.. no z tego co widze to jest to jedyny pomysl zeby to jakos zrealizowac nie wymianiajac radia. Co do sprawy jakosci tego rozwiazania to nie jestem pewnien czy to bedzie dobrze gralo.
Pozdrawiam
Kamyk
  
 
Ja mam radio ktore tez nie ma wyjsc RCA.Ale dorobilem sobie sam wlutowujac kabelki przed koncowke mocy i gra b.dobrze.Napewno ciszej niz jak bylo wpiete bezposrednio pod wyjscie na glosniki ale dzwiek jest duzo lepszy jakosciowo.
  
 
Cytat:
2006-11-10 12:30:49, Kamykgdy pisze:
Witam! Ten Axton wystepowal w dwoch wersjach 100RMS i 65RMS i ciezko stwierdzic ktora to jest bo wydaje mi sie ze wlasnie wersja fioletowa ma 100RMS a czarna 65RMS ale pewnien nie jestem. Sam sie na niego czailem i generalnie z tych wzmakow ktore wymieniles to wlasnie tego Axtona bym Ci polecil.



no niestety.. nie chcialo mi sie siedziec do 5-tej.. odczekalem do 3, dalem swojego maxa.. przebito mnie o 3 pln.. i poszedl sie paść..
  
 
Cytat:
2006-11-10 08:15:28, zajob pisze:
aleee zakupiłem coś z drugiej kategori, czyli SIGNAT, (jak podłacze to sie podziele wrażeniami)



a kiedy można by się tego spodziewać ?
ten helix jednak trochę dla mnie drogi..
  
 
Cytat:
2006-11-11 07:47:54, xclone pisze:
no niestety.. nie chcialo mi sie siedziec do 5-tej.. odczekalem do 3, dalem swojego maxa.. przebito mnie o 3 pln.. i poszedl sie paść..


www.snip.pl twoim przyjacielem
  
 
zainstalowany..
zobaczymy następnym razem.. ;P
  
 
Cytat:
2006-11-11 10:11:03, xclone pisze:
a kiedy można by się tego spodziewać ? ten helix jednak trochę dla mnie drogi..



Nie wiem, wzmak sobie leży i czeka na ogrzewanie w garażu, zwrotnice pod przód no i "czas i chęci" czyt kase której ostatnio brakuje.

 
 
Cytat:
2006-11-12 18:36:52, xclone pisze:
zainstalowany..


To w koncu na jaki wzmak sie zdecydowales?
Pozdrawiam
Kamyk
  
 
Ja kupiłem 1,5 roku temu BlAUPUNKTA GTA 2100 (biały) i jestem z niego w 100% zadowolony, dałem wtedy 240 zł, teraz powinnym byc sporo tansze, mowa oczywiscie o używce.
polecam go.!
  
 
Cytat:
2006-11-13 14:14:30, Kamykgdy pisze:
To w koncu na jaki wzmak sie zdecydowales? Pozdrawiam Kamyk



no tak.. niezbyt jasno to opisalem

zainstalowalem snipit - zobaczymy jak sie sprawi na nastepnej aukcji..
co do wzmaka to chyba poprzestane na tym poleconym blaupunkcie (4100 ?)
  
 
Ja ostatnio byłem na giełdzie i ogladalem rozne roznosci, zauwazylem wzmacniacz firmy spectron moc 2 X 150 2 kanałowy akurat pod moja tubke firmy dax 2 głosnikowa po 1 kanale na głosnik. Dalem za ten wzmachol ok 50 zł myslalem ze bedzie trzeba go zrobic naprawic czy cus, po podłaczeniu wzmacniacz działał wszystkie pokretła filtry działały nic zepsutego, co sie okazało w nocy jeszcze świeci na zielono pod plexa czasmi na giełdach mozna wyrwac cos dobrego taniego
  
 
xclone - napisz ile chcesz na wzmacniacz wydac ? nie kupuj BP przynajmniej to co bylo wspomniane w watku -szkoda kasy.
Pozdrawiam
Kamyk
  
 
Cytat:
2006-11-15 00:39:30, Kamykgdy pisze:
xclone - napisz ile chcesz na wzmacniacz wydac ?



no napisałem na samym początku
jako granicę normalności przyjąłem 300.. lekko po też nie jest tragedia.. ale już helix za 400 z kawałkiem jest sporo - gdybym miał możliwość podzielić to na 2 wpłaty, to by było git, ale nie mam
  
 
O przepraszam nie doczytalem
Hm.. z tego co jest na Allegro do 300zl z groszami to znalazlem
SOUNDSTREAM
mocowo ten wzmak nie zachwyca ale firma produkuje udane wzmaki no i cenowo przystepny. Nie pamietam jaka moc mialy te twoje glosniki ale te 50RMS moze byc ciut za malo
SIGNAT
U tego juz lepiej z moca ale jakosciowo odbiega od rockforda i soundstreama.
Ten wzmak ma 165RMS w mostku wiec juz jakiegos suba mozna podlaczyc
ROCKFORD
Prawde mowiac to nie sluchalem tego wzmaka i nie wiele o nim jest na necie oprocz tego ze ma 4x60RMS i nie wiem ile w mostku. Sam mialem kiedys rockforda i musze powiedziec ze to wzmacniacze o bardzo dobrej jakosci. Wiem ze cena tam 350zl ale moze udalo by sie jakos dogadac ze sprzedajacym
Pozdrawiam
Kamyk