CLARION DB148R nie pamieta stacji radiowych i wszystkich ust

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kupiłem takie używane radyjko CLARION DB148R i zastanawiam się czy nie kupilem uszkodzonego radia. Podłączyłem radyjko w aucie ustawiłem stacje radiowe podbicie bassu, treble itd. Pojechałem..... wyciągnąłem kluczyk włożyłem spowrotem i radio nie włączyło sie automatycznie tylko musiałem je recznie włączyć.... na dzień dobry oddał mi płyte która była w środku.. i tak jest za każdym razem.

Gdy znowu je ustawie i nie wyciagne kluczyka tylko wylacze zapłon i za 2-2-3 sek. wł. radio automatycznie sie wlączy i wszystko pamięta..


WYGLĄDA TAK JAK PO ODŁĄCZENIU AKUMULATORA... CZY CLARION POTRZEBUJE JAKIEGOŚ DODATKOWEGO ZASILANIA ?


Kupiłem takie używane radyjko CLARION DB148R i zastanawiam się czy nie kupilem uszkodzonego radia. Podłączyłem radyjko w aucie ustawiłem stacje radiowe podbicie bassu, treble itd. Pojechałem..... wyciągnąłem kluczyk włożyłem spowrotem i radio nie włączyło sie automatycznie tylko musiałem je recznie włączyć.... na dzień dobry oddał mi płyte która była w środku.. i tak jest za każdym razem.

Gdy znowu je ustawie i nie wyciagne kluczyka tylko wylacze zapłon i za 2-2-3 sek. wł. radio automatycznie sie wlączy i wszystko pamięta..


CO TO MOŻE BYĆ ??
  
 
TEMAT ZAMKNIĘTY !!

Wstyd mi , kładłem nową instalcje audio i zapomniałem o pewnym drobiazgu ... podłaączyłem żółty kabelek z kostki iso do czerwonek tak jak to sie robi przeważnie w każdym aucie gaźnikowym. A we wtrysku są 4 przewody zasilające.
1.Pierwszy przewód to masa.
2.Na drugim z nich napięcie podawane jest stale (dzięki temu radio pamięta ustawienia i można je włączyć bez włączania zapłonu).
3.Trzeci to napięcie podawane przy przekręceniu kluczyka.Pozwala np. na automatyczne włączanie radia.
4.Napięcie na czwartym przewodzie podawane jest w momencie włączenia świateł do np. zmiany podświetlenia w radiu.
  
 
no czasmi głupi bład i banalnie prostu do rozwiazania ja mam gaznikowca i do radia prowadziłem cała nową instalacje I teraz ładnie mi sie przyciemnia radyjko jak wlacze światła i w nocy nie oślepia chociaz jest zamontowane na poziomie tablicy wskaźników
  
 
Od tego sciemniania co napisałeś jest pomarańczowy kabelek ?, niby fajnie ok ale gdy jest zima jak teraz to w ciągu dnia gdy jest jasno trzeba smigac na swiatlach wiedz ta opcja jest dobra na lato.
  
 
ja cala zime i lato przesmigałem w ten sposob i jakos mi to nie przeszkadzało a w lato tez jezdze non stop na swiatlach wiec przy słoncu w lato powinien byc mniej czytelny wyswietlacz niz w zime.
Jaki tam kabelek jest to nie mam pojecia bo całą kostke u siebie mam lutowana od nowa Wiem ze jest to na 6 pinie kostki A, we wszystkich radiootwarzaczach
Oto maly rysuneczek dla pomocy




[ wiadomość edytowana przez: Vyzn-R dnia 2006-11-15 23:50:30 ]
  
 
Dzięki lubie grzebac wiedz sprawdze u siebie , a co to jest na rysunku "C" co to za kostka... ISO chyba nie.