Śmierdzi benzyna w środku samochodu :/ co robić?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tak jak w temacie, nie zawsze, ale dość często jak wsiadam rano do samochodu śmierdzi benzyna. Nie chodzi o to, że jest to nie do wytrzymania, choć po pewnym czasie zaczyna łeb nap%#$@$#...chodzi o to, że podejrzewam jakiś wyciek, zwłaszcza, że mój essi pali ostatnio całkiem sporo, ok 12l w mieście i zaznaczam, że jeżdżę w miarę spokojnie. Silnik u mnie to 1.8 16V więc spalanie ciut za duże patrząc na opinie innych użytkowników. Co robić, gdzie szukać wycieku? Przy pompie, pod autem? Gdzie biegną przewody paliwowe i może jakiś sposób na sprawdzenie szczelności całej instalacji ktoś zna?

Z góry wielkie dzięki za zainteresowanie i pomoc!

Pozdrawiam Krzysiek!
  
 
może to wyda się śmieszne ale spróbój:
-jesli nie wymieniałes dawno filtra powietrza przejrzyj go
-może w bagażniku rozlało ci sie coś benzyno podobne lub
-benzyna ja tak miałem jak karnister przewoziłem
-no i najwazniejsze wjedź gdzies na kanał i zobacz czy gdzież nieleci na zaciskach np. od filtra paliwa no i reszcie rurek i wężyków
  
 
Filtr wymieniłem jakieś pół roku temu i ogólnie przejrzałem pod autem przewody choć tak naprawdę nie mam pewności czy na dobre kabelki patrzyłem...a w bagażniku nic nie przewoziłem benzynopodobnego. Sam nie wiem jak i gdzie szukać, może przy pompie coś cieknie, bo czuć zdecydowanie mocniej w bagażniku niż w samochodzie...a może jest jakieś urządzenie, które pozwoli sprawdzić ciśnienie paliwa zaraz za pompą i później tuż przed filtrem, żeby mieć pogląd na to, czy gdzies tam po kryjomu paliwko nie ucieka?
  
 
U mnie tez smierdziało paliwem w środku. Wyciągnąłem pompę paliwa i przeczyściłem uszczelke bo była cała w syfie. Złożyłem wszystko na nowo i więcej nie śmierdziało Pozdrawiam
  
 
No ok, to w takim razie sam też tak zrobię i zobaczymy czy coś się poprawi...a powiedzcie mi, spalanie 12 litrów, trzyma się to w jakiś normach, czy nie bardzo?
  
 
mozliwe ze masz problem z bakiem.kiedys tez mi smierdzialo w samochodzie i jak sie okazalo byl on od gory przerdzewialy.opary sie ulatnialy.bak do wymiany.
  
 
Od dawna mam problem ze śmierdzącym paliwem przy otwartych oknach. Chciałem sprawdzić uszczelkę pod pompą paliwa, ale w kombii (mk7) pod tylną kanapą nie ma dojścia. Bak trzeba odkręcać żeby się tam dostać, a może coś innego zasugerujecie czym to może być spowodowane?
  
 
miałem też taki problem...
Okazało się że bak na składaniu był nie szczelny... szczerze mówiąc jeszcze troche to cały dół by odpadł oczywiście wymiana na inny i problem z głowy...
Innym razem urwał się kruciec na zaworku oparów paliwa takie plastikowe coś z wężykami w prawym tylnym nadkolu...
  
 
Czyli nie zostaje nic innego jak wskakiwać do kanału i oglądać zbiornik i ewentualnie demontować go :/
  
 
Sprawdz jeszcze uszczelke pod korkiem paliwa
  
 
Powiem szczerze, że korek mam uniwersalny,plastikowy, ale z tego co pamiętam to śmierdziało nawet wtedy kiedy miałem oryginalny na kluczyk.
  
 
podłoż duży karton pod zbiornik na noc i zobaczysz czy nie kapie, moze to spaliny smierdzą,jeszcze czy nie zuzywa wiecej paliwa a najlepiej na kanał i odpalic i organo-leptycznie sprawdzić
  
 
Podnieś kanapę.
Jak śmierdzi, to dobierz się do przewodów paliwowych i sprawdź, czy opaski dobrze trzymają.
Do tego sprawdź, czy gdzieś się coś nie poluzowało - tam, gdzie wchodzi pompa.
  
 
Czy w czasie jazdy też śmierdzi ?
Czy włączenie nawiewu wzmaga zapach paliwa ?
Odpowietrzenie , wlew paliwa nic tam nie przegniło ?

Przewody i świece w jakim wieku są , wykręcałeś może świece aby zobaczyć jak wyglądają .
Wysoki apetyt na paliwo - może złe spalanie i śmierdzi z układu wydechowego .

[ wiadomość edytowana przez: KAMILA_Z_USTRONIA dnia 2013-07-03 23:02:07 ]
  
 
Kapać raczej nie kapie bo byłoby coś widać i śmierdziałoby.
Kanapę jak podnoszę to nic nie widać bo nie ma dostępu, ani nic nie śmierdzi.
Nawiew pachnący tylko otwarcie szyby skutkuje smrodem.
Spaliny na przeglądzie nie wyszły za wybitnie, ale to co2 było wysokie.
W czasie jazdy tylko śmierdzi. Świece ok 2 lata temu wymienione na oryg, a kable baaardzo dawno.
Nie ma co wymyślać tylko wjechać na kanał, odpalić i wąchać

[ wiadomość edytowana przez: dino84 dnia 2013-07-04 08:51:44 ]
  
 
Zajrzyj jeszcze raz pod kanapę.. Przy tym pierścieniu co jest na nim pompa osadzona może Ci wyciekać paliwo. Mimo że to od góry baku, nawet jak masz rezerwę to podczas jazdy będzie wyciekać. Ja się borykałem z tym problemem - fabryczna uszczelka jest do kitu i trudno ją założyć, i po wymianie pompy paliwa mi zaczęło cieknąć, auto paliło 17L/100km niezależnie od stylu jazdy, wyciekało nawet jak było mało paliwa w baku.. Także dobierz się tam i popatrz czy nie ma śladu po paliwie - będzie cieknąć po baku w kierunku "do przodu" auta. Dostęp masz do przewodów pod gumową zaślepką. Jak bedzie problem to bak trzeba ściągać, ewentualnie można wyciąć nożycami do blachy "słoneczko" dookoła otworu diagnostycznego i odgiąć blachę - konstrukcji budy nie osłabisz a ułatwisz sobie dostęp, tylko brzydko wygląda jak kanapę podniesiesz