CIĄGLE ZMIENIAJĄCY SIĘ ZAPŁON.....

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć jaka może być przyczyna w ciągle zmieniającym się(samoczynnie)zapłonie w ładzie 2107 1500,raz jest przyśpieszony, raz opóźniony.Ustawiany na lampie.
Czy przyczyną może być rozciągnięty łańcuszek rozrządu???Jeżeli nie to jaka może być tego przyczyna?
Z góry dzięki.
Pozdrawiam
Jarek
  
 
1. przerywacz
2. regulator odśrodkowy
3.regulator podciśnieniow
Posprawdzaj to wszystko. Być może, żę napęd aparatu masz uszkodzony.
  
 
To ja też dodam swoje trzy grosze.
Na początek sprawdź oczywiście aparat czy jest wszytko z nim ok.
Jeżeli wszytko jest ok. to sprzwdź ładowanie, pamiętaj ża jak padnie regulator albo alternator to obroty rosną o około
150-350 obr./min. jeżeli okaże się że to nie jest wina alternatora to sprawdź przepustnice od ssania, może się zacinać, i na konie zostanie ci sprawdzić wałek rosrządu dźwigineki i zawory. Nic więcej nie wymyśle. Powodzenia i daj znać jak ustaisz co jest.
  
 
Tak jak klaczyslaw:
1. Przerywacz wypalony
2. Luzne sprężynki lub już zbyt miękkie
3. Nieszczelny albo luzy na trzpieniu od płytki aparatu.
4. Nigdy nie ustawiałem na stroboskop. Pokazywał wszystko, tylko nie punkt zapłonu
Pozdro.
  
 
ja dzisiaj mialem jeszcze taki przypadek ze w aparacie zaplonowym facetowi ruszala sie na wszystkie strony plytka przerywacza (podstawa) Tez moze byc
 
 
to bylem ja , sorki
  
 
Dzięki za porady Panowie.Okazało się, że właśnie trefna była płytka przerywacza,łożysko na aparacie, przy okazji wymieniliśmy kopułkę i palec.Autko ciśnie teraz jak trzeba......
pozdawiam