Pytanie o wałek rozrzadu w silnikach 2103(1500ccm)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie jaki jest standardowy walek rozrzadu w silnikach 2103(ladziany chyba od 2103-2107)?
Pytam dla tego ze slyszalem o walku np. 272- co to za oznaczenie? Szybki walek-wolny walek? I jak sie ma do standardowej reszty silnika?
  
 
może spytaj sie poprostu węgrów jaki by ci polecili pod to co masz zamiar zrobić
  
 
Taki wałek do standardowej reszty to kłopoty z wolnymi obrotami , spadek mocy i momentu przy niższych niż 4000 obr.( a więc eksploatacyjnych), wzrost zużycia paliwa, hałas w rozrządzie, niespełniające wymogów spaliny i totalne nieporozumienie.

W silniku odpowiednio przystosowanym pozwala kręcić do wyższych niż maksymalne dla serii obrotów i daje wzrost mocy . Różny i trochę nieprzewidywalny. Godula ma wykresy. Z seryjnym wałkiem przygotowuje motory 1600 łady do 115KM. Z wałkiem portowym-wyczynowym ponad 300 st. ma taki silnik chyba 160KM.
Jednak dostępne w zakresie b. wysokich obrotów. Bez zmiany przełożeń , skrzyni i mostu trudno tę moc wykorzystać i sensownie przenieść na asfalt.

Chcesz go sprzedać , czy kupić?
  
 
Ja wiem co kombinuje Fleszer , ale jak taki tajemniczy ...to ja nic sie nie odzywam))