WSM Syrena 105

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich.Kupilem nastepne autko do kolekcji.WSM Syrena 105 rocznik 1972 stan tragiczny kolor szary.Brakuje mi kilku detali ale mam nadzieje ze to rozwiaze.
  
 
:o Wytwornia Samochodow Małolitrazowych
  
 


Właśnie o co z tym chodzi??
  
 
WSM = Wytwórnia Sprzętu Mechanicznego


[ wiadomość edytowana przez: Kazio-Marymont dnia 2006-11-28 23:27:25 ]
  
 
bardziej prawdziwa jest ta druga nazwa

O ile pamiętam tam (w WSM) produkowano silniki "syrenopodobne" (motopompa, S-15, etc.) od dawnych czasów, ale chodziło mi o sam znaczek.
Dlaczego istnieje tylko pare takich znaczków, czy montowano je fabrycznie do masek
  
 
W WSM wyprodukowano coś ok 2500 syren, więc i znaczków mało. Zakładane były fabrycznie, były też przyciski sygnałów z tym logiem.
  
 
były także( w wuesemkach) napisy 105 czcionką ze 104ek( tak jak ma 105 w norblinie) deska "jednolita" ze słupkami, bez przetłoczeń, jak to miało miejsce w 105kach. Ogolnie rzecz biorac- rarytas.
  
 
WSM póżniej sie przekształcił w FSM (bodajże na początku lat 70-tych) , ale fakt auto to rodzynek gratuluje a znaczek zdejmij wyczysc i schowaj dopuki auta nie zrobisz, bo moze nie byc drugiego w ofercie rynku
  
 
W polowie lat 80-tych widzialem w Elblagu Syrenke z takim znaczkiem i bylem zdziwiony Potem poczytalem, ze faktycznie kiedys tak sie FSM nazywala i zaczalem rozumiec
Gratuluje pojazdu - czy mozemy liczyc na wiecej fotek samochodu?

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Fajna sprawa, ale no ruinka niestety... ale czy to wazne?
  
 
Znaczki juz pozdejmowane i wyczyszczone.W srodku autko identyczne prawie jak 104.Rocznik 1972 przebieg od nowosci 29900 kilometrow.Niestety od 1978 stoi nie jezdzona.Byla w 100 % kompletna ale menele "zaopiekowali" sie listwami bocznymi i progowymi,atrapa przednia i kolpakami oraz wybili szybe w prawych drzwiach.Jest bardzo duzo pracy i latania po urzedach zeby ja zarejestrowac bo niestety papiery zaginely.Ale ciesze sie ze podoba wam sie.
  
 
Oto fotki

1

Deska rozdzielcza

Tyl
  
 
No ruinka
Jak znasz numery rej. to (o ile nie była wyrejestrowana na stałe) bieżesz z adekwatnego wydz. komunikacji zaświadczenie o jej ewidencji i dalej już normalnie załatwiasz z umową swoją
  
 
W piątek wielki dzien.Syrena jedzie do mnie na dzialke.Zime spedzi pod dachem z folii.Niedlugo fotki z czlej operacjii.Trzymajcie kciuki.
  
 
Cytat:
2006-11-29 10:04:22, adamus pisze:
W polowie lat 80-tych widzialem w Elblagu Syrenke z takim znaczkiem i bylem zdziwiony Potem poczytalem, ze faktycznie kiedys tak sie FSM nazywala i zaczalem rozumiec (...)


Ja miałem odwrotnie - przywyczaiłem się do Syrenek z "WSM" i dziwiłem się skąd zmiana na "FSM". Ten drugi znaczek wydał mi się jakiś brzydki i niezgrabny na pierwszy rzut oka.
  
 
Jedna WSM-ka była ostatnio na allegro, ale chyba inna, w lepszym stanie...
Chyba z tamtej aukcji pochodzi zdjęcie znaczka na pocz. watku.
  
 
Wreszcie syrena juz u mnie na dzialce.Po wyrwaniu jej z pola traktorem i postawieniu na drodze troche sie zalamalem jak zobaczylem jak jest zgnita.Ale bede walczyl dzielnie.Remont rozpoczynam na wiosne a przez ten czas bede gromadzil czesci.Niedlugo nowe fotki.
  
 
oby tylko starczyło ci zapału...
  
 
Widać, że uchowała się w stanie oryginalnym, z częściami blacharskimi nie powinno być problemów, chociaż tylny pas w 105-kach miał już inne przetłoczenie więc ten powinien pozostać. Trochę zabawy będzie ale na pewno warto.
Najfajniejsze w WSM kach jest to, że gdy kierownica wykona pół obrotu na przycisku klaksonu znów widnieje WSM

Tą z Allegro sprzedawał kolega, nie wiem w końcu czy poszła. Jednak była idealna - siedzenia niewysiedziane, żadnych luzów na kierownicy, jak w nowym samochodzie.
  
 
No niestety to nie do konca oryginlny stan.Brakuje listew,grila.kolpakow i szyby.ale moze niedlugo bede mial te czesci.