Amortyzatory i poduszki przod 131

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!

czy do 131 podchodza amory od 132, argenty, regaty albo cromy(przod)?

potrzebuje podebrac od czegos gazowego bilsteina lub inne sportowki

pozdro K131
  
 
Było pisane na forum - kolega Seru przerabiał wkłady od Astry GSi chyba.
  
 
http://www.info-gol.com.pl/katalog/Katalog/amortyzatory/osobowe/fiat/am-fiat-131.html


ktore sa do przodu i czy od diesla sa takie same jak u mnie i czy wogole sa jakies roznice w mocowaniu we fiorkach?
  
 
amorki na przod ze 125, 132 czy poloneza nie podejda z tej prostej przyczyny ze w 131 jest kolumna mcphersona, a w pozostalych wymienionych dwa wahacze. z ritmo itp tez nie pasuje z tego co wiem. Amor od diesla ma wieksza srednice tloczyska, da sie to z tego co wiem zastosowac bez przerobek w benzyniaku. Mocowania do zwrotnicy przez caly okres produkcji pozostaly takie same, zmienily sie zas gorne poduszki.
  
 
naprawiles juz bryke?

jak znajdziesz amorki od 131 diesel, ponoc twardsze, ale niech sie znawcy wypowiedza, ja mam takie u siebie i przód jest bardzo twardy, z reszta widziales
  
 
nie moge sie doszukac postu na temat tych amorkow.prosze o konkretne informacje jaki model astry, ktory rocznik itp.czy caly komplet w sensie przod i tyl pasuja do 131. ponoc jest to o mniejszym skoku co mi bardzo odpowiada bo chce obnizyc. pozdro
  
 
Witam!

Ja kupiłem amorki przód do mojego 1400 '81 w Krakowie w firmie Euro-Moto-Fan. Wiem, że mają sklepy prawie w całej Polsce. Kupiłem je jakiś rok temu, za sztukę zapłaciłem niecałe 200 zł. Uważam, że jest to dobra cena, szczególnie, że nie wymaga żadnych przeróbek i ma gwarancję. Firma ma stronkę, więc można poszukać w necie i zadzwonić. Do tyłu natomisat robią w Krośnie, za sztukę płaciłem poniżej 100 zł.

Pozdrawiam,

lukasz131a
  
 
No właśnie, sam nie wiem dokładnie jak to wygląda, ale kuzyn opowiadał, że skończyło się mocowanie na dole kolumny (lewy przód) do zwrotnicy.

Tak więc potrzebowałbym pilnie najlepiej w Krakowie/Tarnowie kolumny przednie do 131. Nowe, używane byle całe.

Dzięki

  
 
Który rok tej mirafiorki ?
  
 
82
  
 
Witam
czy macpersony w mirkach sa rozbieralne? GENERALNIE CHODZI MI o wklad. a dokladnie czy w specialu z 76 sa rozbieralne? jak sa to jaka jest srednica wkladu i wysokosc?

Z jakiego roku i jakiej wersji astry(moze z innego auta) gsi podchodza wklady bilsteina b6 i gdzie takie wklady kupic najlepiej w dobrej cenie.


Pozdrfawiam


[ wiadomość edytowana przez: Kamil131 dnia 2006-12-11 05:32:59 ]
  
 
Witam!
czy ktos przypadkiem nie sprawdzal czy mac persony do fiata brava nie podchodza do 131? ze zdjecia wygladaja podobnie
  
 
czy wklady do mirki nie maja zblizonych rozmiarow?

DŁUGOŚĆ CAŁKOWITA OBUDOWY - 34,7cm
DŁUGOŚĆ CAŁKOWITA - 50,5cm
DŁUGOŚC CAŁKOWITA TŁOCZYSKA Z GWINTEM -15cm
ŚREDNICA TŁOCZYSKA - 22mm
ŚREDNICA OBUDOWY - 45,5mm

  
 
Na wypadek gdyby miało Cię to zainteresować, mam do wydania nowe amortyzatory od 131 Diesel.

Żadnego rzeźbienia, skręcasz, zakładasz. Fajne twarde.
  
 
Cytat:
2007-01-25 09:46:13, kij pisze:
Na wypadek gdyby miało Cię to zainteresować, mam do wydania nowe amortyzatory od 131 Diesel. Żadnego rzeźbienia, skręcasz, zakładasz. Fajne twarde.



w jakiej cenie?

Przydaloby sie cos do speciala wlozyc, bo oba przody ma wylane...
  
 
mam u siebie takie - fajne rozwiazanie do mirki
  
 
Cytat:
2007-01-25 13:57:29, kosa131 pisze:
w jakiej cenie? Przydaloby sie cos do speciala wlozyc, bo oba przody ma wylane...



Dałem i tu ogłoszenie, ale wyleciało, bo wcześniej dałem w GIELDZIE, to okazuje się, że jednak umiarkowanie wizytujący forum 131 odwiedzają giełdę ogólną.

Co do ceny to myślę, że 300zł i dostarczę gdzie trzeba (czyt. wyśle, dowiozę, podam). W ogłoszeniu są namiary jak można się ze mną skontaktować, na wypadek gdyby ktoś chciał podyskutować o cenie, może o czymś innym co potrzebuje.

Jeszcze tylko dodam, że jednak całość do wzięcia, prócz foteli i obudowy kierownicy.

[ wiadomość edytowana przez: kij dnia 2007-01-25 15:09:25 ]
  
 
Cytat:
2007-01-25 02:02:22, Kamil131 pisze:
czy wklady do mirki nie maja zblizonych rozmiarow? DŁUGOŚĆ CAŁKOWITA OBUDOWY - 34,7cm DŁUGOŚĆ CAŁKOWITA - 50,5cm DŁUGOŚC CAŁKOWITA TŁOCZYSKA Z GWINTEM -15cm ŚREDNICA TŁOCZYSKA - 22mm ŚREDNICA OBUDOWY - 45,5mm


Wszystko jest fajnie , tylko brakuje mi tu jednego parametru : kąta pochylenia zwrotnicy . W odniesieniu do tego konkretnego amorka mógłbyś porównać ( mając do dyspozycji oryginał z Mirki ) kąt zawarty pomiędzy osią rury amora , a prostą poprowadzoną przez osie dolnych otworów mocujących amor do zwrotnicy . Jeżeli kąt nie jest identyczny z dokładnością do ułamka stopnia - cała zabawa jest o d... potłuc .
Tak się właśnie rozczarowałem kiedy kupiłem Lancię Dedrę i okazało się że ma przednie amortyzatory do wymiany . Ja natomiast miałem w posiadanym Ritmie z przodu porządne amory . I kiedy chciałem je przełożyć - okazało się , że Dedra stanęłaby w szerokim rozkroku - koła dołem byłyby rozstawione dużo szerzej niż górą ...
  
 
bardziej chodzi mi o same wklady niz o cale mac persony. jezeli maci sa rozbieralne a chyba sa to wystarczy zeby wklad pasowal i powinno byc ok. tak mi sie przynajmniej wydaje.
  
 
Są do załatwienia regulowalne Mace koni ze Stanów, tanie nie będą - w USA kosztują pewno 600 zeta z przesyłką do USA. Czy jest ktoś, kto takich bardzo pożąda ?