Mocowanie wzmacniacza pod siedzeniem - jak ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ostatnie pytanko odn. wzmacniacza - jak go zamontować pod siedzeniem ? Jest na tyle duży, że nie miałem gdzie go umieścić na kiprze - koło zapasu się nie zmieścił, powyżej nadkoli też - więc wsadziłem go pod siedzenie pasażera - teraz tylko zastanawiam się, jak mam go tam przymocować, bo tak latającego luzem jak żyd po pustym sklepie to też bym zostawić nie chciał.. :/ Narazie przytrzymują go kable, ale to też nie jest moje ulubione rozwiązanie
  
 
Mozna pod fotelem, ja kiedys widzialem patenet z plyta wiorowa wstawiona pod siedzenie na wymiar do niej przykrecony wzmak i chulalo.

Inna sprawa jest grzanie sie wzmacniacza i co za tym idzie wentylacji, chociaz na zime pewnie niezly pomysl
  
 
Cytat:
2006-12-11 11:14:10, _kruchy_ pisze:
Mozna pod fotelem, ja kiedys widzialem patenet z plyta wiorowa wstawiona pod siedzenie na wymiar do niej przykrecony wzmak i chulalo. Inna sprawa jest grzanie sie wzmacniacza i co za tym idzie wentylacji, chociaz na zime pewnie niezly pomysl



o płycie już myślałem, ale nie wiem, jak zdemontować fotel w MKVII - wyjąć, żeby odsunąć tapicerkę i pod nią wsunąć np. sklejkę, do której przykręciłbym wzmaka..

pytanie więc kolejne - jak wymontować fotel pasażera.. ?
  
 
Fotel to chyba się odkreca te śrubki co trzymaja szyny i tak dalej

Nie rozumiem do końca gdzie chcesz go montować, pod kanapą z tyłu czy pod fotelem pasażera?

Bo piszesz że wzmak duży, a pod fotel to raczej zbyt wiele nie wejdzie.


 
 
Cytat:
2006-12-12 01:02:50, zajob pisze:
Fotel to chyba się odkreca te śrubki co trzymaja szyny i tak dalej Nie rozumiem do końca gdzie chcesz go montować, pod kanapą z tyłu czy pod fotelem pasażera? Bo piszesz że wzmak duży, a pod fotel to raczej zbyt wiele nie wejdzie.



pod fotel pasażera - tam pasuje mi idealnie.. pod kanapą niestety nie ma miejsca - kanapa ma przetłoczenie takie, które nie pozwala już za wiele położyć na karoserii.. z tego co piszesz, trzeba odkręcić fotel razem z szynami ? myślałem, że może jest jakiś magiczny zaczep gdzieś pod spodem, który uwalnia tylko z szyn sam fotel..

ok, w przyszłym tygodniu mam urlop, więc przygotuję fotorelację z montażu całego kompletu - łącznie z deską pod siedzeniem
póki co dzięki za wskazówki - jak ktoś ma coś jeszcze do dodania, to zapraszam
  
 
xclone- proponuje wzmaka zamontowac na oparciu tylniej kanapy - nie przeszkadza i ma odpowiednia wentylacje.
Pozdrawiam
Kamyk
  
 
Ja swoj wzmacniacz zamocowalem pod fotelem pasazera przykrecilem go blachowkretami do tapicerki dywanika nie wiem jak to sie ma !! tu jest 1 fotka Fotka

[ wiadomość edytowana przez: adamj3000 dnia 2006-12-12 21:40:33 ]
  
 
A może macie jakies fotki mocowania swoich wzmacniaczy. Niedawno kupiłem Magnata HOT ROD 4000 i zastanawiam sie nad koncepcja montażu
  
 
Wiec polecamy zamocowac wzmacniacz pod siedzeniem pasazera !! nie przeszkadza nie widac go ja mam juz go od roku nie mialem z nim zadnych problemow !!
  
 
chodziło by mi raczej o wyeksponowanie go raczej w jakimś miejscu bagażnika. Jest ładnie podświetlony na niebiesko, do tego te wskaźniki wysterowania, to dlaczego go ukrywać pod siedzeniem?
  
 
1. nie zniszczy sie !!
2. nie ukradna ci Go !!
3 . nie przeszkadza !!
4. nie musisz ciagnac przewodow przez cale auto !!
  
 
No nie da się ukryć niepodważalnych zalet tego rozwiązania. Ja raczej poczerpię korzyści z alternatywnych rozwiązań
  
 
Cytat:
2006-12-12 22:00:53, adamj3000 pisze:
1. nie zniszczy sie !! 2. nie ukradna ci Go !! 3 . nie przeszkadza !! 4. nie musisz ciagnac przewodow przez cale auto !!


1) co to znaczy zniszczy sie?
2) zdziwilbys sie
3) a powiedz jak rozwiazales kwestie unieruchomienia przewodow? - masz 3D
4) w sumie to najwiekszy "problem" to dostanie sie do srodka spod maski - resza to juz zabawa.
Powiedz mi jeszcze jak wyglada sprawa poprawnej wentylacji wzmacniacza?
Pozdrawiam
Kamyk
  
 
Subtelniej bym tego nie ujął.
Tu dopasuje jedno z przysłów mojego kolegi - "Z której strony bys nie patrzył to zawsze dupa z tyłu".

Wobec poniższego postaram się sprecyzować. Chcę umieścic wzmak w bagażniku, tak żeby nie przeszkadzał oraz by ładnie się prezentował. Ma ktoś pomysł jak to zrobić?
  
 
Cytat:
1) co to znaczy zniszczy sie?
2) zdziwilbys sie
3) a powiedz jak rozwiazales kwestie unieruchomienia przewodow? - masz 3D
4) w sumie to najwiekszy "problem" to dostanie sie do srodka spod maski - resza to juz zabawa.
Powiedz mi jeszcze jak wyglada sprawa poprawnej wentylacji wzmacniacza?
Pozdrawiam
Kamyk



1 nie zniszczy sie
2 napewno latwiej go ukrasc z bagaznika jak z pod fotela
3 wyciagnelem fotel zamocowalem ustawilem i gra juz sobie roczeQ
4 a powiedz jak wyglada sprawa wetylacji w innym miejscu np bagaznik wszedzie jest tak samo !! Pod fotelikiem zozesz sobie wlaczyc nawiem na nogi i masz juz wetylacje ;]]]

Cytat:
Wobec poniższego postaram się sprecyzować. Chcę umieścic wzmak w bagażniku, tak żeby nie przeszkadzał oraz by ładnie się prezentował. Ma ktoś pomysł jak to zrobić?



Proponowal bym zrobic podwujna podloge i zamocowac go pod pleksa !!
  
 
Ciekawie kolega prawi. Podoba mi się taka koncepcja. Mam już chyba nawet pomysł jak to zrobić. Sprawę wentylacji można rozwiązać zwykłym wentylatorkiem z komputera .
Czekam dalej na jakieś fajne pomysły.
  
 
fajnie mozna to zorbic miedzy plytami kanaly powietrzne dla wentylatorkow wzmacniacz podswietlany ultrafioletem ;] szkoda ze nie mam garazu !! a i glosnik w kole ;]