Felgi z Corolli "89 do Yarisa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam okazję kupić stalowe felgi 14'' z rozbitej Corolli '89.
Czy będę mi one pasowały do Yarisa (również mam koła 14'')?
Problem może być chyba tylko w osadzeniu (offsecie), prawda

Proszę o poradę.
Z góry dzięki.
  
 
rozstaw srub jest ten sam 4*100 wiec to samo offset czyli ET w corolli jest wiekszy starlet 37 corolla 39 ale to nie jest osadzenie tylko odsadzenie felgi czyli jakby to powiedziec odsuniecie felgi od piasty (innymi slowy miejsce na uklad chamulcowy ...zacisk). Ja tez mam felgi id corolli tyle ze 13 i jest spox pasuja idealnie pozdrawiam!!
  
 
będą pasowały, bo i rozstaw i średnica piasty pasi, a przy takim rozmiarze to różnica w ofsecie to nie problem jeśli wogóle będzie
  
 
Cytat:
2004-01-10 10:15:46, Crit pisze:
będą pasowały, bo i rozstaw i średnica piasty pasi, a przy takim rozmiarze to różnica w ofsecie to nie problem jeśli wogóle będzie



No wlasnie ... Toyota o ile sie nie myle zaleca 5x14 - wiadomo ze malo kto produkuje taki rozmiar - popularniejszy jest 6x14 - jakie ET powinno byc przy tym rozmiarze ?
ps. czy ktos z Was jezdzi na felgach z Gorzyc ? Model FMG IMO prezentowalby sie na Yarisie chyba calkiem fajnie ... zastanawiam sie czy nie kupic ..
  
 
Dzięki za info.
Faktycznie z tego co udało mi się doczytać, to do Yarisa ET jest 37-39, a Coroll ma tą wartość powyżej chyba 45. Ale jeśli to nie jest wielki problem...

Jeszcze jedno pytanie: jak wartość ET się zwiększa, to koło "przesuwa się" wgłąb auta, czy na zewnątrz?
  
 
Cytat:
2004-01-11 22:05:01, tmw pisze:
No wlasnie ... Toyota o ile sie nie myle zaleca 5x14



Jeżeli już to Yaris oryginalnie ma 5,5 cala szerokości felgi a nie 5 !
Ale to nie ma wielkiego znaczenia ja jeżdżę teraz na alufelgach dedykowanych do Yarisa i są 6 calowe (szerokość).

Pozdrawiam
Katka

  
 
Cytat:
2004-01-12 11:01:48, Katka pisze:
Jeżeli już to Yaris oryginalnie ma 5,5 cala szerokości felgi a nie 5 !



Ok

Cytat:
le to nie ma wielkiego znaczenia ja jeżdżę teraz na alufelgach dedykowanych do Yarisa i są 6 calowe (szerokość).



Z jakim ET ? Bo jak rozumiem rozstaw 4/100.
ps. teraz widze, ze te Gorzyce ktore by mi odpowiadaly sa 5/100 (Corolla i Ave ... kurcze)
  
 
Cytat:
2004-01-12 09:51:35, _Artur pisze:

Jeszcze jedno pytanie: jak wartość ET się zwiększa, to koło "przesuwa się" wgłąb auta, czy na zewnątrz?



w głąb auta
  
 
Cytat:
2004-01-12 12:16:37, tmw pisze:
Z jakim ET ?



Przyznam się szczerze, że nie pamiętam .

Cytat:
Bo jak rozumiem rozstaw 4/100.



Tak .

Pozdrawiam
Katka

  
 
Cytat:
2004-01-12 18:02:38, Katka pisze:
Przyznam się szczerze, że nie pamiętam .



Ok, spoko - sprawdze.
W najblizszym czasie bede w ASO, sasiedzi po mojej demonstracji co potrafi Yaris 1.0, zamowili i odbieraja nowke sztuke Yarisa a ja mam towarzyszyc wiec popytam w serwisie
BTW info z innej strony: jednak Gorzyce robia 4x100, teraz tylko musze sprawdzic z jakim ET (na 99.9% ET=~38 wiec chyba ok) i pewnie juz niedlugo Yaris dostanie alusy (ok 200-220zl/szt wiec IMO calkiem niezle)
  
 
Cytat:
2004-01-12 21:32:18, tmw pisze:
W najblizszym czasie bede w ASO, sasiedzi po mojej demonstracji co potrafi Yaris 1.0, zamowili i odbieraja nowke sztuke Yarisa a ja mam towarzyszyc wiec popytam w serwisie



Bylem, pytalem no i mam ciekawe informacje:
- felgi fabryczne maja parametry 5.5"x14" i ET=45 (15" tez sa tylko 5.5" i ET maja 45)
- felgi np Alessio (m.in. taki katalog mieli w ASO): 6"x14" i ET 35 lub 38
Czy mniejsze ET moze miec zwiazek z szeroskosci felgi ? Jesli nie to czy mozna stosowac felgi o ET 38 i 6" zamiast ET 45 i 5.5" ??
  
 
ET nie ma nic do szerokości felgi, co do ET 38 to spokojnie możesz zakładać koła będą szerzej i to tyle, więc będzie ładniej i do tego lepsze trzymanie drogi przy takiej szerokości felgi na 100 % nic nie będzie obcierało ani o błotnik ani o nadkole
ET można zmniejszać dając dystanse odwrotnie się nie da
  
 
Cytat:
2004-01-18 13:54:01, Crit pisze:
ET nie ma nic do szerokości felgi, co do ET 38 to spokojnie możesz



Z ta szerokoscia i ET chodzilo mi o to, ze stosujac szersza o ok 0,6-0,7cm z kazdej strony (pol cala = ok 1.3cm) i mniejsze o 7mm ET suma sumarum felga (tzn jej wewnetrzna czesc) jest w jakiejs samej odleglosci od wnetrza blotnika. Oczywiscie rownoczesnie wystaje na zewnatrz o te 1/4 cala wiecej niz polecana 5.5".

Poza tym i to jest pewnie glowny powod dla ktorego nie zawsze mozna kupic felgi w ET jakie zaleca producent to chec zmniejszenia kosztow przez prodeucenta felg - ET 38 i 4x100 ma VW/Skoda itd wiec jednym modelem felgi o tych samych parametrach mozna obsluzyc pare koncernow - pierscienie centrujace to nie problem - z tego co wiem stosuje sie plastikowe wkladki.
ps. Toyota ma 54.1mm, tak ?

Cytat:
zakładać koła będą szerzej i to tyle, więc będzie ładniej i do tego lepsze trzymanie drogi przy takiej szerokości felgi na 100 % nic nie będzie obcierało ani o błotnik ani o nadkole



Tak mysle - wolalbym 15" ale zalecane 185/55R15 (195 do MMT to chyba byloby przegiecie) do najtanszych nie naleza a letnie 14tki maja ok 4000km wiec nie ma sensu wydawac dodatkowych pieniedzy na opony.

Cytat:
ET można zmniejszać dając dystanse odwrotnie się nie da



Wiesz ... kombinatorzy, ktorzy tocza felgi tez sa wiec jakas opcja istnieje - ja oczywiscie o tej grupy nie naleze
Dzieki za informacje - musze przedzwonic do Gorzyc i popytac, mysle, ze Yaris bedzie sensowenie wygladal na takich felgach:
  
 
Witam.
Ja mam z kolei takie pytanka. Czy można zastąpić felgi stalowe 5,5 x 14 4x 100 ET 45 otw.centrujący 54,1 na aluminiowe 6 x 14 4x 100 ET45 otw.centrujący 54,1? Opony chce zostawić takie jakie są.
Pozdrawiam.
  
 
Acha zapomniałem. Jest to Toyota Corolla E11 z grudnia 1997 roku.
  
 
ja nie widze problemu w tym zeby załozyc zamiast 5,5" felgi 6"
  
 
Rozumiem. Pytam bo jeśli felga jest szersza o pół cala to czy nie będzie obcierać?
  
 
Cytat:
2006-12-19 14:46:19, keflavik pisze:
Rozumiem. Pytam bo jeśli felga jest szersza o pół cala to czy nie będzie obcierać?



nie ma problemu , felga bedzie szersza tylko 12,5mm a wiec nie ma problemu , w Corollach e11 były jak dobrze pamietam fabrycznie zakładane 6" felgi